Jump to content

Plus Linux Hakkında Önerilireiniz

nano68
 Share

Recommended Posts

Kardeş 3.Parti Wifi Araçlarını Kullan Lünuxun wifisi İşe Yaramıyor Ayrıca Program Kurma sistemini Ubuntuyla Aynı Olsun Yeni Çıkan Programların Destegi Tam Olur Eger Kendin Bir Propgramkurma Tabanı oluşturursan Güncel Programları Paylaşacagımn Bir site olması Ve Sorunşarıyla ilgilenmen Gerekir Bu da Tek kişiyle Olmaz
Ayrıca Ofice Yazılımı Olarak

Libreoffice Kur

Digerlerini Kendine Göre Yap

Ben de Linux Modifiyesi Ve komultalrının Biliyorum Eger Sestek Ararsan Bende Yardımcı olabilirim Beraber Bir Linux Modifiyesi Çıkartırız

tasarımı önemli bence pardus u sırf bu tasarım için seviyorum ubuntu ondan daha iyi olmasına ragmen tasarım konusunda tatmin edici dil kubuntu sistemi çok kasıyor bir çok gereksiz pc yi yavaşlatacak program var bunlar kaldırılabilinir isteyen programını kursun hazırda gelip yer kaplamasın satabil olsun

[quote name='lostalbi' date='11 October 2011 - 16:51 ' timestamp='1318351906' post='1093635']
tasarımı önemli bence pardus u sırf bu tasarım için seviyorum ubuntu ondan daha iyi olmasına ragmen tasarım konusunda tatmin edici dil kubuntu sistemi çok kasıyor bir çok gereksiz pc yi yavaşlatacak program var bunlar kaldırılabilinir isteyen programını kursun hazırda gelip yer kaplamasın satabil olsun
[/quote]
öyle tasarım kasmayacak ama çok görsel :) 256 ram isticek ama kde kadar görsel :)

[quote name='MyCroSofT' date='11 October 2011 - 16:47 ' timestamp='1318351648' post='1093632']
2 sürüm çıkarın birinde gerekli yazılımlar olsun diğerinde ise yazılım olmasın sade olsun
[/quote]

Basit ama içinde herkesin ihtiyacı olacak şeyler var :) 2. sürüm ise sonra bakalım :)

Edited by nano68

driver sorunu olmasın

bide linuxlarda en çok yaşanan sorun çökme olayı

muzik dinleyecen aboww çoktu webte geziniyorsun çöktu ha bire çökuyor

az olsun öz olsun program karmaşasına gerek yok stabil çalışsın az ram yesin çook güzel olsun :)

kulanıcı durumuna göre çeşit çeşit yapılırsa daha guzel olur belkide
örnegin basit ev kulanıcı linux kulanması için bir kere işlevseligin xp veya win 7 ye benzemesi lazım
yok işinde prof olanların zaten derdi olmaz

daha dogrusu ben şunu diorum işlevselik basit ve anlaşılır olsun minumum kulanıcı seviyesine getirilsin ama kulanıcı kendisine göre özeleştirebilsin ister prof seviyesi ister alfa her ikisinede geçiş yapılabilsin

istersen birde pardusu dene
ben kullanıyorum ve driver konusunda hiç sıkıntı yok . kurulan cd zaten içinde paketle geliyor,kaç tane pc de denediysem sorunsuz kuruldu.
istersen çalışan cd den pardusu pcye kurmadan deneyebilirsin.ayrıca elinin altında olsun malum live cd olarakta lazım olur.

pardus görselik açısından çok superde çok çökuyor sorun orda bir iki şey açıyon baktın çöktu ubuntuda bu sorun yok çökme gibi yada pardusa oranla daha iyi

dirver sorunu bende daha yaşamadım ama forumlarda görmuştum arada denk duşuyor öyle sorunlar