Jump to content

Intelmi Amd Mi

68mehmet68
 Share

Recommended Posts

bu soru eskiden sorulmuş olsa ve soranda çok vardır mutlaka amd derdim ama şimdi Intel işlemciler oyun için çok iyi
gönül rahatlığıyla kullanabilirsin diye düşünüyorum

[color="#FF0000"]Edit:[/color]fiyat konusu senin bütçene kalmış ona ben bişi diyemem :)

Edited by MeHMeTBeN

amd alırsın 3-4 sene sonra sıkılırsın performansı yetmez, intel alırsın ömür boylu kullanırsın.almışken birkere alacaksın.

[quote name='MeHMeTBeN' date='22 November 2011 - 21:02 ' timestamp='1321988579' post='1116645']
bu soru eskiden sorulmuş olsa ve soranda çok vardır mutlaka amd derdim ama şimdi Intel işlemciler oyun için çok iyi
gönül rahatlığıyla kullanabilirsin diye düşünüyorum
[/quote]

öle diyosun ama ben i3 alabilcem oyun desteklicekmi ?

[quote name='68mehmet68' date='22 November 2011 - 21:10 ' timestamp='1321989015' post='1116653']
öle diyosun ama ben i3 alabilcem oyun desteklicekmi ?
[/quote]
INTEL CoreI3-2120 3.30GHz, DualCore 3MB Cache LGA1155 İşlemci 280 lira çift çekirdek yani 2 çekirdekli ofis,müzik,internet
AMD PhenII-X4 965, 3.40Ghz QuadCore, AM3 HDZ965FBGMBOX 275 lira dört çekirdekli tam bir oyun canavarı
INTEL Core i5-2500 3.30GHz,6MB Cache LGA1155 460 lira AMD PhenII-X4 965 bu işlemci ile performansı nerdeyse aynı tabiki INTEL Core i5-2500 amd 965 ten üstün parası da üstün

[quote name='68mehmet68' date='22 November 2011 - 21:27 ' timestamp='1321990045' post='1116668']
ben bu toplucam pc de oyun oynuyacam genelde onun için sağlam işlemci olması gerek.AMD kaç yıl gider intel kaç yıl gider ?
[/quote]

[b][color="#FF0000"]"kaç yıl gider?" Diye markalara göre genelleme yapılamaz, donanımın ömrü kullanıcıya bağlıdır her zaman... Ama ben hala AMD taraftarıyım. Neden diye soracak olursan, AMD önceden intel özentisi işlemciler yapıyordu, şimdi ise kendine özgü işlemciler piyasaya sürmeye başladıve intel'den küçümsenmeyecek şekilde pazar payı kaptı çünkü AMD makul fiyata yeterli performansı sağlıyor işlemcilerinde... İntel'ler kötü değil fakat aşırı pahalılar... Hemen hemen aynı performansı veren en ucuz İntel i3 2100(3.1ghz) modeli ile aynı ghz hızında olan AMD Athlon II x2 250 (3.0ghz) karşılaştıralım, AMD işlemci 150 TL iken İntel işlemci 300 TL'den fazla... Ve bence amd işlemci i3den daha fazla performans verir, nerden vardın bu sonuca dersen, arkadaşda i3 2130(3.4) var bendede athlon II x2 260(3.2) ve bendekinin daha performanslı çalıştığını söyleyebilirim.

Kısaca... AMD işlemci al, artan paranıda ekran kartına yatırırsın oynayamadığın oyun olmaz...Ha artan paranı yine işlemciye yatırıp AMD Phenom'Lardan 4 çekirdekli bi işlemci alabilirsin...bütçeni belirtirsen model konusunda yardımcı olabiliriz.[/color][/b]

Edited by ilx_199

tek sorun işlemci kardeş diğerleri sağlam zaten..
şöyle sayacak olursak..
işlemci karar vermedim daha
ddr3 destekli 3.0 usb anakart olacak
powercolor 2 gb 128 bit ekran kartı
4 gb ram
seagate 1 tb 7200 rpm hdd olacak
19" lcd led monütör olacak
bunlar olacak tek işlemci sorun arkadaşlar yardım acill...

[quote name='68mehmet68' date='23 November 2011 - 15:19 ' timestamp='1322054386' post='1116993']
AMD x6 9mb alacam gibi ama oda çok pahalı gibi..x4 7mb da işimi görmez gibi geliyor :S
[/quote]
kardeşcum ben amd phenom ıı x4 955 kullanıyorum gerçekten canavar oynamadığım oyun yapamadığım işlem yok.şimdi 2 gb daha ram alıp 64 bite çevirecem sistemimi saygılar hayırlı işler.

öyle o iyi bu iyi demeyle olmuyor amd nin 3.50 sinden intelin 3.00 iyidir benim kanımca bunu anlamak icin
2.gb lık bir filmi verirsin ikisininde eline bakarsın hangisi daha cabuk encode ediyor ben denedim intel
amd ye 3 dakika fark atıyor aynı özellikteki birsistemde kararı buna göre vereceksin fiyattada temiki bariz bir fark olcak

[quote name='shalyangose' date='23 November 2011 - 15:41 ' timestamp='1322055673' post='1117008']
intel tabiki
[/quote]

amd kullanmayınca öyle olur zaten. :rofl: EKE58 adlı üyemizinde core 2 işlemcisi vardı makinayı amdye çevirdi.i5 i7 yapmasını bilmiyomuydu? :blush: iklemde kalan arkadaşalar onunla iletişime geçebilirler. :pardon: