Jump to content

Microsoft Hangi Antivirüsü Kullanıyor?

TORUNAGA
 Share

Recommended Posts

[quote name='g.a' date='25 November 2011 - 19:06 ' timestamp='1322240760' post='1118271']
Bana göre [b]"Symantec Norton 360"[/b]'dır.
Belkide [b]"avast!"[/b]
[/quote]

[b]Avast Kullanacak Kadar Cahil Değiller. Neyin Ne Olduğunu Biliyor Adamlar.[/b]

Şimdi kullanıyordan kastınız windowsun içinde değil mi?Böyle düşünüyorsanız çok saçma.Microsoft neden bizim yerimize bi program satın alıp windowsun içine koysun ki?Hadi koydu diyelim neden haberimiz olmasın saklanacak kadar gizli bir şey mi?Hem zarara girecek hem gizleyecek.O değil kendi antivirüsü de varken.

[quote name='MostWanted' date='25 November 2011 - 17:40 ' timestamp='1322242802' post='1118299']
Şimdi kullanıyordan kastınız windowsun içinde değil mi?Böyle düşünüyorsanız çok saçma.Microsoft neden bizim yerimize bi program satın alıp windowsun içine koysun ki?Hadi koydu diyelim neden haberimiz olmasın saklanacak kadar gizli bir şey mi?Hem zarara girecek hem gizleyecek.O değil kendi antivirüsü de varken.
[/quote]

Bilmiyorum mesajımı tekrar etmiş gibi mi olacağım ama madem orada açık şekilde yazıldığı halde soruyorsun cevaplayayım;

Kullanımdan kastım elbette Windows'un içine mi koyuyorlar değildir... Microsoft Şirketini kastediyorum; kurum olarak demişim... Mesajda Windows bile geçmiyor... Sonuçta onlar da kendi ürününün tüketicisidir.

Yine mesajmda belirttiğim gibi, [b]kendi güvenlik araçları dışında[/b] kullandıkları bir antivirüs yazılımı olmalı diye düşünüyorum çünkü sonuçta Microsoft güvenlik üzerine gelişmiş bir yazılım şirketi değildir, Microsoft gibi piyasayı temsil eden bir şirketin güvenlik alanında uzmanlaşmış firma/firmalarla mutlaka ortaklık kurmuş olduğunu düşünüyorum.

Son olarak konuyu sohbet alanına taşımışsın ama ben forum kullanıcılarına "sizce?" diye sormadım, amacım tahminleri almak değil; kesin bir cevap bilen varsa cevap versin diye yazılım bölümüne açtım.

Yazılım bölümünün altında yazan.

Yazılımlar ile ilgili sorunları burada tartışınınız.

Burda da bi sorun yok gördüğümüz kadarıyla.Ve bence (tüm tnc yönetimi değil) konu burda olmalı.Yönetimden arkadaşlar başka bir şey öngörüyorsa oraya taşıyabilir.Cevaba gelirsek

[quote]Şimdi kullanıyordan kastınız windowsun içinde değil mi?[/quote]

Ben soruyu böyle anladım ona göre cevap verdim.Şimdi tekrar açıklamanızdan daha iyi anladım ve şu cevabı vereyim, bence kullanmıyorlardır.Bir Microsoft görevlisi nereden virüs girip giremeyeceğini biliyordur herhalde.Diyelim ki kullansın bence yine bu kendi yazılımı olur.

İyi forumlar ;)

Edited by MostWanted

• 9 ay sonra...