Jump to content

Dell Mi Acer Mi?

ratapan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni bi notebook alacağım. İnternette araştırdım iki tane uygun model buldum.Acaba hangisini önerirsiniz? Ya da 1400 1300 lira civarında önereceğiniz bilgisayar var mı?

[b][codebox]Marka: Acer
Model: Aspire 5755G-2434G50MN

Ürün özellikleri:

* Işlemci: intel core i5-2430m 2.4 ghz. (turbo boost teknoloji 3.0 ghz. ) 3 mb cache bellek işlemci
* Ram: 4 gb ddr3 1066 mhz. (max. 4 gb) ram
* Sabit disk: 500 gb sata (5400 rpm) hdd
* Optik sürücü: dvd-rw double layer
* Ekran karti: nvidia geforce gt 540m max. 1772 mb ekran kartı
* Ekran boyutu: 15.6" led ekran (1366 x 768)
* Webcam
* Hdmi: 1
* Işletim sistemi: linux
* Işlemci türü: intel core i5
* Ses çikişi: stereo
* Batarya süresi: 2.5 saat (kullanım şartlarına bağlı maksimum süre)
* Ekran çözünürlüğü: 1366 x 768
* Rj45-ethernet: 10/100/1000
* Wireless lan: 802.11 a/b/g/n
* Ağirlik: 2.6 kg
* Dc-in: 1
* Usb (2.0): 2
* Vga: 1
* Mikrofon girişi: 1
* Kulaklik çikişi: 1
* Kart okuyucu: 1
[/codebox][/b]

[b][codebox]Marka: Dell
Model: Inspiron N5110 Core i5-2430M 2.4GHz 4GB 500GB 15.6 5110-B43F45

Ürün Detayları

* Aile INSPIRON
* İşlemci Cinsi Intel Core i5-2430M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)
* Ön Bellek 3MB
* Bellek 4096MB (1x 4096MB) 1333MHz DDR3 Dual Channel
* Maksimum Bellek ( MB) 8192
* Bellek Slot Sayısı 2
* Sabit Disk 500GB SATA 5400RPM
* Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 525M 1GB
* Ekran Boyutu 15.6''
* Ekran Tipi WLED
* Ekran Çözünürlüğü 1366 X 768
* Optik Sürücü 8x DVD+/-RW
* Ses Kartı Var
* İşletim Sistemi FreeDos
* Faks Modem Yok
* Network Kartı Ethernet LAN (10/100)
* Kamera Integrated 1.0 MP Widescreen HD (1280 X 720)
* I/O Port 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, 1 USB 2.0 with e-SATA & Power Share, HDMI v1.4 Port, Vga Port, RJ45, AC Adaptor, 1 line-out,1 mic-in
* Bluetooth Var
* Wireless Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth combo card)
* Boyutlar ve Ağırlık :Genişlik: 376,0 mm - Yükseklik: 29,7 mm ön / 33,8 mm arka- Derinlik: 260,2
* Ağırlık (kg) 2.44 kg
* Pil Tipi - Ömrü 6 Hücreli
[/codebox][/b]

Fiyat belirtmediğine göre fiyat bakımından birbirine yakın olmalılar. Eğer öyleyse kesinlikle Dell almalısın ve bence bunu sormak bile tuhaf (Kusura bakma lütfen)..
Dell'in gerek marka şöhreti gerekse ürün kalitesi çok bilinen bir olgu. Extra olarakta müthiş bir servis kalitesi var. Arıza durumunda bir telefon ediyorsun ve ertesi gün işyerine/evine (Her neresiyse..) kendileri gelerek sorunu çözüyorlar (Ben İstanbuldayım ve aynen böyle oldu. İki kez..). Ama bunu önceden sorup öğrenirsen daha iyi olur. Kaçak gelenlerde var yada ana dispiratör Koç Holding dışında getirten şirketler varsa belki bu yerinde servis olayı değişebilir. Yani kısacası sormalısın.
Şimdiden iyi günlerde kullanman dileğiyle..

Bak size söyeyim , İlk 3d ekran kartı cıkaran acer , dokunmatik ekran ilk cıkaran acer , ayrıca acer bilgisayarlar su an fiyatları cok uygun ve hesaplı eğer özelliklerine bakmak istiyorum diyosanda acer 3 yıldır kullanan bir tanıdığım var hiç sorun yasamadı bu konnuda tercih senin ..

[quote name='denizlihero' date='05 December 2011 - 14:52 ' timestamp='1323089554' post='1124308']
Bak size söyeyim , İlk 3d ekran kartı cıkaran acer , dokunmatik ekran ilk cıkaran acer , ayrıca acer bilgisayarlar su an fiyatları cok uygun ve hesaplı eğer özelliklerine bakmak istiyorum diyosanda acer 3 yıldır kullanan bir tanıdığım var hiç sorun yasamadı bu konnuda tercih senin ..
[/quote]
Benim Dell dört yılı geçti (ınspıron 1525) ve iki kez servis çağırdım ama birinde pil değiştirtmek için (Dell'de 6 ay kullanımdan sonra değiştirme hakkı doğuyor. Test ederek elbette..), diğeride laptopun çalışır vaziyette iken yüksekten düşmesiyle harddiskin cortlaması sonucu.. İkisindede sorunsuz problemim çözüldü; pil ve hdd değiştirildi.
Şimdi senin arkadaşının acerine en az bir yılda taktık galiba.. Ama o pil talebinde bulunmamış (keşke bulunsaydı) ve laptopunu yükseklerden düşürmemiş herhalde.
Acer teknolojik yeniliklerde öncü diyorsun. O konuyu çok iyi bilmiyorum ama ucuzcu bir markada olsa yenilik ürünleri her zaman ateş pahasıdır. Yani bütçe meselesidir.
Öyleyse yine Dell..
Ancak önceki mesajdada belirttiğim gibi yine belirtmeliyimki arkadaşımızın sorduğu benzer konfigirasyondaki iki laptopun fiyatları birbirine yakınsa.. Yani Dell, Acerden çok pahalı değilse (Makul bir fiyat farkıyla yine Dell tercih edilebilir. Yani biraz daha pahalı olsada..).
Koç Holding beni reklam danışmanı almalıydı..

Edited by temmuz

Acer max 4 gb ram destekliyor dell 8gb'ye kadar destekliyor Acer'e sonradan ram takamassın
Acer 10/100/1000 iken dell 10/100 işte burda dell lan özelliği Acer'den düşük 10 yıla kadar bunun etkisini görmessin diye düşünüyorum

Dell tavsiye ederim.

Edited by D21

[quote name='temmuz' date='05 December 2011 - 15:06 ' timestamp='1323090405' post='1124318']
Benim Dell dört yılı geçti (ınspıron 1525) ve iki kez servis çağırdım ama birinde pil değiştirtmek için (Dell'de 6 ay kullanımdan sonra değiştirme hakkı doğuyor. Test ederek elbette..), diğeride laptopun çalışır vaziyette iken yüksekten düşmesiyle harddiskin cortlaması sonucu.. İkisindede sorunsuz problemim çözüldü; pil ve hdd değiştirildi.
Şimdi senin arkadaşının acerine en az bir yılda taktık galiba.. Ama o pil talebinde bulunmamış (keşke bulunsaydı) ve laptopunu yükseklerden düşürmemiş herhalde.
Acer teknolojik yeniliklerde öncü diyorsun. O konuyu çok iyi bilmiyorum ama ucuzcu bir markada olsa yenilik ürünleri her zaman ateş pahasıdır. Yani bütçe meselesidir.
Öyleyse yine Dell..
Koç Holding beni reklam danışmanı almalıydı..
[/quote]
Bir kere acer ilklerin devi bence acer kullanış bakımından daha iyidir .Bu arada acer dell den daha ucuzdur .şu siteye gir.
http://www.pclabs.com.tr/2008/02/28/acer-aspire-5520g-incelemede-uygun-fiyatli-dizustu/
Sabancı holdingde patron olarak alınmalıydım .

dell de acer da iyi markadır..ve kendi içlerindede kalite serileri vb var..direk şu daha iyi demenin çok doğru olmadığını düşünüyorum ama asıl tavsiyem Tr deki servislerini araştırman..bir dönem acer servisinden şikayet eden çoktu sonra değişti servis dediler ama durumunu bilmiyorum.Dell servisinide yine bilmiyorum ama sonuçta 2 side iş görecek marka bence..servis bu yüzden daha önemli..hani dell mi exper mi desen direk dell derdim ama burada servisi olumlu yorumlananı al derim

edit:ben donanımların benzer olduğunu düşünerek yorumladım..aynı paraya biri bariz daha performanslı ise elbette onu seçersin

Edited by slkcer

[quote name='denizlihero' date='05 December 2011 - 15:16 ' timestamp='1323091004' post='1124326']
Bir kere acer ilklerin devi bence acer kullanış bakımından daha iyidir .Bu arada acer dell den daha ucuzdur .şu siteye gir.
http://www.pclabs.com.tr/2008/02/28/acer-aspire-5520g-incelemede-uygun-fiyatli-dizustu/
Sabancı holdingde patron olarak alınmalıydım .
[/quote]
Alıntı yaptığın mesajıma daha sonra fiyat konusunda eklemelerde yaptım (Gerçi ilk mesajdımdada benzerlerini yazmıştım.). Bir kez daha okursan beni daha iyi anlayabilirsin. Bencede fiyat/performans ilişkisi önemlidir ve bu yüzden Dell, çok daha fiyatlı değilse diye özellikle belirtiyorum.
Ayrıca gerçekten Acer de Sabancınınmı? Bu alandadamı savaşıyorlar?
Ne komik durumlara düştük, artık tekellerin reklamlarınıda yapıyoruz.

Edited by temmuz

[quote name='temmuz' date='05 December 2011 - 15:26 ' timestamp='1323091608' post='1124338']
Alıntı yaptığın mesajıma daha sonra fiyat konusunda eklemelerde yaptım (Gerçi ilk mesajdımdada benzerlerini yazmıştım.). Bir kez daha okursan beni daha iyi anlayabilirsin. Bencede fiyat/performans ilişkisi önemlidir ve bu yüzden Dell, çok daha fiyatlı değilse diye özellikle belirtiyorum.
Ayrıca gerçekten Acer de Sabancınınmı? Bu alandadamı savaşıyorlar?
Ne komik durumlara düştük, artık tekellerin reklamlarınıda yapıyoruz.
[/quote]
Doğru söylüyorsun bencede uzatmayalım söylediklerin çok anlamlı fakat bence acer demiştim sen dell diyorsun bunun tartışmasını yapıyorz adamlar kazanıyor biz ancak söyleniyoruz neyse "zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış" uzatmayada gerek yok bence 2 markada kullanışlıdır tercihini iyi yapmalısın .

Amacım öyle tartışmak, kırıcı olnak falan değil; ama ben de fikrimi belirteyim... İnternet Cafe'de teknik servis elemanıyım; ayrıca ilk laptop'ım Acer marka idi. Acer alıp da memnun olan çok az kişiye rastladım; her şeyi sorun, her şeyi problem... Kusura bakmayın ama Dell gibi sağlam PC üreten bir marka ile Acer'ın kıyaslanması dahi abesle iştigaldir bana göre. Üç kuruş ucuz diye kanmayın; on katı masraf edersiniz, "Biz satalım da parayı aldıktan sonra müşteriye ne olursa olsun" mantığıyla hareket edip müşterisini adam yerine koymayan teknik servisi de cabası.

[quote name='tutuklu8' date='05 December 2011 - 16:09 ' timestamp='1323094145' post='1124357']
ekran kartlart arasındaki farkı görmüyormusun

540 bana dır
ama dell kkalitedir oyüzden böyle
[/quote]
Bana diyorsan,gördüm görmesine ama laptoplar oyun için falan kullanılmadığına göre çok önemsemedim. Hem pil süresinide etkilemekteler..
Yinede tercih meselesi ve bütünü değerlendirmek en doğrusu.

Edited by temmuz