Jump to content

Butona Tıklamayla Swf Dosyasını Ie'de Açtırmak

radyofon
 Share

Recommended Posts

Elimde bir tane swf uzantılı dosya var ve menüdeki butomlardan birine basınca internet explorer' da flash dosyasını oynatmak istiyorum. Bir türlü başaramadım. yardımcı olursanız sevinirim. "Bu dosya, eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil." hatası veriyor. Internet Explore ile nasıl ilişkilendirebilirim AMS içerisinde.

Bunu direkt açtırmanın yolu yok mu acaba? swf olunca dosya boyutu daha küçük. Mpeg olarak çevirip video olarak açtırmaya kalkınca da dosya boyutu büyüyor. Küçük bir dosya boyutu ile halledebilmem için swf dosyasını butona basarak internet explorer' da çalıştırmam gerekiyor.

[code]File.Run(_ProgramFilesFolder.."\\Internet Explorer\\iexplore.exe www.google.com", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);[/code]
gibi commandline parametrelerini kullanrak yapabilirsin bu şekilde. burada adres yerine senin swf nin adesi olucak :) :)

Edited by Kazım

[quote name='nano68' date='13 February 2012 - 15:59 ' timestamp='1329141597' post='1154374']
Swf altına bir hotspot nesnesi koy.Ona komut ver
[/quote]

nano sen neyden bahsediyon ya :facepalm:... arkadaş gelmiş demiş butona tıklayınca internet explorer da açılsın.. sen demişin swf nin alına hotspot koy

Edited by Kazım

[quote name='Kazım' date='13 February 2012 - 15:48 ' timestamp='1329140898' post='1154372']
[code]File.Run(_ProgramFilesFolder.."\\Internet Explorer\\iexplore.exe www.google.com", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);[/code]
gibi commandline parametrelerini kullanrak yapabilirsin bu şekilde. burada adres yerine senin swf nin adesi olucak :) :)
[/quote]

Maalesef bu şekilde olmuyor. Başına http ekliyor. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Nasıl böyle bir şeyi atlamışım arkadaşlar. Butonun özellikler kısmına girerek Çalışan Eylem' e view website seçip flash dosyasının adresini altına ekledim tamam oldu diyordum çalışmıştı ama

Edit

bu arada dialog altında video dosyaları filan da yüklü idi. Internet explorer yüklü idi. Onları kaldırınca yine kayboldu....

Herkese teşekkür ederim.
Fakat şöyle bir problem var ki o da; Internet Explorer' da engellenen içeriğe izin ver tuşuna basmamız gerekiyor. Buna da bastırmanın bir yolunu bulduk mu tamam. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

Edited by radyofon

Yanılmışım arkadaşlar. Sil baştan oldu. Bir ara nasıl çalıştı bilemiyorum. Harici hdd den dene, pc den dene derken yine kaybettim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir yerde hata yapıyorum ama nerede?

Buton özelliklerinden eyleme "View Website" seçtim. Web site adresine de "AutoPlay\\Flash\\pindegistirme.swf" olarak yazdım ama maalesef çalışmıyor.

[color="#0000FF"][b]TugruL -> Flood yapmak yasaktır. Ardarda mesaj yazmak yerine düzenle butonunu kullanın. Bir sonraki ihlalde çift uyarı alacaksınız![/b][/color]

• 2 hafta sonra ...

biraz geç oldu ama gözden kaçırmışım konuyu. Şu şekilde yaptırabilirdin:

[code]File.Run(_ProgramFilesFolder .. "\\Internet Explorer\\iexplore.exe", "C:\\a.swf", _ProgramFilesFolder .. "\\Internet Explorer", SW_SHOWNORMAL, false)[/code]

:trollface: