Jump to content

Toshiba Nodbuk Kuller Temizliyi

Premier7
 Share

Recommended Posts

Meraba Arkadaslar ve abilerim,Meb bu sitede yeniyim,azeriyim diye sozlerde yanlis yapa bilirem,kusura bakmayin,konunuda yanlis bolume acdimki affedin
Arkadaslar mende bir notbuk var,toshiba l555D-s7005 model,notbuk cox yavas calisiyor,ilk aldigimda at gibiydi,simdi sanki olu gibi,notbuk cox gec aciliyor,mende dedimki kullerin temizlemek lazimdir,1 yil 8 ay di almisam,hala temizlik yapilmamisdir,lakin notbulun kullerin temizlemeyi bilmiyorum,bu konuda bana yardimci ola bilirmisiziniz?

arkadaşım bende bilgisayarcıyım en az 6ayda bir bakım ve termal macunların değişmesi lazım buna formatta dahil devamlı durmadan kullanıyorsan regedit defter zamanla dolar onada en iyi çözüm temiz bir format düzelecegini göreceksin notbook sökerken dikkatli ol elinde kalır çalışmaz sonra istersen işten anlayan birilerine götür.

saygılar

Edited by TornadoEffect

[center][size="2"][color="#000000"][size="2"][i][b]Kardeşim notebookun garantisi varsa hiç uğraşma servise gönder derim.
Garantisi bitik diyorsan ; Elektrikli süpergelerle bilgisayar fanlarının olduğu yeri kasayı açmadan güzel bir çektir sonrasında da notebookuna uygun bir işletim sistemi seçip format atarsan değişimi gözünle görürsün.
Hiçbir bilgim yok diyorsan yakınında bir bilgisayarcı varsa götür derdini anlat çözüm bulucaktır.[/b][/i][/size][/color][/size][/center]

Benim anladığım kadarıyla notebook'un içindeki tozlanmadan dolayı yavaşlamadan bahsediyor, eğer böyle ise daha öncebu işi yapmadıysan teknik servise götürüp içindeki toz, kir, pislik gibi şeyleri temizletip fanların iyice yağlanması gerekir.Çünkü iyi soğutulmayan bir işlemci bilgisayarın yavaş çalışmasına neden olur.

Azericesi:

[quote]Mənim anladığım qədəriylə notebookun içindəki tozlanmadan görə yavaşlamadan bəhs edir, əgər belə isə daha öncebu işi etmədinizsə texniki xidmətə aparıb içindəki toz, çirk, pislik kimi şeyləri temizletip fenlərin yaxşıca yağlanılması gerekir.Çünkü yaxşı soğutulmayan bir prosessor kompüterin yavaş istifadəsinə səbəb olar.[/quote]

benim kardeşiminde var toshiba satallite l510.bu bilgisayar oyun filan iyi oynatıyordu.dediğiniz gibi at gibi çalışıyordu.Sonraları ise yavaşlamar işlemci ısısında yükselmeler ve bilgisayarın kendini kapatması gibi problemler meydana gelmişti.Ne yaplım derken,internette okudugum bi yazı aklıma geldi.Leptop ısınıyor ve yavaşlıyorsa tozlanmıştır.Elektirikli süpürge ile fanların oldıgı yeri ve tüm açık olan havalandırma yerlerini 10 dakika boyunca çektirin diyordu. Bunu yaptık.Ve düzeldi şimdi.Süper çalışıyor.Satlerce oyun oyna bana mısın demiyor.Sende bi dene.

tozlanma pc cok yavaşlatcağını sanmıyorum.Bence format at yani yeniden window7 falan kur.Tozlanmaya gelince garantisi varsa uğraşma götür onlar hallederler.Kendinde yapabilirsin ama çivatatalarını acmak için bile özel tornavida lazım. :rolleyes:

[quote name='cibo34' date='17 February 2012 - 13:17 ' timestamp='1329477454' post='1156296']
tozlanma pc cok yavaşlatcağını sanmıyorum.Bence format at yani yeniden window7 falan kur.Tozlanmaya gelince garantisi varsa uğraşma götür onlar hallederler.Kendinde yapabilirsin ama çivatatalarını acmak için bile özel tornavida lazım. :rolleyes:
[/quote]

sen sanma boş ver.onca adam yalanmı söylüyor.başa geldi benim :)

Abilerim benim,zahmet cekdiniz azerice yazdiniz,turkce yazsaydiniz bile anlardim,garanti 1 yillikdi,simdi 1 yildan daha cok olmus,ben kendim sokemezmiyim?3 4 defa windows 7 ile formatliyirom,amma ne yapsam sistem yene donuyor,cpu yu kasiyor,
notbukda ustunde windows 7 home premierm yaziliydi,ben yeniden format verib yaziyorum amma yine ise yaramiyor,halbuki 1 yil oncesinde at gibiydi
Cpu:amd turion tm II Dual core m520 2.33 ghz
Ram:4 gb
Vga:ati mobility radeon hd 4200 256 mb( :( )
hdd:Sata raid 320 gb
Bu Parametrelere windows 7 iyi calisir,amma bende neden kotu calisiyorki?

Kendin diyrdun ya eskiden at gibiydi şimdi ölü gibi.gözle görülür bir değişim var mı yok mu.hala aynı mı? aynı ise faydası olmamıştır.
birde önce görev yöneticisinden performans bölümünü inceleseydin.değişim olmuş mu olmamış mı görebilirdin.veya aida gibi bir programla.algılayıcı ile sıcaklıklara bakabilirsin.

azerbeycanda garanti 1 senelik mi :=((

gerçi burada olsa da garanti süresine bakılmaksızın kullanıcı hatası derler ( format atılsa bile en az 100 tl vermek durumunda kalabilirsin)

kardeşim temizleme işi başarılı olmadı ise bir pc tamircisine götürmeni isterim ( ehil olsun)( yahşi olsun :)

eminim ki sizin oranın pc tamircileri bizim buranınkiler kadar gaddar değildirler

ör: garantili masaüstü pc 'e sadece 75 tl servis ücreti isteyen zihniyet bunlar...

• Administrator

Laptopun tamamını sökmene gerek yok. Temizlenecek yerler için genellikle çok fazla parçalamaya gerek kalmıyor. En büyük kapağı sök, her yere üfle biraz. Sonra hava deliklerinin oradaki fanı söküp onu temizle. Ayrıca makina çok ısınıyorsa yavaşlığın kaynağı laptopun içindeki tozlar olabilir. Sorun tamamen işletim sisteminde olabilir. 2 senedir kullanıyorsun neredeyse. Bir format eski haline getirir aleti.

[quote name='sk8er_boi' date='18 February 2012 - 02:55 ' timestamp='1329526536' post='1156723']
Laptopun tamamını sökmene gerek yok. Temizlenecek yerler için genellikle çok fazla parçalamaya gerek kalmıyor. En büyük kapağı sök, her yere üfle biraz. Sonra hava deliklerinin oradaki fanı söküp onu temizle. Ayrıca makina çok ısınıyorsa yavaşlığın kaynağı laptopun içindeki tozlar olabilir. Sorun tamamen işletim sisteminde olabilir. 2 senedir kullanıyorsun neredeyse. Bir format eski haline getirir aleti.
[/quote]
[img]http://www.machinaelectronics.com/items/img/NL020713_1XL.JPG[/img]
Maalesef bu notebbokun işlemci ve cipseti örten kısımın kapağı yok o yüzden tamamen sökmen gerekecek.
Youtubeden bulaptopu sökenleri izle ve ons göre yap
Ben o şekil yaptım dv6 laptopumda şimdi sorun yok nfs the run ı 3 sefer bitirdim.