Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='istanbul82' date='01 March 2012 - 18:42 ' timestamp='1330627372' post='1163619']
http://lee-soft.com/vistart/
klasik başlat istyenlere program şeklinde :)))
en azından çözüm şimdilik:))))
[/quote]
başlat menüsü için şu şekilde bir çözüm var (ben denemedim)
http://chip-blog-rss.blogspot.com/2011/09/win-8e-klasik-baslat-menusu.html

Edited by 34ero

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

slm cumleten iyi aksamlar arkadaslar bende VHD kurdum hersiyi tam gucleme vardi onuda yaptim tr dili de yukledim rest staart dedi yaptim acilacagi zaman acilmadi coktu acaba nasil gire bilirim bir bilginiz varmi yoksa tekrar kurmami lazim windows8 yani bir arkadaslara danisayim dedim bilgi verecek arkadaslara simdiden tesekur ederim.

[b]bence süper olmuş ama metroyu beğenmedim keşke winndows 7 şeklinde olsaydı...[/b]

[quote name='34ero' date='01 March 2012 - 19:11 ' timestamp='1330629114' post='1163637']
başlat menüsü için şu şekilde bir çözüm var (ben denemedim)
http://chip-blog-rss.blogspot.com/2011/09/win-8e-klasik-baslat-menusu.html
[/quote]

http://solo-dev.deviantart.com/art/mStart-Beta-Download-264001216?q=gallery%3Asolo-dev%2F5198546&qo=25

deneyen var mı

Edited by yusuf1284

[quote name='beyaz gulum' date='01 March 2012 - 19:12 ' timestamp='1330629154' post='1163641']
slm cumleten iyi aksamlar arkadaslar bende VHD kurdum hersiyi tam gucleme vardi onuda yaptim tr dili de yukledim rest staart dedi yaptim acilacagi zaman acilmadi coktu acaba nasil gire bilirim bir bilginiz varmi yoksa tekrar kurmami lazim windows8 yani bir arkadaslara danisayim dedim bilgi verecek arkadaslara simdiden tesekur ederim.
[/quote]
tr paketi kurmayınnn! kaç defa yazdım bozuyooo!!

[quote name='istanbul82' date='01 March 2012 - 19:33 ' timestamp='1330630418' post='1163649']
tr paketi kurmayınnn! kaç defa yazdım bozuyooo!!
[/quote]
windows 8 acılmadan işletim sistemi seçme yeri nasıl gelebilir bilyor msunuz acba ?

[quote name='GemaR' date='01 March 2012 - 16:18 ' timestamp='1330618698' post='1163501']
[b]Ben böyle saçma sapan bir başlangıç ekranı görmedim ve yüklerken mail falan istiyor şifre felan işte neyse zaten herşeye erişen şirket daha ne istiyor anlamadım.Xbox games yazıyor acep normal xbox oyunları açabilir mi sanalda kurdum windows vista taban görünüm 7 metroyla 8 olmuş ek olarak çok bişi yok bilmiyorum acayip olmuş başka bişi mi yapmak istiyor sanki bilerek bazı şeylerin içine etmiş gibi...
Neyse xbox hakkında bilgilendiriseniz iyi olur...[/b]
[/quote]
arkadaşım ülkemizde henüz biişim suçlarının üstüne çok gidilmiyor ama adamlar işi sıkı tutuyor korsan kullanamazsın Hotmail hesabınla ilşiklendiriyor ki orda telefon numaran bile çıkıyor buda herşeye rağmen korsan kullanım olursa mahkeme yolu gözüküyor demektir. ayrıca eğer mail adresiyle açılış iptal edilmezse pc yi yalnızca sahibi açacaktır demek tir internet cafeciler kullanamayacak ,veya şirketler.
ama şuda bir gerçektir biz türkler bunuda çözeriz .hani bir fıkra varya ;
Japonlar 25 dakikada robot yapmışlar türkler onu 5 dakikada çalmışlar.

ayrıca icon pack denemeyin ben denedim bozuldu ,yeniden kurdum w8 i ..temalar oluyor win7 temaları yani

Edited by roseleaves

• Editor

İsterseniz mail hesabı girmeden oturum açabiliyorsunuz yani windowslive kullanıcı adı ile oturum açmanız sart değil

[quote name='beyaz gulum' date='01 March 2012 - 21:12 ' timestamp='1330629154' post='1163641']
[/quote]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330632188__ekran_alnts.png[/img]

@beyaz gülüm resimde işaretli yer ayarları kopyalarken İngilizce kalması lazım orayıda tr yaptınmı pc açılmıyor 2 sefer format attım formattan başka care yok ayrıca dil paketi önceki sürüme ait olduğu için bazı hatalar veriyor sistemi consumer değilde developer görüyor ve pover tusu çalışmıyor yeni lng paketi çıkıncaya kadar İngilizce kullanmak en mantıklısı

Edited by köylü

Arkadaşlar Buna antivirüs gerekiyor mu..Kuralım mı..yoksa içindeki orijinal Windows defender - essential yeterli mi..

Arkadaşlar Buna antivirüs gerekiyor mu..Kuralım mı..yoksa içindeki orijinal Windows defender - essential yeterli mi..

Bende msdn den Windows 8 Consumer Preview ı indirip sonra hemen dvd ye çektim. Leptopun c sürücüsünde w7 var bende d sürücüsüne direk formatsız yükledim çünkü verilerim vardı. Açılışta Windows 7 ve Windows 8 Consumer Preview butonu çıktı 7 ye tıklandığında sistem W7'yi, Windows 8 Consumer Preview tıklandığında da W8'i çalıştırıyo driver sorunu var. klavyeden windows tuşuna basıldığında normal masaüstüne dönülüyo yapı olarak windows 7 masaüstü görünümüne sahip ancak mozaik ana menü olayı bence media center'ın gelişmiş hali. bakalım betalardan sonra full sürüm geldiğinde son hali ne olucak bunu zaman göstericek.

[quote name='temmuz' date='01 March 2012 - 22:39 ' timestamp='1330641596' post='1163731']
Metro ekranında hava durumu bölümünde farhenayttan santigrata geçemedim bir türlü. Geçebilen varmı, nasıl?
[/quote]
açıkken sağ en alta git settings çıkcak tıkla orda..

Edited by istanbul82

Arkadaşlar kaç sayfadır soruyorsunuz bu konuda uzman arkadaşlar söylüyor yine yazılanları okumadan soru soruyorsunuz.Bu sistemin henüz Türkçe paketi çıkmadı yok.Diğer paketleri kesinlikle k u r m a y ı n.Bir de antivirüs programı kurmanıza gerek yok kendi 2 programı çok güzel koruyor.Security Essential kurmayın.18 tane kuvvetli ve yeni virüsün 18 inide buldu.Her şeyi mükemmel yapmışlar 3.parti yazılım yüklemeyin.Sistemi çökertirsiniz.Kolay gelsin.

Sistemin zarar görmesi, bazı tuşların çalışmaması gibi ciddi sorunlarda format atmadan önce
reset veya refresh(yenileme) seçenekleri denenebilir.

[b]Kontrol panel üzerinden gidilebileceği gibi:
Settings-More PC Settings-General sekmesinde de görebilirsiniz.[/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330684276__cp_explorerjpgpv3bb2402f63627423.jpeg[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330684506__refresh_01jpgpv3cc09027b86d36bb.jpeg[/img]

[b]Continue:[/b]Windows 8 Developer Preview normal şekilde başlayacak

[b]Troubleshoot:[/b]Sorun giderme ;refresh or reset pc or advanced tools (yenileme veya sıfırlama pc için da gelişmiş araçlar)

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330684666__refresh_02jpgpv9747cb3e87444ce6.jpeg[/img]

[b]Refresh you pc:[/b] Bilgisayarı yenileyin; Eğer pc iyi çalışmıyorsa, sisteminizi özel dosyalarınızı kaybetmeden yenileyebilirsiniz. (fotoğraf, müzik,video ve diğer şahsi dosyalar)

[b]Reset your pc:[/b] Bilgisayarı (sistemi) sıfrlamak. Sistem orjinal durumuna gelecektir fakat bütün dosya ve programlar silinecek.

Edited by tumer