Jump to content

Ttnet Adil Kullanım Artık Herkes Için Geçerli...

Sirius
 Share

Recommended Posts

İşyerinin modemini geçici olarak takmıştım Air5340 bir sorun yoktu sonra ttnetin kendi modemini takınca internetim çok yavaşladı modem ile ilgili olduğunu sanıyordum ama ttnet ile ilgili olduğuna inanmaya başladım.

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sk8er_boi' date='15 March 2012 - 15:03 ' timestamp='1331816617' post='1169987']
Alınan varsa özel mesajdan yazsın. Sazan kelimesinin filolojik temellerine kadar anlatırım kendisine.
[/quote]

Ben Türkçe sözlüklerde burada kullanılan anlamı ile "sazan" kelimesini bulamadım.

Bu durumda nasıl bir fizyolojik temeli olur doğrusu merak ettim.

Argo kelimelere ne zamandan beri fizyolojik temeller atılıyor açıklanırsa ben de öğrenirim.

Nisan ayından itibaren Akk nin 50 GB olacağını duydum fısıltı gazetesinden ne kadar doğrudur bilemem. Henüz bi bilgilendirme mesajı falan almadım. TTnetin sanki cok büyük bir iyilik yapıyormuş gibi bunu yayması gerekirdi eğer arttıracaksa.

[quote name='sk8er_boi' date='15 March 2012 - 14:30 ' timestamp='1331814640' post='1169972']
Hız düşmüyor diye diye adil kullanım limiti olan paketlere kayıt yaptırırsanız olacağı budur. TTNet'in sazan avlama yöntemi bu.
[/quote]

Hocam siz daha iyi bilirsiniz ama sazan pek hoş bi kelime olmamış.

Benim asıl sormak istediğim adil kullanım limiti olan pakette miyim değil miyim nasıl öğrenirim ?

[quote name='Ot7oMaN' date='20 March 2012 - 10:59 ' timestamp='1332233998' post='1172385']
Hangi internet paketini kullanıyosan gir ttnetin sitesinden bak yada fiyatı söyle söyleyelim :D uçuk bişey ödemiyorsan 200 falan AKK sende de var.
[/quote]

aynen kopyalıyorum;

[list]NETLİMİTSİZ Paket-Hızlı İnternetle Tanış 6 ay indirim kampanyası[*]TTNET Müzik Standart Üyelik[*]TTNET OYUN Standart[*]Wi-Fi 600 dk Paketi[*]Aile Koruma Sifresi[*]TTNET Güvenlik McAfee VirusScan[*]24 Ay Taahhüt Hızlı İnternetle Tanış 6 ay indirim kampanyası[*]8 Mbps'ye kadar / Limitsiz ADSL Internet[/list]

25 gb kotan var hızlı kullanım icin asarsan düsersin sende. Hayırlı olsun :)

Edit:

Tüm NET Paketler için adil kullanım uygulanmaktadır. NET4 ,NET6 ,NET12 paketleri için aylık download (indirme) miktarı 25 GB'yi ; NETLİMİTSİZ ve NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ Paketleri için aylık download (indirme) miktarı 50 GB'yi ; NETLİMİTSİZ Plus için 100 GB 'yi aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 1 Mbps olarak uygulanacaktır

Edited by Ot7oMaN

Kesin bişeyden bahsetmiyorum zaten. Yani hızını düşürmeye hakları var. Ama ttnet henüz o kadar ayrıntıya inemedi teknolojik olarak. Yavaştan yoklamaya başlıyolar işte AKK'yi uygulamaya. Şu ana kadar uygulananlar modemlerini kapatıp açınca eski hızlarına geri dönmüş ama ilerde ne olur bilemem. Sende dikkatli ol, TTnet yakında seni de bulur ve hızından vurur.

[b]kağıt geldi yahu 59 lira yapmışlar bide utanmadan bu lübananlılarda din kardeşliği anlayışı bu herhalde :shiftyninja: sırtımızdan zengin oluyooo ..... vurun vurun ulan ne rezillik ülkeyiz bi çok şeyin halen en pahalısını kullanıyoz sanki vatandaşımız isviçre refahında yaşıyo tövbe tovbe söv söv bitmez![/b]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='20 March 2012 - 12:28 ' timestamp='1332239302' post='1172418']
[b]kağıt geldi yahu 59 lira yapmışlar bide utanmadan bu lübananlılarda din kardeşliği anlayışı bu herhalde :shiftyninja: sırtımızdan zengin oluyooo ..... vurun vurun ulan ne rezillik ülkeyiz bi çok şeyin halen en pahalısını kullanıyoz sanki vatandaşımız isviçre refahında yaşıyo tövbe tovbe söv söv bitmez![/b]
[/quote]

İsviçre Refahı bile bizim ülkedeki gerek kurumlar gerekse şirketlerin beklentilerini karşılıyamaz :drinks:

Vergiler aldı başını gidiyo,herşeye zam,Daha akaryakıt bugün 8 kuruş arttı örnek : Elektrik faturası geçen ay kullanım miktarı 62 Tl ödediğim miktar 120 Tl %100 vergi o kadar topladım

Faturada yazanları 62 nin üstüne o fiyatı ben bulamadım nerden iteledilerse artık...

BTDK diye bi kurumumuz vardı ne halt yediği belli değil tüketicilerin haklarını savunması lazım ama hep Aleyhimize çalışıyo yada hiç çalışmıyo....

Biraz Karıştırıp yazdım ama :D

kolcenter.hiz aradım sözleşmede bulunduğu üzere fiyat değiştirme yetkisine sahip olduğumuzu hatırlatırız"diyor istemiyorsanınz kullanmayın diyor =@
ben ayrıca bunalrın alt bayiliğini yapıyorum nalet gelsin aktivasyon şirketi ile görüştüm 02.09.2012 bu tarihten önce kapatırsam 170+(her faturada 4 tl ödediğim halde )110 tl modem toplam 280 devam edersem 390 tl ben kapatıyorum nalet olsun sabitide kapatıyorum
bitiyor

[quote name='Sirius' date='20 March 2012 - 16:23 ' timestamp='1332253400' post='1172519']
Bu süperonline 20mbit ve de uydunet Aydın Nazillide mevcut mu acaba? Ya da bunların hizmet verdiği il ilçeler nerde yazar? Sitelerinde bulamadım.
[/quote]

Üstad aşağıdaki linkten seçimlerini yaparak bakabilirsin hizmet verip vermediğine listede yoksa hizmet vermiyodur bulunduğun yere Fiber....

[code]http://www.superonline.net/baglan/fiber-internet/hemen-basvur[/code]

Baktımda Aydın a Fiber internet vermiyolarmış henüz alt yapıları yokmuş bilginize saygılar...

Edited by neskali

Son 7-8 Aydır IDM Sayesinde 12MB Stabil alıyordum. Kota kullanım miktarım ve önceki ve sonraki hızlarım.

[img]http://e1203.hizliresim.com/v/q/3r27s.png[/img]

[b]Önceki[/b]

[img]http://b1203.hizliresim.com/v/q/3r290.png[/img]

[b]Şimdi :([/b]

[img]http://www.speedtest.net/result/1848848581.png[/img]

Bi ara hatta hızım öyle bir hal alıyorduki ss bile alıp kaydetmiştim.

[img]http://b1203.hizliresim.com/v/q/3r294.png[/img]

Modemi yeniden başlattım bir faydası olmadı birazdan dershaneye gidicem eve dönünce modemi fabrika ayarlarına alıp birde öyle reset atcam. Umarım dediğiniz gerçekleşir ve hızım yükselir.

Edited by taraftar13

Deneme boşuna, artık Nurtopu gibi Adil Kullanım Kotamız var. Bende son iki gündür 120 KB larda sürünmekteyim. Bide evde 4 kişi kullanıyoruz neti varın siz düşünün halimizi. Yazıklar olsun sana TTnet. Fibere geçeyim dedim sınırsız olan 65 Tl 20mbps ona da 50 GB AKK koymuşlar galiba.

[quote name='sk8er_boi' date='15 March 2012 - 12:30 ' timestamp='1331814640' post='1169972']
Hız düşmüyor diye diye adil kullanım limiti olan paketlere kayıt yaptırırsanız olacağı budur. TTNet'in sazan avlama yöntemi bu.
[/quote]

tarifelere bakarsan hepsinde adil kullanım kotası var olmuyanı gösterirsen öğrenmiş oluruz burda birazda siz balıklama atladınız olaya sazan misali