Jump to content

Eset Kurdum Ve Devre Dışı Kaldı(Sality)

CizreliÖzgür
 Share

Recommended Posts

[b]Selamun aleykum TNC ailesi. Bugün iş yerindeki bilgisayara
[color="#0000FF"]http://www.tnctr.com/topic/46754-eset-nod32-antivirus-smart-security-5-katylymsyz/page__st__1440[/color] sayfasından en son satırdaki
[spoiler]http://letitbit.net/download/17893.15c98443016e12b95746d0ab1254/5.0.95.5ESSMART.rar.html
[/spoiler]
programını kurdum. Ve kurulum biter bitmez ESET en az 50 tane virüs uyarısı ve değişik ip adresleri verdi. Sonra da devre dışı kaldı. En azından sality virüsü yazdığını görebildim. Bilgisayar daha 1 haftalık bir bilgisayar. İş yerinde çalışan biri bir şeyler indirip bu bilgisayarı bu hale getirmiş olmalı. Denetim masası Program Ekle/Kaldır seçeneğine tıkladığımda genellikle pencere açılmıyor açılınca da ekrana program listesi gelmiyor. Bir hal çare bekliyorum. Neler yapabiliriz diye. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Bilgisayarın özellikleri;
İntel i5 , Geforce GT 220 , xp 32 bit (nasıl bu sisteme bunu yükledilerse ) 500 GB HDD de yalnız ram 2,99 GB görünüyor 4 GB'lık ram olsa gerek...[/b] Edited by CizreliÖzgür

revo uninstaller programıyla tamamen kaldır registry kayıtları falan temizlensin sonra orjinal sitesinden indir eseti. crack için eset pure fix v2 bul. katılımsız esetler arada sorun çıkartabiliyor

[quote name='CizreliÖzgür' date='29 March 2012 - 11:30 ' timestamp='1333013446' post='1177058']
[b]Kardeş AVG'nin linki varsa atıver sana zahmet bakacaz yapacak bir şey yok. Netten okuyorum sality de çok berbat bir virüşmüş.[/b]
[/quote]

Buyur kardeşim katılımsız ;
[quote]http://katilimsiz.com/programlar/katilimsiz-programlar/17121-avg-antivirus-free-edition-2012-120-build-1834-tr-x86-x64.html[/quote]

antivirüslerin boot edilebilen sürümleri var onlarla temizleyebilirsin. ama en temizi formattır:)

+not

sality ftp ye çok güzel yerleşir sakın ftp açmayın benden uyarması..

Edited by kedice

[quote name='CizreliÖzgür' date='29 March 2012 - 12:39 ' timestamp='1333017581' post='1177094']
[b]AVG ile taramada virüslerin çoğu driver olarak gösteriyor. Kasaya at diyorum. Truva atları almış basını götürüyor. [/b]
[/quote]
güvenli modda acıp denermisin

Temiz bir sistem kurulumu ve ardından Acronis tarzı yazılımlarla yedek almayı önerebilirim. Bu sizi zaman kaybından koruduğu gibi güvenli de tutar. Her virüslenme de format atmak uygun bir fikir değil bence.

[codebox]http://www.acronis.com/[/codebox]

[b]AVG ile taradım ve sonuçlarda sality virüsü yok. Şimdi bilgisayara win 7 x86 kurmayı düşünüyorum. Sizce kurayım mı ?
Çünkü virüslerin hepsi sistem virüsleri format atıp kurtulayım diyorum.Bugün yine türemiş virüsler...[/b]

Edited by CizreliÖzgür

Formatlama şansın var ise temiz bir format at. Ancak muhtemelen elindeki program arşivinede bulaşmıştır. Bunu göz önüne alarak resim ve videoları Flash belleğe alarak geri kalan sistemi tamamen silip yeniden biçimlendirme yaparsan daha iyi olur ! Tabi sonrada o program arşivini yeniden oluşturman gerekecek, oda cabası !

Yada Bitdefender Rescue CD'yi kullanarak sistemi temizleyede bilirsin.

Haydi kolay gele !

Virüs virüs . . tam bi bela benimde başıma geldi.birtürlü başa çıkamadım denemediğim lisanslı program kalmadı hep kendini çoğaltıyordu sisteme ve dosyalara bulaşmıştı.çok uğraşmıştım ama ne fayda. 500 gb hdd en sonunda virüslerden dolayı Raw sistemine dönüştü. hep download yaptığım torrentlerin yüzünden. gitti arşivin bir bölümü. sana tavsiyem temiz bir format sonrasında ghost yada acronis ile sistemin backup ını almak. bu arada eski dosyalar pek artık işe yaramaz onlarada bulaşmıştır çoktan