Jump to content

Windows Vista'nın Kötü Kaderi

kral1122
 Share

Recommended Posts

Microsoft'un 5 yaşındaki çok tartışmalı işletim sistemi Windows Vista'nın "temel desteği", 10 Nisan 2012'de sona erdi. "Uzatılmış destek" aşamasına giren Vista, 11 Eylül 2017'ye dek bu aşamada kalacak.

"Temel desteğin" sona ermesi, Microsoft'un ücretsiz arıza desteği, teminat talebi ve tasarım onarımları gibi hizmetleri artık vermeyeceği anlamına geliyor. Ticari Windows kodunda onarımlar yapmak isteyen IT profesyonelleri veya kullanıcılar ise 10 Nisan'dan itibaren 90 gün içerisinde bir uzatılmış hotfix anlaşması satın almak zorunda olacaklar.

Temel desteğin sona ermesi, Vista güvenlik güncellemelerinin durması anlamına gelmiyor. Microsoft, kullanıcılarına güvenlik güncellemelerini sunmaya devam edecek ve ücretli olarak arıza desteği verecek. Vista ürün bilgileri ise "Knowledge Base" yoluyla verilmeye devam edecek.

kaynak:
chip.com.tr

[quote name='Secret.One' date='11 April 2012 - 17:21 ' timestamp='1334164919' post='1184956']
Vista İsmiyle Herkezi Bitirmiş Ama Ben Seviyorum.
[/quote]

Yanlıs anlama sana karşı olan bir mesaj değil bu. Vistanın iyi yanı nedir senin için ?

[quote name='bilalozkan7' date='11 April 2012 - 19:37 ' timestamp='1334165830' post='1184982']
Yanlıs anlama sana karşı olan bir mesaj değil bu. Vistanın iyi yanı nedir senin için ?
[/quote]

Görselliği Hoşuma Gidiyor Nedense Benim Bilgisayarda Win7 den daha hızlı çalışıyor.

Vista hiç kullanmadım.Onun için sıkıntı yok.Microsoft'un en başarısız işletim sistemi bence
vista ölür,windows 7 ölür, windows 8 çıkar o da ölür ama windows xp yaşar.o bir efsane,efsaneler ölmez...şekil değiştir,modifiye yapılır.hep bizimle olur.

hala xp mi diyorsunuz sizin bu işlerden anlamadınız belli
windows7 de çökme olayı yok xp de başlangıç dosyaları bozulduğu zaman yada silindiği zaman
ne oluyor sistem açılmıyor özelliklede ntldr eksik hatası win7 de böyle olaylar yok
bu ufacık örnek sadece

Windows Vista olmasaydı Windows 7 olmazdı ,7 olmasaydı 8 olmazdı ,bence çoğu altyapı vistadan uyarlandı ve geliştirildi isteseler Vistayı windows 7 gibi stabil yaparlardı ama bunu yerine yeni bir işletim sistemi sunmayı tercih ettiler...

[quote name='exert28' date='11 April 2012 - 19:32 ' timestamp='1334172740' post='1185052']
Vista hiç kullanmadım.Onun için sıkıntı yok.Microsoft'un en başarısız işletim sistemi bence
vista ölür,windows 7 ölür, windows 8 çıkar o da ölür ama windows xp yaşar.o bir efsane,efsaneler ölmez...şekil değiştir,modifiye yapılır.hep bizimle olur.
[/quote]
Vistayı kullanmadan en başarısız sistem oldugunu nerden anladın? düşük sistemlerde windows 7 göre yavaş olduğu doğru ama en az core 2 duo ve 2.5 üstü ram ile windows7 ile verilen performans aynı (windows 7 vista sp2 devşirilmiş halidir çekirdek yapısı 6.0 ve 6. dir).Araştırmadan gundem neyse o.Windows 8 çıkınca windows 7 kötüleyecekler.Tıpkı XP çıkınca"çok ram harcıyor"dedikleri windows 98 den şaşmayın dedikleri gibi.XP dediğin efsane 2 haftada kayıt defteri dumura ugrayan balon.İ7 2400 k işlemcide bile 2001 yılın işletim sistemi kullanılıyor sonrasında efsane oluyor.6 yıl sürekli güncellenen güçlenen donanımlarla zaman içinde kahraman ilan edildi.2004 yılında XP için"altını ıslatan 3 yaşındaki bebek" yorumları bile yapılmıştı.E2200 işlemcide illallah ettirmişti xp.Hayat ve zaman ne garip.Yıllar önce örselenen ve en ağır eleştirilere maruz kalan bir işletim sistemi zaman döngüsünde kahraman ilan edilebiliyor.Hayat gerçekten çok İlginç

Edited by kacaksevgilim