Jump to content

Çağ Dışı Akk Ye Minik Çözüm!

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evet bende Uyguladım Sonuç çok iyi.İnternetim Adil kullanım kotasından dolayı 1mbite Düşmüştü.Haftalardır işkence gibi internet Kullanıyordum.Kerim Abi sağolsun yine çok iyisin.

[img]http://img100.imageshack.us/img100/6954/ekranalntss.png[/img]

[quote name='Enrique' date='28 April 2012 - 10:15 ' timestamp='1335597341' post='1193486']
Evet bende Uyguladım Sonuç çok iyi.İnternetim Adil kullanım kotasından dolayı 1mbite Düşmüştü.Haftalardır işkence gibi internet Kullanıyordum.Kerim Abi sağolsun yine çok iyisin.

[img]http://img100.imageshack.us/img100/6954/ekranalntss.png[/img]
[/quote]
[b]Enrique depodepo dan vip üyelikle indiriyosun tek link. adamların serveri zaten hızlı :D bu hıza ulaşmak imkansızdır zaten akk mağduru birinin :D[/b]

[quote name='ilknurcafe' date='27 April 2012 - 23:42 ' timestamp='1335570163' post='1193441']
arkadaşlar denedim ve şu an 1.20 mbs saniyede indiriyorum deneyip sonuç alamayanlar mtu değerini 300 yerine 992 yapsın ve modemi yeniden başlatsın
[/quote]
bi halt olduğu yok 992 yaptım bu kez 0,13 mbit'te indiriyor.

Edited by sere

interneti komşudan alıyorum modem arayüz şifresini bilmediğim için şifrede varsayılan şifre değil değiştirmiş bu yüzdende bu mtu değerini düşüremiyorum sorum şu modem şifresini kırmak mümkün mü veya mtu değerini bilgisayar üzerinden düşürdüğümüzde bir anlam ifade eder mi

[quote]netsh interface ipv4 set subinterface "Yerel Ağ Bağlantısı" mtu=300 store=persistent[/quote]

[img]http://tamersari.com/wp-content/uploads/MTU.jpg[/img]

Edited by Zaa

[quote name='m3hm3t1991' date='28 April 2012 - 10:11 ' timestamp='1335607887' post='1193557']
dün denedim internetsiz kaldım modeme reset attım ttnet modem şifresini girdim sabah onayladılar boş boşa internetten oldum :)
[/quote]

[b]dün tüm türekiye netsiz kaldı :D 22.00 - 00.00 arası...[/b]

[quote name='istanbul82' date='28 April 2012 - 10:44 ' timestamp='1335609876' post='1193568']
halen cillop gibi yarıyo 700 kb :) 300 şart değil tabi 900 girince yemiyo yalnız bende diğerlerini bilmem:)
[/quote]

[b]ohhhhh yarasın ttnete... :D[/b]

dediğim web hızının yere çakılması nedemek? sayfalar açılmıyo daha düştü niye öm atıyosunuz, konuyu düzgün okuyun lütfen öm atarken biraz kafa yorun, herkezin modeminde çalışçak diyede bi iddam yok..torrente oldukça güzel sonuçlar veriyo..

[quote name='istanbul82' date='28 April 2012 - 11:58 ' timestamp='1335614335' post='1193615']
dediğim web hızının yere çakılması nedemek? sayfalar açılmıyo daha düştü niye öm atıyosunuz, konuyu düzgün okuyun lütfen öm atarken biraz kafa yorun, herkezin modeminde çalışçak diyede bi iddam yok..torrente oldukça güzel sonuçlar veriyo..
[/quote]

[b]aynen katılıyorumm.. airtiestee.. indirme yaparken ayarları kaydet dediğinizde hız önce düşüyo sonradan yükseliyo... modemi resetlemenize dahi gerek yok... ;) ama sayfalar açılmıyo tabikide... :)[/b]

[quote name='stopdanger' date='28 April 2012 - 15:14 ' timestamp='1335626072' post='1193688']
TCP MSS aralığı TCP MTU -40 (TCP ve IP Başlığı)dan küçük olmalı
300 yapınca bende bu hatayı alıyorum yokmu bunun icin çözüm ?
[/quote]

mss değerine mtu kısmına yazdığın değerin 40 eksiğini yaz.

[quote name='keabous' date='28 April 2012 - 15:10 ' timestamp='1335625802' post='1193687']
bua ayarı yaptıktan sonra ücretli vpn ile webde gezinme hızı da düzeliyor.
[/quote]
deneriz :) bari zır pırt değiştirmeyiz en azından tek pc kullanan..
vijegur ivet..

Edited by istanbul82

Senin eline koluna sağlık kardeşim bu bilgiyi paylaştığın için. Adil Kullanım miktarını aşınca hızım 1MBT olmuştu dün gece yaşanan sorunlar düzelince geri 10 Mbt olmuştu fakat sabah 11'den sonra geri düşürmüşlerdi şimdi senin dediğin işlemi yaptım hızım geri yükseldi :)
100-150 kb arası çekerken şimdi bu hız :)

[img]http://g1204.hizliresim.com/w/w/50vdy.png[/img]

Yalnız bunu yapınca 6dk falan yüksek hızda indiriyor daha sonra internet gidiyor geliyor. Buna çözüm önerin var mı?

Edited by taraftar13

Bende de çalışıyor ama en fazla 3-4 dakıka.O arada gerçi supernatural indirmeyi başarabildim bende MTU 600 yapınca en üst performansa ulaştı.Ama bende torrentlerde işe yaramıyor.Hala KUBUNTU 11.10 inecek pöffff:/

Edited by kacaksevgilim