Jump to content

Dell'mi Toshiba'mı

Recommended Posts

Selam arkadaşlar
Yurtdışından bir bilgisayar getirtiyorum kafamda iki model var bunlardan birisi
Dell inspiron 17r (i7 işlemci 4gb ram gt525 ekran kartı)
Diğer model ise
Toshiba p775-s7160(i7 işlemci 4gb ram gt 540 ekran kartı 500gb hdd )

Özellikleri hemen hemen aynı ancak hangi markayı seçmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.bu markalar ile deneyimi olanlar yazsın lütfen.

[quote name='candemiruzun' date='01 May 2012 - 21:03 ' timestamp='1335906226' post='1195261']
Selam arkadaşlar
Yurtdışından bir bilgisayar getirtiyorum kafamda iki model var bunlardan birisi
Dell inspiron 17r (i7 işlemci 4gb ram gt525 ekran kartı)
Diğer model ise
Toshiba p775-s7160(i7 işlemci 4gb ram gt 540 ekran kartı 500gb hdd )

Özellikleri hemen hemen aynı ancak hangi markayı seçmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.bu markalar ile deneyimi olanlar yazsın lütfen.
[/quote]
kesinlikle dell derim ozellikler olarak toshiba gorunsede istikrar olarak dell in yanina yanasamaz.

PCWorld dergisi Amerika ve İngiltere'deki 79.000 okuyucusu arasında yaptığı "En Güvenilir Teknoloji Markaları" araştırmasını sitesinde yayınladı.
Araştırmanın Notebook'lar ilgili olan bölümünü aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Tabloda da açıkca görülebileceği üzere Apple ve Asus en güvenilir iki notebook markası seçilmiş. Apple bildiğiniz gibi Macbook'ları ile ünlü bir marka. Asus ise son yıllarda giderek büyüyen, Yıllardır Anakart üretimi ile tanınan Tayvan merkezli bir üretici.

[img]http://www.revoteknoloji.com/images/stories/makale/guvenilirnotebookmarkalari.jpg[/img]

¹ Temel bileşen olarak değerlendirilen bileşenler şunlar; İşlemci, Anakart, Ekran kartı, RAM, HDD ve Güç Kaynağı.
² Bilgisayarın en az bir parçasının (Herhangi) arıza dolayısıyla değişmesi durumu.
³ EliteBook, ProBook
⁴ Latitude, Vostro, Precision
⁵Insprion, Studio, Adamo
⁶ Pavillion, Envy, TouchSmart

[img]http://www.revoteknoloji.com/images/stories/makale/guvenilirnotebookmarkalarikazananlarkaybedenler.jpg[/img]

Kişisel yorumum : Notebook servisi işletiyor ve hergün değişik birçok marka ile haşırneşir oluyorum.. Listeye bakınca aksi söylensede ben olsam Apple'dan uzak durudum.
[color="#FF0000"][color="#FFA500"]Acer[/color] - [b]Toshiba[/b] - [color="#FFA500"]Asus[/color][/color] benim görüşüme göre yeni serilerde kendilerini aştılar. Malzeme kalitesi diğer markalara göre en iyisi.
[b][color="#FF0000"]Dell[/color][/b] normalde kaliteli olarak bilinir. Son serilerinde eskiye bakılınca çok fazla iyileştirme yok.
[color="#FFA500"]HP[/color] bedava notebook dağıtsa sıraya girip alırsam ellerim kırılsın :D

Not : Her marka herkesde sorun yaratacak diye bir kaide yok. Herkes sorunlu denen markalardan kullanabilir ve sorun yaşamayabilir. Bence Toshiba kullan. Ama kasası biraz kaba oluyor bilgin olsun ;)

[quote name='candemiruzun' date='03 May 2012 - 20:46 ' timestamp='1336067205' post='1196088']
Çok kararsız kaldım ya.2 gün öncesine kadar dell den başkasını düşünmüyordum fakat toshiba olacak galiba ..!
[/quote]

[b][color="#FF0000"]Toshiba 4ever ;) pişman olmassın.[/color][/b]