Jump to content

Format Atmadan Bu Sorunu Çözmek Istiyorum...

zedge
 Share

Recommended Posts

Msaüstünden herhangi bir şey başka yere kopyalanınca isminin rengi yeşil oluyor ve başka pc'de açmak istenildiğinde yine öğe ismi yeşil renkte ya "Erişim reddedildi" uyarısı veriyor yada "öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir" uyarısı veriyor.pc'ye format atmadan çözmek istiyorum Lütfen yardım edin.
""Allah razı olsun"". :mellow:

combofix veya hijackthis kullan ama sistemin bunları yaptıktan sonra açılmayabilir? Herzaman söylüyorum ve yine açıldı konu yine söylüyorum:

[code]
önce bilgisayarınıza temiz bir format atın sonra onun yedeğini alıp bozulduğunda geri yükleyin [/code]

Edited by sere

[quote name='zedge' date='07 May 2012 - 18:40 ' timestamp='1336408817' post='1197880']
Msaüstünden herhangi bir şey başka yere kopyalanınca isminin rengi yeşil oluyor ve başka pc'de açmak istenildiğinde yine öğe ismi yeşil renkte ya "Erişim reddedildi" uyarısı veriyor yada "öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir" uyarısı veriyor.pc'ye format atmadan çözmek istiyorum Lütfen yardım edin.
""Allah razı olsun"". :mellow:
[/quote]

Veriyi korumak için içeriği şifrele ile ilgili bir problem söz konusu sorunun bu kısmından sonrasını arkadaşlar yardımcı olsun ben yemeğe oturuyorum :)

[b]Kardeş bu gibi çözemediğin sorunlarda combofix çözüme ulaştıran bir programdır ancak onunda riskleri var bazen sistem dosyalarına karışıp işletim sistemini açılamaz hale getirebiliyor riski göze al derim başka yöntemlerle çözüme kavuşamazsan...[/b]

Dosyaya sağ tıklayıp özellikleri seç.
Açılacak pencereden güvenlik sekmesine git.
Düzenle yazısına tıkla.
Sonra ekle yazısına tıkla.
Açılacak pencerede "seçilecek nesne adlarını girin" yazısının altındaki kutuya (everyone) yazın. Parantez kullanmayın.
Sonra uygula'ya ve tamam'a tıklayın.

Böylece dosya erişilebilir oluyorsa hayırlı olsun.

Önce yedek alıp sonra combofix kullanmak önerisini de destekliyorum.

Öncelikle bir combofix den gecir ne olur ne olmaz. masaustu klasorunu sag tıkla ozelliklerden sahipliğini al daha sonra gelişmiş özniteliklerden disk alanından kazanmak için veriyi sıkıştır ve veriyi korumak için şifrele seceneklerindeki ok tikini kaldır. Düzeldiğini göreceksin 

Edited by tnc_tr

Kopyalamak istediğin Dosya/klasör'e [color="#8B0000"]sağ tıkla[/color], ve "[color="#8B0000"]özellikler[/color]"e tıkla.
Sağ altta "[color="#8B0000"]gelişmiş[/color]" var, ona tıkla. En altta "[color="#8B0000"]veriyi korumak için içeriği şifrele[/color]" var onun yanındaki işareti kaldır. Şimdi açabilirsin başka bilgisayarlarda...

Edit:
Ayrıca; Bahsi geçen dosyaları, Dosya sistemi [color="#8B0000"]NTFS[/color] olmayan bir ortama Kopyalarsan şifreleme özelliği de kalkacaktır.
örn. [color="#8B0000"]Fat32[/color]

Edited by justpl4y

[quote name='sere' date='07 May 2012 - 20:05 ' timestamp='1336410314' post='1197895']
combofix veya hijackthis kullan ama sistemin bunları yaptıktan sonra açılmayabilir
..
[/quote]
Çalıştırma kurallarına uyulduğunda öyle bir problem (sistemin açılmaması) olacağını sanmıyorum. En azından bana hiç olmadı.
Kurallar:
- Combofix'i önce masaüstüne kopyala.
- Sistemde çalışan tüm programları kapat, anti virüsü durdur (Ayrıca internetin kesilmesininde faydası olabilir).
- Combofix exe'yi masaüstünden çalıştır ve görev tamamlanana kadar (Sonuç raporu metin belgesi çıkana kadar) sabırla bekle ve bu sırada sistemde herhangi bir program çalıştırma, pencere açma. Hatta mouse ve klavyeye hiç dokunma.
- Ve mutlu son!..
Not: Hijackthis bildiğim kadarıyla doğrudan bir onarım yöntemi değil problem teşhisi için bir araç ve yoldur; sistemdeki zararlı ve şüpheli dosyaları/kayıtları görebilme imkanı sağlar. Yanlışsam düzeltin..

Edited by temmuz

Yardımlarınız için teşşekür ederim Allah razı olsun :rolleyes:

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Teşekkür Etmek İstiyorsanız [img]http://i.imgur.com/nnB0x.png[/img] Butonunu Kullanmanız Gerekmektedir.[/b][/color][/warning]

Edited by tenekecezve

Virus demekki kopyaladığım dosyaların izin ve güvenlik ayarları ile oynuyor arkadaşın da dediği gibi önemli dosyalarını Live CD ile yedekleyip format at. Kullanacağın Live CD mümkünse Linux olsun Windows kullanırsan yine güvenlik ayarları engelleyebilir (Windows güvenlik ayarlarının Linux'tada geçerli olup olmadığı hakkında bir fikrim yok)

sen en iyisi pcye format at bari sıfırlasnsın :shifty:

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Lütfen Gereksiz İletilerden Kaçınınız... Yukarıda format atmadan diyor!!! Uyarı aldınız...[/b][/color][/warning]

Edited by tenekecezve

+avg tuneup ıle pc taratıp onar gelişmiş araçlardan disk temizle ve birleştir en iyi bakım programıdır
+revo unıstaller ile geçmişe dönük gereksiz dosyaları kaldır

pc hızlanacagını ve toparlayacagını göreceksin

[quote name='justpl4y' date='08 May 2012 - 07:23 ' timestamp='1336461827' post='1198152']
Kopyalamak istediğin Dosya/klasör'e [color="#8B0000"]sağ tıkla[/color], ve "[color="#8B0000"]özellikler[/color]"e tıkla.
Sağ altta "[color="#8B0000"]gelişmiş[/color]" var, ona tıkla. En altta "[color="#8B0000"]veriyi korumak için içeriği şifrele[/color]" var onun yanındaki işareti kaldır. Şimdi açabilirsin başka bilgisayarlarda...

Edit:
Ayrıca; Bahsi geçen dosyaları, Dosya sistemi [color="#8B0000"]NTFS[/color] olmayan bir ortama Kopyalarsan şifreleme özelliği de kalkacaktır.
[/quote]

Arkadaşlar Bu yolla sorun çözüldü . Nasıl çözdüğümü soranlara. Allah razı olsun çok işime yaradı. :good:

[quote name='justpl4y' date='08 May 2012 - 07:23 ' timestamp='1336461827' post='1198152']

Edit:
[/quote]

İşi bilenden öğrenmeli bu arkadaş gibi