Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

[b]
[font="Garamond"][size="3"]tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso.[color="#008000"]torrent[/color][/size][/font][/b]
[font="Garamond"][color="#008000"][size=2][b]enjoy ; =)
[/b][/size][/color][/font][code]http://tr.rghost.net/39812385[/code]

Arkadaşlar ben 32 bit kurmak istiyorum diyelim sorularım;

tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso misal bunun içinde pro versiyon varmı vl pro?

tr_windows_8_enterprise_x86_dvd_917693.iso bunun içinde neler var?

tr_windows_8_pro_vl_x86_dvd_917731.iso veya bunda neler var?

Kısaca hangisini indirmem gerekli hangisi için crack var?

arkadaşlar gece sabaha kadar indirdim şimdi kurdum fakat key girilerek kuruluyor. şu VL pro yazan sürüm key girilmeden mi kuruluyor acaba? gerçi hiçbir yerde yok VL sürüm ama, ilerde o da çıkarsa onu indirmek daha güzel olacak.

serdarcavusoglu1, benimde dünden beri merak ettiğim konu ama hala cevabını bulamadım :(

Edited by sezgin06

Ayrıca..

[quote]Windows 8 RTM ve 90 Günlük Deneme Sürümü Yayınlandı.

Windows 8′in son ve tamamlanmış versiyonu Windows 8 RTM, 15 Ağustos itibariyle MSDN ve Technet üyeleri için yayınlandı. Bunların dışında aynı zamanda yine yazılım geliştiriciler için -90- günlük bir deneme sürümü de dağıtılıyor. Bunun için sadece bir Live accountu yeterli. Bu 90 günlük deneme sürümünde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde;

Deneme süresi bittiğinde herhangi bir yükseltme veya süreyi uzatma gibi bir işlem uygulanamayacak.
Yükseltebilmek için, deneme sürümü tamamen sistemden kaldırılıp deneme sürümü olmayan versiyonu kurulum medyasından temiz bir şekilde yüklemek gerekiyor.
Sanallaştırma yazılımı veya farklı bir disk-partition üzerinde kurulması tavsiye edilmektedir.
Kayıt esnasında (gerekli) bir Microsoft accountu ve İsim, e-mail, adres gibi bilgileri vermeniz gerekiyor.
Kurulumdan sonra 10 gün içerisinde aktivasyon gerçekleştirilmeli.
Deneme sürümü bittikten sonra, yükseltme ile kurulum yapılmışsa eski işletim sistemine geri dönüş sağlanamayacak. Kurulum medyasıyla temiz bir kurulum gerçekleştirilmesi gerekecek.
[/quote]

Deneme sürümü diyor burada sonra kaldırılmalı diyor.
Ayrıca msdn nasıl bukadar erken gelir üstelik türkçe, lütfen bilenler birşeyler yazsın..

[quote name='serdarcavusoglu1' date='16 August 2012 - 09:49 ' timestamp='1345103383' post='1231501']
Arkadaşlar ben 32 bit kurmak istiyorum diyelim sorularım;

tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso misal bunun içinde pro versiyon varmı vl pro?

tr_windows_8_enterprise_x86_dvd_917693.iso bunun içinde neler var?

tr_windows_8_pro_vl_x86_dvd_917731.iso veya bunda neler var?

Kısaca hangisini indirmem gerekli hangisi için crack var?
[/quote]

Zaten hangi sürüm var orası belli sırasıyla

1. Windows 8 32 bit normal sürüm var pro ve enterprise değil yani Normal Windows 8
2. Windows 8 Enterprise 32 bit sürümü var
3. Windows 8 Pro Vl 32 bit sürümü var

Benimde anlamadığım şu vl ne pro ve pro vl arasındaki fark nedir bir türlü anlamış değilim bilen arkadaşlar bizleri aydınlatabilirler mi ? Birde şu Windows 8 pro tr düşsse internete süper olacak

konudaki şu tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso yazan sürümü indirip kurdum ben, NG4HW-VH26C .... diye giden keyi girip kurdum bilgisayarımda saga tıklayınca PRO yazıyor. bu normal sürüm gibi gözüküyor MSDN de ama neden PRO oldu şimdi anlamış değilim. birde sağ alt tarafta Build 9200 yazısı var, daha önce windows 7 nin msdn sürümlerini indirip kurdugumuzda o yazı yoktu bundan neden yazıyorki acaba? bilen birileri lütfen çıkıp açıklık getirsin konuya..

[quote name='serdarcavusoglu1' date='16 August 2012 - 11:01 ' timestamp='1345104102' post='1231504']
Ayrıca..

Deneme sürümü diyor burada sonra kaldırılmalı diyor.
Ayrıca msdn nasıl bukadar erken gelir üstelik türkçe, lütfen bilenler birşeyler yazsın..
[/quote]

windows 8 msdn dün çıktı ve windows çıkardığından tüm dillerde yayınladı sürümü buyur Technet linki gir bak ben şimdi indiriyorum sonra sha1 kodunu karşılatıracam [codebox]http://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx#searchTerm=&ProductFamilyId=481&Languages=en&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0[/codebox]
ayrıca 90 günlük deneme sürümünün türkçesi yok..

[quote][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]konudaki şu tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso yazan sürümü indirip kurdum ben, NG4HW-VH26C .... diye giden keyi girip kurdum bilgisayarımda saga tıklayınca PRO yazıyor. bu normal sürüm gibi gözüküyor MSDN de ama neden PRO oldu şimdi anlamış değilim. birde sağ alt tarafta Build 9200 yazısı var, daha önce windows 7 nin msdn sürümlerini indirip kurdugumuzda o yazı yoktu bundan neden yazıyorki acaba? bilen birileri lütfen çıkıp açıklık getirsin konuya..[/font][/color][/quote]

Belkide dvd içinde tüm özellikler vardır keye göre aktif ediliyordur. Şu yazı dikkatimi çekti
[quote]
[color=#333333]This file contains multiple products. Please refer to your product keys to determine which products are included with your subscription. Çeviri : [/color][font="Segoe UI, Lucida Grande, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][color="#333333"]Bu dosya, birden fazla ürün içerir. Aboneliğiniz ile birlikte hangi ürünü belirlemek için ürün anahtarlarını bakın.[/color][/font]
File Name:tr_windows_8_x86_dvd_915522.isoLanguages:Turkish<br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: 'Segoe UI', 'Lucida Grande', Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 15px; ">
SHA1:10FE3CF2ED8801DF2E1DC8D5DC9C38ADD57DEA29
[/quote]

Edited by onurkatmer

[quote name='sezgin06' date='16 August 2012 - 11:12 ' timestamp='1345104768' post='1231512']
sha1 kodları tutuyor orjinal msdn sürüm bu ama şu sürümler arasındaki farkler ne? bunları bilmiyorum bende.
[/quote]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions"]http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions[/url] burda karşılaştırma tablosu var bak istersen işine yarayabilir.

Windows 8 (x86) - DVD (Turkish)
File Name: tr_windows_8_x86_dvd_915522.iso
Languages: Turkish
SHA1: 10FE3CF2ED8801DF2E1DC8D5DC9C38ADD57DEA29

Available to these Subscription Levels [b](Anladığım Kadarı ile içindeki kurulabilen sürümler)[/b]

VS Pro with MSDN (Retail)
VS Pro with MSDN (VL)
VS Pro with MSDN Premium (Empower)
VS Pro with MSDN Premium (MPN)
VS Test Pro with MSDN (Retail)
VS Test Pro with MSDN (VL)
VS Ultimate with MSDN (MPN)
VS Ultimate with MSDN (NFR FTE)
VS Ultimate with MSDN (Retail)
VS Ultimate with MSDN (VL)

Arkadaşlar anladığım kadarı ile bunun içinde PRO - Test Sürümü ve Ultimate sürümü var.

Sanırım hangi sürüme ait key ile kurarsak o oluyor win7 gibi misal "NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4" bununla kurarsak PRO sürüm kuruluyor Ultimate için key bulamadım bilen varsa yazarsa sevinirim.

[quote name='serdarcavusoglu1' date='16 August 2012 - 08:24 ' timestamp='1345105446' post='1231519']

Available to these Subscription Levels [b](Anladığım Kadarı ile içindeki kurulabilen sürümler)[/b]

VS Pro with MSDN (VL)

Arkadaşlar anladığım kadarı ile bunun içinde PRO - Test Sürümü ve Ultimate sürümü var.

Sanırım hangi sürüme ait key ile kurarsak o oluyor win7 gibi misal "NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4" bununla kurarsak PRO sürüm kuruluyor Ultimate için key bulamadım bilen varsa yazarsa sevinirim.
[/quote]

evet burdaki yazılanlar olabilir çünkü ben o key ile kurunca PRO oldu. Ultimate sürüm yok deniliyordu ama burayada yazılmış. acaba diğer VL PRO yazan sürüm keysiz kuruluyor mu? zamanında XP de de aynı durum vardı. normal bir sürüm vardı birde Vl sürüm vardı. Vl sürümde aktivasyon olayı yoktu. acaba bunda nasıl?

[quote name='sezgin06' date='16 August 2012 - 10:37 ' timestamp='1345106256' post='1231521']
evet burdaki yazılanlar olabilir çünkü ben o key ile kurunca PRO oldu. Ultimate sürüm yok deniliyordu ama burayada yazılmış. acaba diğer VL PRO yazan sürüm keysiz kuruluyor mu? zamanında XP de de aynı durum vardı. normal bir sürüm vardı birde Vl sürüm vardı. Vl sürümde aktivasyon olayı yoktu. acaba bunda nasıl?
[/quote]

Onun içinde test pro ultimate falan yok onlar msdn üyelikleri

[quote name='sezgin06' date='16 August 2012 - 08:37 ' timestamp='1345106256' post='1231521']
[/quote]

Hocam keysiz kurulum diye birşey yok zamanında dediğiniz xp corporate idi o bile key ile kurulur ancak etkinleştirme istemezdi çünkü onun içinde etkinleştirmeyi tetikleyen birkaç dosya yoktu corporate keyler ile bir sürü insan kullanabilirdi ancak ms bu olayı çakınca vistadan itibaren corporate sürüm olayını bıraktı yani vistadan sonra hepsi yine key ile kurulup internet veya tel ile aktifleştirilecek biçimde tasarlandı gerçi win7 yi ben ve bir sürü kişi bios mod yaparak bundanda kurtuldu umarım win8 içinde bios mod olayı çıkar cracksız temiz orjinal gibi kullanırız.

Edited by serdarcavusoglu1

[quote name='Cancagir' date='16 August 2012 - 08:51 ' timestamp='1345107111' post='1231525']
Onun içinde test pro ultimate falan yok onlar msdn üyelikleri
[/quote]

ama başlıkta Windows 8 (x86) - DVD (Turkish) yazmasına rağmen o key ile kurulunca PRO oluyor. PRO diye ayrı bir sürümde var msdn de. Ultimate sürüm olmayacak diye de biliyorduk ama karışık biraz ben anlamadım.

[quote name='serdarcavusoglu1' date='16 August 2012 - 10:24 ' timestamp='1345105446' post='1231519']

VS Pro with MSDN (VL)

[/quote]

Arkadaşlar hatalı bilgi olmasın o iso kalbının içinde test pro ve ultimate sürümleri falan yok Windows 8 de ultimate ve test diye bi sürüm yok Windows 8 sürümleri biraz araştırarark bulursunuz toplam 4 adet sürüm var burdaki test pro ultimate falan msdn üyelikleri abone olunuyor pro üyelik gibi düşünün sadece isim farklılığı var

Available to these Subscription Levels burda zaten belirtmiş anlamı

Bu Abonelik Düzeyleri Kullanılabilir

Saygılar ...

[quote name='serdarcavusoglu1' date='16 August 2012 - 08:55 ' timestamp='1345107358' post='1231526']
Hocam keysiz kurulum diye birşey yok zamanında dediğiniz xp corporate idi o bile key ile kurulur ancak etkinleştirme istemezdi çünkü onun içinde etkinleştirmeyi tetikleyen birkaç dosya yoktu corporate keyler ile bir sürü insan kullanabilirdi ancak ms bu olayı çakınca vistadan itibaren corporate sürüm olayını bıraktı yani vistadan sonra hepsi yine key ile kurulup internet veya tel ile aktifleştirilecek biçimde tasarlandı gerçi win7 yi ben ve bir sürü kişi bios mod yaparak bundanda kurtuldu umarım win8 içinde bios mod olayı çıkar cracksız temiz orjinal gibi kullanırız.
[/quote]

hocam keysiz kurulum derken win7 deki key ekranını atlayabiliyorduk mesela ama win8 de atlayamıyoruz o ekranı. illaki bir key gireceksin diyor. Vl sürümde de mi aynı bu durum onu merak ediyorum. birde şu saatin yanında neden sürüm numarası yazıyorki. win7 de yazmıyordu o.. inşallah hocam bios mod çıkarda temiz kullanırız.

[quote name='sezgin06' date='16 August 2012 - 10:58 ' timestamp='1345107528' post='1231527']
ama başlıkta Windows 8 (x86) - DVD (Turkish) yazmasına rağmen o key ile kurulunca PRO oluyor. PRO diye ayrı bir sürümde var msdn de. Ultimate sürüm olmayacak diye de biliyorduk ama karışık biraz ben anlamadım.
[/quote]

Girmiş olduğun key demekki pro sürümünün keyimiş kurduktan sonra özelliklerde Windows 8 Pro diye gözükmesi bu yüzdendir diye düşünüyorum orda yazılanlar msdn üyelikleri ( abonelikleri ) mesela ultimate üyleliği en yüksek olan onun fiyatı daha yüksek 1500 $ dolar bu rakamı sallıyorum tabi

Saygılar ...

Arkadaşlar torrent linki vermek yerine yüklüyecek arkadaşlar bulut hesaplarına yükleyip bize link verebilirler mi torrent seed sıkıntı adam indiriyor kapatıyor siliyor format atıyor 100 kb/sn hızla indirmeye çalışıyoruz sonra bunun yerine mesela google drive hesabına yükleyip paylaşabilirler hiç bir hız düşmesi de olmaz bu durumda hatları hangi hızda destekliyorsa o hızda indirirler . Sizce böyle daha iyi olmaz mı Windows 8 indirmek için ben bu 15 - 16 gün boyunca internetten hiç birşey download etmedim adil kullanım kotası dolmasında rahat rahat hızlı hızlı indireyim diye 2.55 gb dosya (32 bit ) 3.25 dosya (64 bit ) torrent 100 kb/sn hızla çekmek falan sinir bozucu oluyor saygılar sizce bu fikir iyi değil mi ?

Windows 8'de 4 adet sürüm mevcut
- Windows 8
- Windows 8 Pro
- Windows 8 Enterprise
- Windows RT

VL = Volume License anlamını taşıyor ve diğer windows ürünleri ile aynı. Bu ürün daha çok toplu lisanslama için uygun okul, hastane, büyük iş yerleri gibi.

Birde Windows 8 "N" diye bir sürüm var buda avrupa ülkeleri için çıkarılan bir sürüm olup içersinde ya media player yada internet explorer ikisinden biri yüklü gelmiyor. Bu sürüm avrupa birliği ülkelerine hitap ediyor ve yine diğer sürümler ile aynı sadece dediğim gibi ya media player yada internet explorer bunlardan biri yüklü gelmiyor.

Edited by supremacy

[quote name='onurkatmer' date='16 August 2012 - 12:09 ' timestamp='1345111794' post='1231554']
Torrenti indiren silmesede bizde indirebilsek gönderme 80 kb indirme 50 kb 3 saat 21 dakikada anca 430 mb indi
[/quote]

Yukarı mesajımda da belirttim torrent adam indiriyor sonra başlıyor format atmaya kapatıyor başkalarını düşündüğü yok bence bulut bilişime yüklenmesi daha iyi olur ben geçen ay google drive den 4.5 gb bi dosya indirdim 1 saat indirdim 1.231 m/sn ile son hızda indirdim 900 kb/sn aşağısını görmedi bile

Geçici MSDN üyesi olunabiliyor mu ?

[quote name='D21' date='16 August 2012 - 12:09 ' timestamp='1345111767' post='1231553']
Arkadaşlar şu msdn.microsoft.com üzerinden indirme sayfası neresi bende baksam.
[/quote]

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...