Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar win 8 kurdum ama c ye format atmadan kurdum çünkü c d çok önemli bilgiler var neyse c de Oyunlar klasörü erişilemiyor güvenlik sekmesinden hallettim oyunlara girdim KONAMI Klasörü 20 mb olarak görüyor bazı klasörler 20 30 mb olarak görüyor bazıları ise erişilemiyor ne yapacam ?

Edited by kralturk02

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Belgelerle konuşalım.Ayın 9'undan beri Win 8 kurulu sistemimde.Şuan bile ondan yazıyorum.Bakalım nasılmış performansı:
Alınan hatalar.
[img]http://i.imgur.com/AKh7N.png?1[/img]

Win 8 diyor ki başlangıç programlarından yavaşlatanlar var.Tamam.2 tane biri ne Windows Defender.Peki tamam düzelteyim,yardım et diyorum bulamadım diyor.
[img]http://i.imgur.com/Drszy.png?1[/img]

Neyse,sonuçta insan yapımıdır,olur.Ben de Microsoftun başka bir sistemi olan Win 7 ye hayranım.Kardeşlerimi de suçlamıyorum ama bu kadar övülmeyi haketmiyor.Hatta hiç haketmiyor.
Bu arada @redsmoke kardeş,zaten üçüncü parti yazılımlarını yaptığı o özellikleri koyarsan yenilik yapmış olursun.[color="#FF0000"]Yoksa elle inen camı otomatik yap Doğan SL diye piyasaya sür.YEMEM[/color]. :dribble: [/b]

Edited by chelengear

[img]http://i.imgur.com/WKOji.png?1[/img]

[b]burada sadece çalışan firefox yok.. progdvbnet, powersuite, screenshotraptor vs. bir sürü var altta çalışan... [/b]
[b]
[/b]
[b]peki win7 de bundan daha iyisini gördünmü ? ben win7 kullanırken açılışta ram kullanımı 1.7gb tı. win8 ile 1.1 ta düştü...[/b]
[b]
[/b]
[b]
[/b]
[b][img]http://i.imgur.com/Drszy.png?1[/img]
[/b]
[b]
[/b]
[b]yardım konusunda tabiki de olmıyacak birşey çünkü daha piyasaya sürülmedi. hatırlarsan win7 rtm de de ilk başta bu şekilde idi.[/b]
[b]
[/b]
[b][img]http://i.imgur.com/AKh7N.png?1[/img]
[/b]
[b]
[/b]
[b]hatalarada gelince okuyamadığım için bi yorum yapamıcam ama tahminen donanımsal driver hatalarıdır...[/b]

[b]Zaten ram tüketimini kaldırdım farkındaysan yanlış olduğu için.Ben yardım etmemesinden daha çok başlangıcı yavaşlatanlardan birinin ne olduğuna dikkat çektim.
Sorunların ne olduğunun da çok önemi yok.Sonuçta deli gibi sorun var.Dilersen 1024 çözünürlülükteki sorunlar jpg yollayayım sana.[/b]

Edited by chelengear

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 16:28 ' timestamp='1344950897' post='1230848']
[b]
Bu arada @redsmoke kardeş,zaten üçüncü parti yazılımlarını yaptığı o özellikleri koyarsan yenilik yapmış olursun.[color="#FF0000"]Yoksa elle inen camı otomatik yap Doğan SL diye piyasaya sür.YEMEM[/color]. :dribble: [/b]
[/quote]
bende sormuşum ki sana hiç böyle birşey gördün mü? sen vista'dan windows 7'ye geçerken ne yenilik gördün. çekirdeği değişti daha stabil hale geldi daha hızlandı. bu değil miydi windows 7'ye iten sizi. şimdi kalkmış windows 8 olmamış diyorsunuz, üstelik hızını ve stabilitesini kabul ettiğiniz halde.

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 16:42 ' timestamp='1344951752' post='1230852']
[b]Zaten ram tüketimini kaldırdım farkındaysan yanlış olduğu için.Ben yardım etmemesinden daha çok başlangıcı yavaşlatanlardan birinin ne olduğuna dikkat çektim.
Sorunların ne olduğunun da çok önemi yok.Sonuçta deli gibi sorun var.Dilersen 1024 çözünürlülükteki sorunlar jpg yollayayım sana.[/b]
[/quote]

[b]evet defenderin sorunlu olduğunu bende dile getirdim zaten... Win7 deki bu kadar ön planda değil... [/b]

[quote name='redsmoke' date='14 August 2012 - 15:45 ' timestamp='1344951923' post='1230853']
bende sormuşum ki sana hiç böyle birşey gördün mü? sen vista'dan windows 7'ye geçerken ne yenilik gördün. çekirdeği değişti daha stabil hale geldi daha hızlandı. bu değil miydi windows 7'ye iten sizi. şimdi kalkmış windows 8 olmamış diyorsunuz, üstelik hızını ve stabilitesini kabul ettiğiniz halde.
[/quote]
Yaşa be.Tam da demek istediğimi yazmışsın işte.Kardeş;Windows 7 Vista gibi değil ki.Adamlar neden hemen Loghorn projesini değiştirip Windows 7 yi yarattılar çünkü Vista çöptü.Şimdi,Windows 7 vista gibi hantal,kullanışsız değil ki.Hızlı,stabil ve hatasız.Tüm programlar,oyunlar çalışıyor.Sürücü hatası yok.Ram tüketimi gayet iyi.
Hatasız ve güzel bir sistemin yerine yeni bir sistem getiriyorsun ve kullanıcıların neredeyse % 80 i eleştiriyor seni.
Kısacası eğer Windows 7 vista gibi bir sistem olsaydı Win 8 gerçekten müthiş olurdu.Ama ben diyorum ki artısı yok.
Yine de görüşlerinize saygı duyduğumu da belirttim daha önce.

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 16:56 ' timestamp='1344952590' post='1230855']
Yaşa be.Tam da demek istediğimi yazmışsın işte.Kardeş;Windows 7 Vista gibi değil ki.Adamlar neden hemen Loghorn projesini değiştirip Windows 7 yi yarattılar çünkü Vista çöptü.Şimdi,Windows 7 vista gibi hantal,kullanışsız değil ki.Hızlı,stabil ve hatasız.Tüm programlar,oyunlar çalışıyor.Sürücü hatası yok.Ram tüketimi gayet iyi.
Hatasız ve güzel bir sistemin yerine yeni bir sistem getiriyorsun ve kullanıcıların neredeyse % 80 i eleştiriyor seni.
Kısacası eğer Windows 7 vista gibi bir sistem olsaydı Win 8 gerçekten müthiş olurdu.Ama ben diyorum ki artısı yok.
[/quote]

[b]Uyumlukluk Gittikçe Artacak. Win7 de de ilk başta uyumluk yoktu programlar çalışmıyordu.[/b]
[b]Eleştirenlerin sebebi sadece metro oluşundan kaynaklanıyor. metro olmasaydı burada eleştiri yapanların hiç biri yapmıyacaktı eminim. çok büyütüyorsunuz metroyu ya. [/b]
[b]ayrıca ben daha hiç bir sürücü hatası ile karşılaşmadım. ati lerde gördüm hatayı sadece. NVidia ların hiç birinde sorun yok.[/b]
[b]Longhorn iptal edip vista yaptılar. iptal sebebide patent davası. ms ihlal ettiği patenti longhorna uyarladı, sonrasında iptal etmek zorunda kaldılar.[/b]
[b]
[/b]
[b]ve son sözümde 2013 yılının başında bu eleştiren herkes win8 kullanmaya başlayacak...!!![/b]

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 16:56 ' timestamp='1344952590' post='1230855']
[/quote]
Neyse daha fazla uzatmanın da bir anlamı yok. Herkes ne isterse onu kullanmakta özgürdür. Saygılar. ;)

Evet Win 8 ciler Ati sürücülerinde hata olduğunu,Windows Defender'in sıkıntı yarattığını,Metro'nun can sıktığını ve Win 7'den pek bir farkının olmadığını,olan farkların da can sıktığını belirttiler.
Win 8 kullanma mevzusuna gelince.Önümüzdeki aylar neler gösterir bilemem ama bahsi geçen sorunlar düzelirse,benim capste gördüğünüz başlat menüsü daha da stabil hale gelirse,uyumsuzluklar ortadan kalkarsa ve iyi patcler gelirse neden kullanmayayım ki?
Gelişmelere karşı değilim.Ki çok siterdim Win 8 çıktığında "İşte bu be" demeyi.Ama olmadı.Keşke olsaydı.
Doğru,herkes dilediği sistemi kullansın.
İyi günler,iyi çalışmalar.

• Editor

Windows 8 TRM çıkalı şurada 3-5 gün oldu,
Elbette Hata ve eksikleri bügünkü Windows 7 den çok ve bu doğal,
Zamanla hataları minimuma iner umarım..

[b][font="Book Antiqua"][size="3"][color="#0000ff"]işte şimdiye kadar tesbit edilen Windows 8 kusurları / telafileri...[/color][/size][/font][/b]

[b]** Released 6 Hotfix[/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]1-) KB2739987: WindowsUIImmersive.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]2-) KB2740443: Windows-Networking.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]3-) KB2740446: Windows-VidProc.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]4-) KB2740448: Windows-IE-HTMLRendering and other updated components of Internet Explorer 10.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]5-) MicrosoftFixit50911-KB2732814-DisableApplicationIsolation.msi (KB2732814/FixIt)[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]6-) MicrosoftFixit50912-KB2732814-EnableApplicationIsolation.msi (KB2732814/FixIt)[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"] [/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]** 3 new updates released[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]1-) 2741530[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]2-) 2743798[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]3-) 2743862 [/size][/font][/b]

Edited by semsibey

[b]@sanane1438;sen itunes u çalıştırabildiğine dua et bende itunes sürekli çöküyor.
Bu arada itunes neden kullanıyorsun ki? itools,ispirit ya da ifunbox dene bence.Ama bu programları kullanabilmen için jailbreak gerekir.Cihazın jealbreakli değilse xilisoft ya da 3herosoft iphone programlarını tavsiye ederim.Unutmadan bahsi geçen programların çalışabilmesi için sisteminde iyunes kurulu olmalı.[/b]

Edited by chelengear

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 20:29 ' timestamp='1344965361' post='1230927']
[b]@sanane1438;sen itunes u çalıştırabildiğine dua et bende itunes sürekli çöküyor.
Bu arada itunes neden kullanıyorsun ki? itools,ispirit ya da ifunbox dene bence.Ama bu programları kullanabilmen için jailbreak gerekir.Cihazın jealbreakli değilse xilisoft ya da 3herosoft iphone programlarını tavsiye ederim.Unutmadan bahsi geçen programların çalışabilmesi için sisteminde iyunes kurulu olmalı.[/b]
[/quote]

[b]aynen itools kesinlikle tavsiye ediyorum müthiş bişi... :D oyunları uygulamaları onun üzerinden kuruyorum devamlı... ;)[/b]

Ben Ekime kadar bekliyeceğim valla.Win8 kurmuştum 7ye geri döndüm
çOk fazla hata verdi.Çoğu programımı kurmadı ve bana win7'den performans anlamındada farksız gibi geldi.
Ayrıca derecelendirmede win7'de 5.0 veriyor win8'de 4.8 veriyor.
MSDN sürümü çıkınca denerim birdaha.

[quote name='adam4' date='14 August 2012 - 20:42 ' timestamp='1344969733' post='1230950']
Ben Ekime kadar bekliyeceğim valla.Win8 kurmuştum 7ye geri döndüm
çOk fazla hata verdi.Çoğu programımı kurmadı ve bana win7'den performans anlamındada farksız gibi geldi.
Ayrıca derecelendirmede win7'de 5.0 veriyor win8'de 4.8 veriyor.
MSDN sürümü çıkınca denerim birdaha.
[/quote]
msdn sürümü yarın çıkmıyor mu?

[quote name='semsibey' date='14 August 2012 - 19:45 ' timestamp='1344962733' post='1230910']
Windows 8 TRM çıkalı şurada 3-5 gün oldu,
Elbette Hata ve eksikleri bügünkü Windows 7 den çok ve bu doğal,
Zamanla hataları minimuma iner umarım..

[b][font="Book Antiqua"][size="3"][color="#0000ff"]işte şimdiye kadar tesbit edilen Windows 8 kusurları / telafileri...[/color][/size][/font][/b]

[b]** Released 6 Hotfix[/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]1-) KB2739987: WindowsUIImmersive.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]2-) KB2740443: Windows-Networking.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]3-) KB2740446: Windows-VidProc.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]4-) KB2740448: Windows-IE-HTMLRendering and other updated components of Internet Explorer 10.[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]5-) MicrosoftFixit50911-KB2732814-DisableApplicationIsolation.msi (KB2732814/FixIt)[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]6-) MicrosoftFixit50912-KB2732814-EnableApplicationIsolation.msi (KB2732814/FixIt)[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"] [/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]** 3 new updates released[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]1-) 2741530[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]2-) 2743798[/size][/font][/b]
[b][font="Garamond"][size="3"]3-) 2743862 [/size][/font][/b]
[/quote]

bu güncellemeleri nasıl alacağız. çünkü windows update kontrolünde çıkmıyor.

[quote name='HaXeM' date='14 August 2012 - 22:41 ' timestamp='1344973316' post='1230969']
msdn sürüm ile bu sürüm arasında fark varmı arkadaşlar hangisi daha sağlıklı olur
[/quote]

[b]RTM Finaldir... MSDN de de aynısı verilcek, 26 Ekimde Piyasaya Çıkacak Olanda Aynısı Olacak... Sadece Sen Burada TR dili sonradan Kuruyorsun O zaman Kendiliğinden TR olarak Kurulacak... Tek Fark Bu...[/b]

Selamun Aleyküm ben win 8 kurdum ama üstüne kurdum oyunlar klasörü arızalanmış bazıları çalısıyor erişim engellendi diyor bazı klasörler bazılarında boyutu ufak silindi mi tamamen :S[
[URL=http://www.ressim.net/i/6027751][img]http://img7.ressim.net/out.php/t6027751_ra3.jpg[/img][/URL]
[URL=http://www.ressim.net/i/6027752][img]http://img7.ressim.net/out.php/t6027752_w8.jpg[/img][/URL]

Edited by kralturk02

[quote name='kralturk02' date='14 August 2012 - 23:43 ' timestamp='1344976991' post='1230995']
Selamun Aleyküm ben win 8 kurdum ama üstüne kurdum oyunlar klasörü arızalanmış bazıları çalısıyor erişim engellendi diyor bazı klasörler bazılarında boyutu ufak silindi mi tamamen :S[
[URL=http://www.ressim.net/i/6027751][img]http://img7.ressim.net/out.php/t6027751_ra3.jpg[/img][/URL]
[URL=http://www.ressim.net/i/6027752][img]http://img7.ressim.net/out.php/t6027752_w8.jpg[/img][/URL]
[/quote]
zannetmiyorum o klasörlere birşey olduğunu. bana kalırsa sadece kullanıcı izni değiştirerek tekrar ulaşabilirsin. sende sadece birkaç klasörde bu şekilde ben tamamiyle hard diske ulaşamıyordum. fakat izinlerden değiştirince düzeldi.

klasöre sağ tıkla özellikler de ve yukarıdaki sekmelerden güvenlik sekmesini açıp oradan gelişmiş seçeneğini seçtikten sonra karşına çıkan sahibi kısmından değiştiri tıkla ve açılan yerden gelişmişi seçip, şimdi bul dedikten sonra alta gelen listeden kendi kullanıcı adını bulup seçersen ve uygula tamam dersen hallolması gerekir.

[quote name='redsmoke' date='14 August 2012 - 21:24 ' timestamp='1344979476' post='1231012']
zannetmiyorum o klasörlere birşey olduğunu. bana kalırsa sadece kullanıcı izni değiştirerek tekrar ulaşabilirsin. sende sadece birkaç klasörde bu şekilde ben tamamiyle hard diske ulaşamıyordum. fakat izinlerden değiştirince düzeldi.

klasöre sağ tıkla özellikler de ve yukarıdaki sekmelerden güvenlik sekmesini açıp oradan gelişmiş seçeneğini seçtikten sonra karşına çıkan sahibi kısmından değiştiri tıkla ve açılan yerden gelişmişi seçip, şimdi bul dedikten sonra alta gelen listeden kendi kullanıcı adını bulup seçersen ve uygula tamam dersen hallolması gerekir.
[/quote]
teşekkürler sorunu hallettim ama tek sorunum kaldı şu exeler açılmıyor izin istiyor güvenliğe girdim yaptım şimdi bul dedim access control altında admininstrator onun altında admininsrators var exeleri kurtarmak için ne yapmaliyim

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...