Jump to content

Listeleme Ve Yazdırma Fonksiyonu Hakkında

dragon3781
 Share

Recommended Posts

Merhaba ;

Aşağıdaki Projemin Çogu Tamam Sayılır.

Fakat ; Listeye Ekle dediğim zaman inputlara gelen verinin TreeList e eklenmesini bunun yazdırma işlemini nasıl yapabilirim.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1338974243__res.jpg[/img]

[code]http://alucardfile.alucardwarez.net/data/Troid%20Hesaplama%202.apz[/code]

Not : Proje Dosyasını .apz yi yukarıdaki siteye upload ederek alabilirsem sevinirim , Firewall birtek oraya müsade ediyor.

İyi günler... Edited by dragon3781

Abi hangisi nereye yazılacak bilmiyorum da o yüzden fikir veriyim :) Get.Text'le inputtan alırsın treeliste eklersin.Yan sutuna geçirmek için sadece "|" bunu kullan. (Tırnaklar olmadan)
Mesela inputtan alınan veriler Veri1 Veri2 Veri3 Diyelim.

TreeList.AddRow("Plugin1",Veri1.."|"..Veri2.."|"..Veri3.."|"..Veri4, nil, nil, nil)

Şeklinde eklersin abi :)

ReaLyMaN dediğinin aynısını yapmışım bende...

Sorunumu kendim kurcalarken çözdüm ve projeyi tamamladım.

Bazen insan işyerindeki yogunluktan dolayı ne yapacagını nasıl yapacagını unutuyor çözemiyor valla .

Tamamlanmış Link ( Belki işine yarayan olur );

[code]http://alucardfile.alucardwarez.net/data/Troid%20Hesaplama%203.apz[/code]

İlgi ve yardımlar için teşekkür ederim.

İyi günler...

[quote name='nightmare3519' date='06 June 2012 - 10:12 ' timestamp='1338977558' post='1209262']
Abi yanlış anlama ama bu ne için yazılmış bir program??
[/quote]

Est.Ne demek özetliyeyim ... nightmare3519

Bizim şirkette elemanlar bunu elle tek tek yazıyorlar , hesaplıyorlar ( Günlük 100 adet filan )

Şimdi AMS de hazır formullu ve yazıcı cıktı alma olayıda var , daha çabuk daha temiz iş.

Enerji sektöründe çalışıyorum , trafo imalatı ( onun içinde kullanılan bir malzemenin ölçüleri ) firması.

Olay bundan ibaret yani....

Olay şöyle oldu anladıysam ;

Veri1 = Input.GetText("Input1");
Veri2 = Input.GetText("Input2");
Veri3 = Input.GetText("Input3");
Veri4 = Input.GetText("Input4");
TreeList.AddRow("Plugin1",Veri1.."|"..Veri2.."|"..Veri3.."|"..Veri4, nil, nil, nil)

Böyle birşey galiba arkadaşında dediği gibi şuan ams yok bendede.

[quote name='dragon3781' date='07 June 2012 - 13:55 ' timestamp='1339066506' post='1209612']
Peki sadece sayfadaki TreeList nasıl yazdırılabilir ?
[/quote]

[b]KintaRo anlatmıştı HTML dosyası şeklinde döküm oluşturmayı. TreeListteki verileri döngü ile çekip html oluşturabilirsin. Daha sonra yazdırabilirsin.[/b]

[code]http://www.tnctr.com/topic/195066-ams-to-html/[/code]

[b]Edit : İlgili konu linki eklendi.[/b]

Edited by Baba_

Merhaba ;

Kodu Denediğimde sadece ilk sutun yazılıyor Html dosyasına dıger sutunlar olmuyor nedense.

[code]http://alucardfile.alucardwarez.net/data/Troid%20Hesaplama%204.apz[/code]

Sadece aşağıdaki kodu değiştirdiğimde 1 yerine 2 yada 3 yapınca o stunu yazıyor bu seferde ;

[code]satir = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 1)[/code]

[codebox]

sDosya = _SourceFolder .. "\\Autoplay\\Docs\\yazdir.html"; -- html dosyasının yolu
sHeader = TextFile.ReadToString(_SourceFolder .. "\\Autoplay\\Docs\\header.html") -- yeni html dosyası için header bilgilerini al
TextFile.WriteFromString(sDosya, sHeader .. "\r\n", false) -- html dosyasını boşalt ve header bilgilerini yaz
-- listedeki verileri html e aktar
TextFile.WriteFromString(sDosya, "<table border=\"1\">\r\n", true) -- tabloyu oluştur
-- döngüyü başlat
nCount = TreeList.CountRows("Plugin6", false) -- kaç satir oldugunu say
for i=0,nCount-1 do
satirno = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 0)
satir = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 1)

TextFile.WriteFromString(sDosya, "<tr><td>" .. satirno .. "</td><td>" .. satir .. "</td></tr>", true)
end

TextFile.WriteFromString(sDosya, "</table></body></html>", true) -- tabloyu kapat ve footeri yaz

DialogEx.Show("yazdir") -- yazdirma penceresini goruntule[/codebox]

Edited by dragon3781

[b]Sizin projenizi bir türlü build edemedi benim bilgisayar ama şöyle birşey yazayım ;[/b]

[codebox]
sDosya = _SourceFolder .. "\\Autoplay\\Docs\\yazdir.html"; -- html dosyasının yolu
sHeader = TextFile.ReadToString(_SourceFolder .. "\\Autoplay\\Docs\\header.html") -- yeni html dosyası için header bilgilerini al
TextFile.WriteFromString(sDosya, sHeader .. "\r\n", false) -- html dosyasını boşalt ve header bilgilerini yaz
TextFile.WriteFromString(sDosya, "<table border=\"1\">\r\n", true) -- tabloyu oluştur
-- döngüyü başlat
nCount = TreeList.CountRows("Plugin6", false) -- kaç satir oldugunu say
for i=0,nCount-1 do
satir1 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 1)
satir2 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 2)
satir3 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 3)

TextFile.WriteFromString(sDosya, "<tr><td>"..satirno.."</td><td>"..satir1.."</td></tr>"..satir2.."</td></tr>"..satir3.."</td></tr>", true)
end

TextFile.WriteFromString(sDosya, "</table></body></html>", true) -- tabloyu kapat ve footeri yaz

DialogEx.Show("yazdir") -- yazdirma penceresini goruntule
[/codebox]

Baba_ Denediklerinin yaptım olmadı , sonuç olarak ilk iki satır çıktı ama onlarda bitişik olarak çıktı.

ben projeyi tekrar upload ettim farklı bir yere bu sefer açılır sanırım.

[code]http://www.multiupload.nl/41SOJHBFEH[/code]

[b]Projeyi indirmede sıkıntı yaşamıyoruz. Projeyi F5 ile build ederken AMS kilitleniyor ve kapanıyor. Size verdiğim kodlarda bi yanlışlık görmedim ama projeyi açamadığım için birşey diyemiyorum.[/b]

Anladım Baba Sıkıntı build etmede farkındayım , ama ben faklı olarak tekrar upload ettım onu bır denermısınız.

bu sefer dırekt olarak .apz olarak upload ettım .

Dıger sıte nedense upload ederken .apz yi rar a çeviriyor.

Birde multiupload linkini denermisin.

[b]Projeyi yine indirdim, yine açamadım. Neyse, ben KintaRo'nun örneğinden hallettim ;[/b]

[codebox]
TextFile.WriteFromString(sDosya, "<table border=\"2\">\r\n", true) -- tabloyu oluştur
-- döngüyü başlat
nCount = TreeList.CountRows("Plugin1", true) -- kaç satir oldugunu say
for i=0,nCount-1 do
satirno = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 0)
satir = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 1)
satir2 = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 2)
TextFile.WriteFromString(sDosya, "<tr><td>"..satirno.."</td><td>"..satir.."</td><td>"..satir2.."</td></td>", true)
end

[/codebox]

[b]3 kolon için ;[/b]
[codebox]
for i=0,nCount-1 do
satirno = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 0)
satir = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 1)
satir2 = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 2)
satir3 = TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 3)
TextFile.WriteFromString(sDosya, "<tr><td>"..satirno.."</td><td>"..satir.."</td><td>"..satir2.."</td><td>"..satir3.."</td></td>", true)
end
[/codebox]

Edited by Baba_

Ne yaptıysam headerdeki arayüze tablola html deki verileri düzgünce yazdıramadım.

Alt tabloyu hangi satırlar ile düzenleyebilirim.

[img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1339413952__deneme.jpg[/img][/img]

[code]

TextFile.WriteFromString(sDosya, "<TABLE BORDER WIDTH=50 \\ table border cellpadding=0 \\ cellspacing=10 \\ th align =bottom \\ bgcolor = #FFFFD0 \\ tr align = center >\r\n", true) -- tabloyu oluştur
-- döngüyü başlat
nCount = TreeList.CountRows("Plugin6", true) -- kaç satir oldugunu say
for i=0,nCount-1 do
satir = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 1)
satir2 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 2)
satir3 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 3)
satir4 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 4)
satir5 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 5)
satir6 = TreeList.GetCellText("Plugin6", i, 6)

TextFile.WriteFromString(sDosya, "</tr><td>".. satirno .."</td><td>" .. satir .."</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>".. satir2 .."</td><td></td><td></td><td></td><td>".. satir3 .."</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>".. satir4 .."</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>".. satir5 .."</td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>".. satir6 .."</td><td></td><td></td><td></td><td></td></tr>", true)
end

[/code]

Buyur hocam ne demek hemen :)

[code]http://alucardfile.alucardwarez.net/data/al%26%23305%3B%26%23351%3Bma.rar[/code]

[b]Not :[/b] Apz yi .apz olarak yukarıdaki siteye upload edersen sevinirim. , Firewall birtek orayı yakalamıyor ...