Jump to content

192.168.2.1 Arayüzüne Ulaşamıyorum

Kadirzmkarinagrisi
 Share

Recommended Posts

LP-AL301U modemim var bayağı eski ama ttnetin çoğu dandik modemlerinden güzel indirmede 1mb a kadar çıkabiliyor.( bu modemde reset tuşu yok reset atamıyorum)

Benim amacım bu kablolu(çevirmeli) modemden kurtulup kablosuza geçmek elimde rt 205 var

205i takıyorum tüm kabloları doğru şekilde airties kurulumunu sonunda hizmet prog. açılıyor orda ayarlarınız okunuyor diyor
sonrada bilgisayarınızda hiç bir ürün bulunamamıştır diyor.sonra sağdaki bölümlere tıklayınca algılamıyor(pasif) algılasa bilgilerden halledicem ama..
modemde sadece power ışığı yanıyor
aslında modem arayüzüne girebilsem ah bi girebilsem düzelticem sorunu ama ne kablolu modemden(net olduğu halde) nede kablosuzdan giremiyorum.

ip dns kullanıcı tanımlı değil
sonra şu 00 adresine girmeyi denedim o da olmadı.(bu LP-AL301U)Bu arayüze ne yaparak ulaşabilirim
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://g1206.hizliresim.com/y/7/7ld93.jpg[/img][/url]

Sanıyorumki kurulum programı ile (CD ile) halletmeye çalışıyorsun. Eğer öyle ise birde web browser ile arabirime girmeyi dene. Ama önce web browser'ın tanımlama bilgilerini sil. Bazı durumlarda bu temizlik yapılmassa modem arabirimine girmek mümkün olmayabiliyor.
Yinede olmuyorsa modemin kendisi yada güç adaptörü problemli olabilir (Ethernet kablosu ve sürücüsü daha önce kullanıldığında problem çıkarmadığına göre bunları problemliler ihtimali dışında tutuyorum.).
Edit: İki modemdende arabirime giremediğini sonradan gördüm. Öyleyse tanımlama bigileri temizliği gereği temel olarak akla geliyor; diğer bahsettiğim ihtimaller düşüyor.
Farklı bir web browser'da denenebilir.
Not: Modem arabirimine girebilmek ve burada düzenlemelere gitmek için net bağlantısı gerekli değildir ('Net olduğu halde' açıklaman üzerine bunu belirtiyorum.).

Edited by temmuz

[quote name='wildly' date='07 June 2012 - 12:20 ' timestamp='1339060837' post='1209572']
ip yapılandırmanız statik olabilir, ip yapılandırmanızı otomatik yada yeni takacağınız modeme göre yapılandırın.
[/quote]
Buda aklıma gelmişti ama iki modemdende, yani eski modemdende giremiyormuş.
Yinede takacağı modeme göre IP atamak bağlantı için olumlu etkide bulunabilir.

Edited by temmuz

[quote name='temmuz' date='07 June 2012 - 11:02 ' timestamp='1339059744' post='1209570']
Sanıyorumki kurulum programı ile (CD ile) halletmeye çalışıyorsun. Eğer öyle ise birde web browser ile arabirime girmeyi dene. Ama önce web browser'ın tanımlama bilgilerini sil. Bazı durumlarda bu temizlik yapılmassa modem arabirimine girmek mümkün olmayabiliyor.
Yinede olmuyorsa modemin kendisi yada güç adaptörü problemli olabilir (Ethernet kablosu ve sürücüsü daha önce kullanıldığında problem çıkarmadığına göre bunları problemliler ihtimali dışında tutuyorum.)
[b]Tanımlama bilgileri silindi gene olmadı malesef
Ben zaten tarayıcı ile ulaşmaya çalışıyorum ama sayfa bulunamadı diyor.prog ile denedim o da olmadı[/b]
[u][b]Modemde bir problem yok daha önce farklı bilg. sorunsuz çalıştı[/b][/u]
Edit: İki modemdende arabirime giremediğini sonradan gördüm. Öyleyse tanımlama bigileri temizliği gereği temel olarak akla geliyor; diğer bahsettiğim ihtimaller düşüyor.
Farklı bir web browser'da denenebilir.>>> [b]opera mozilla chrome explorer,safari hiç biri olmadı[/b]
Not: Modem arabirimine girebilmek ve burada düzenlemelere gitmek için net bağlantısı gerekli değildir ('Net olduğu halde' açıklaman üzerine bunu belirtiyorum.).
[/quote]

[quote name='bypowernow' date='07 June 2012 - 11:14 ' timestamp='1339060497' post='1209571']
Önceki Modeminin Hizmet Programı Varsa Ve Hala Kuruluysa Ondanda yapabiliyor Kuruluysa kaldırmayı Dene benim Başıma 1-2 Kere Geldi Programı kaldırdıktan Sonra Arayüze Erişebiliyorum
[/quote] Malesef işe yaramadı.

[quote name='wildly' date='07 June 2012 - 11:20 ' timestamp='1339060837' post='1209572']
ip yapılandırmanız statik olabilir, ip yapılandırmanızı otomatik yada yeni takacağınız modeme göre yapılandırın.
[/quote] İlk mesajımda belirtiğim üzere "[b]ip dns kullanıcı tanımlı değil[/b]"

Edited by Kadirzmkarinagrisi

[quote name='Kadirzmkarinagrisi' date='07 June 2012 - 13:12 ' timestamp='1339063938' post='1209594']
dostum modeme ip nasıl atayacağım bilmiyorum malesef biraz araştırdım ttnete başvurmak mı ne lazımmış herhalde?
[/quote]
'Modeme' değil modemine uygun (Yani AirTies'ler için 192.168.2. ile başlayıp 2+ ile tamamlanan).. Ama haklısın ifadem bozuk idi. Yerel ağ bağlantılarından gireceksin.

[img]http://img138.imageshack.us/img138/8599/ekranalntsjwc.jpg[/img]

Edited by temmuz

Garip.. Buna ilk defa rastladım. Bir virüs marifeti olabilir. Yada ethernet sürücün ile ilgili olabilir.
Önce sistemini combofix ile bir taramanı (Masüstünden çalıştırman, çalışması sırasında bir program çalıştırmaman ve ek olarak antivirüsün kapalı olması gerekiyor.) tavsiye ediyorum. Daha sonra ethernet sürücünüde güncellemen gerekebilir.
Gerçi orada atanmış bir IP yani sabit bir IP var (192.168.2.211) ama ağ maskesi ve ağ geçidi yok. Belki problem bu olabilir.

Edited by temmuz

avp kullanmıyorum.
virüs olacağını sanmıyorum çünkü koca bilgisayarda tek problemin şu siteye girememek ne kasma var ne hata
driver ı güncelledim firmware de güncellenmiş oluyo galiba oda işe yaramadı.

ayrıca google da arayüze ulaşamayan bir sürü kullanıcı buldum pek çözüm bulabilen yok tek
reset atarak birşeyler yapanlar var ama benim modemde reset tuşu yok

[quote name='Kadirzmkarinagrisi' date='07 June 2012 - 13:59 ' timestamp='1339066776' post='1209615']
..modemde reset tuşu yok..
[/quote]
Modemin üzerinde mekanik bir reset tuşu veya yuvası (Kürdan benzeri sokularak sıfırlama sağlayan delik) olmayabilir ama modemin arayüzünde fabrika ayarları ve firmware güncelleme işlevleri bulunur.
Gerçi senin problemin zaten arayüze girememek..
Modemi başka PC'de denedinmi? Şunun için söylüyorum; problem modemdemi (Diğer modem arayüzünede giremiyorum dediğine göre PC'de olma ihtimali daha çok.) yoksa sistemdemi (PC'demi) belli olmalı, ona göre çözüm yollarına gitmeli. Rastgele uğraşlarla olmaz.
Edit: Web'de biraz araştırdım ve senin LP-AL301U modeminin bir ethernet portsuz USB modem olduğunu anladım. Eğer bu doğruysa (Yanlış bilgi edinmişte olabilirim.) mesajda gönderdiğin arayüz imajının farklı olması anlaşılır. Zira ethernet yapılanması ile USB driverın sağladığı yapılandırma farklıdır (USB'de ağ maskesinin ve geçidinin olmaması gibi).
Öyleyse önce güvenli modda eski modem USB driver'ını ve eğer varsa bununla bağlantılı programıda tamamen kaldırarak diğer modem ile (Airties'tı galiba) ethernetten bağlan. Bu şekilde arayüze girebilmen ve bağlantıyıda kuarabilmen gerekir. Eğer bu arada ethernet driver'ın eğer kurulu değilse yada bozuk ise bunu düzeltmen gerekir. Bunun olup olmadığınıda aygıt yöneticisinden kontrol edersin.
Kolay gelsin..
Not: LP-AL301U USB modem ile web arayüze ulaşamaman gayet doğaldır. Çünkü USB modem yapılandırmaları web arayüzüne sahip olayıp bu web arayüz özelliği ethernet portlu (ve dolayısıyla wireless) modemlere ait bir özelliktir.
Not 2: Uninstall için Revo Uninstaller programını tavsiye ederim. Daha temiz bir sonuç alırsın.

Edited by temmuz

[quote]
[quote name='temmuz' date='07 June 2012 - 12:45 ' timestamp='1339065947' post='1209608']
Garip.. Buna ilk defa rastladım. Bir virüs marifeti olabilir. Yada ethernet sürücün ile ilgili olabilir.
Önce sistemini combofix ile bir taramanı (Masüstünden çalıştırman, çalışması sırasında bir program çalıştırmaman ve ek olarak antivirüsün kapalı olması gerekiyor.) tavsiye ediyorum. Daha sonra ethernet sürücünüde güncellemen gerekebilir.
Gerçi orada atanmış bir IP yani sabit bir IP var (192.168.2.211) ama ağ maskesi ve ağ geçidi yok. Belki problem bu olabilir.
[/quote]

[quote name='justpl4y' date='07 June 2012 - 13:07 ' timestamp='1339067239' post='1209618']
İşletim sistemin nedir acaba?
[/quote]
[/quote]

İşletim sistemi Windows ME ( diğer adı ile Windows 2000) olduğu için biraz garipsediniz sanırım. Windows ME işletim sisteminde TCP/IP yapılandırması biraz daha farklı. Ağ maskesi ve Varsayılan ağ geçidi resimde görülen [b]advanced[/b] kısmından ayarlanır.

[quote name='Kadirzmkarinagrisi' date='07 June 2012 - 12:36 ' timestamp='1339065371' post='1209604']
biraz farklı benim seçenekler
şöyle yaptım nete bağlanmadı bu sefer
[img]http://c1206.hizliresim.com/y/7/7lkc9.jpg[/img]

follow ip diyince follow dnsye otomatik olarak geçiyor bu arada
[/quote]

Airties modemlerin arayüz IP numarası 192.168.2.1 değil genelde fabrika ayarı olarak 192.168.1.1 olarak gelir. Modem arayüz programı XP ve sonrası işletim sistemleri için hazırlandığı için Winodws ME işletim sistemi altında malesef modemi görmeyecektir. Yapman gereken 192.168.1.1 IP'sini kullanarak modeme ulaşmaya çalışmak. Windows XP gibi tak-çalıştır aygıt taraması olmadığı için (var ancak yeni aygıtları tanımakta başarılı değil) sana önerebileceğim sadece 192.168.1.1 IP numarası ile erişmeye çalışman. Halen sıkıntı yaşıyor isen konuya cevap vererek sorunu bildirir isen yardımcı olmaya çalışırım.

Haydi kolay gele !

Web arayüzü 192.168.2.1 olmalı:

[code]http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=airties_rt_205[/code]

[img]http://img52.imageshack.us/img52/7384/ekranalntsek.jpg[/img]

İşletim sisteminin Windows 2000 olduğunu hiç aklıma bile getirmemiştim. Bu durumda Teyyare haklı olabilir (Windows 2000'de TCP/IP Özellikleri arayüzünü tam hatırlayamıyorum ama 2000 ile Me aynı değil, o başka konu..).
Birde dediğim gibi RT 205'in web arayüz adresi 192.168.2.1..

Edited by temmuz

RT 205 modemde mekanik reset tuşu varmış:

[quote]http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=airties_rt_205[/quote]

[img]http://img826.imageshack.us/img826/674/60173369.jpg[/img]

Edited by temmuz

işletim sistemin win7 kastğndan dolayı özelliklerini düşürmüştüm.Görüntü ondan öyle.
Ve temmuz adlı arkadaşın dediği üzere usp port kullandığım için bağlanamadığımı anladım.
Ve utanarak söylüyorum ki modem yanık imiş.
Şimdi arkadaşa hesap sormaya gidiyorum :)

Hepinize çok teşekkürler ilgilendiniz zaman harcadınız.Önceden başka forumlarda takılırdım üye sayıları fazla
olmalarına rağmen hiç ses seda vermezlerde burayı çok sevdim.

kardesım anladıgıma gre senın modemde tek power ısıgı yanıyor.
lan ısı gı yanmıor bu da demektırkı ya kabloyu takmamıssın yada modemın portu arızalı modemı o yuzden kuramıyorsun .
kabloları kontrol et unku pc ın modemı algılamıyor. drek wlan ıle baglanamassın ılk once ayarlaman lazım kabloyu bagladfık tan sonra ıp adresını otamatık yab dns önemlı degıl ondansonra 192.168.2.1 dene genelde budur ama 192.1687.1.1suan kı modemlerın hemen hebsı bu arayuzu kullanıyor veb brovserle dene ısın dahada basıtlsır sanırım anladın eger olmazsa alpemık veya team la pım at yardımcı olayım