Jump to content

Eski Sistemime İşletim Sistemi

akar6640
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar
Benim PIII 600 mhz, 256 mb SDRam, Ati Rage 128 16 mb, 55 GB IDE (40+15) Harddiski olan eski bir kasam var.Bu bilgisayarda win XP yüklü fakat win XP kasıyor :nea: pcyi ben Win FLP yükleMek istiyorum fakat Evde net bağlantısı olmadığı için Win XPde çevirmeli bağlantı kullanarak tel üzerinden bağlanıyordum.Telefonum Nokia 6303i Classic.FLPde de çevirmeli bağlantı ile bağlanabilirmiyim eğer bağlanamazsam bağlanmanın bir yolu varmıdır.yada Win 98 kurup rahat etmek istiyorum fakat teli pcye tanıtabilirmiyim sanırım pcsuitenin win98 için olanı yok, ben 98 kurarsam eğer nasıl tanıtırım???
Herkese iyi forumlar ;)

Not:
Win FLP hakkında bilgi için:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Windows_FLP

Win 98 hakkında bilgi için:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Windows_98

Edited by akar6640

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='akar6640' date='28 June 2012 - 14:06 ' timestamp='1340892363' post='1216712']
normal win 2000 denemedim daha doğrusu xp den başka hep lite sürüm kurdum micro xp, slim2000 gibi şeyler acaba win 98 denmi daha iyi performans alırım yoksa 2000denmi
[/quote]
Bence oynanmamış bir Windows 2000 kurup denemelisin.

windowsların ister kırpılmışlarını ister 98 lerini kurun yinede kasar çünki üstüne kurduğunuz yazılımlar proğramlar çok güçlü buseferde programlar kasıyor mesela antivürüs kurmak zorundasınız obile tekbaşına yetiyor eski pclere ben çok format atan biri olarak tecrübelerime dayanarak ubuntu-linux gibi antivürüs istemeyen açık kaynak kodlu çok hafif sistemleri kurmak mümkün mesela en son kendimizin eski notbook a ( zorin-os-5.2-core-32 ) adlı sistemi çeşitli sistemleri denedikten kurdum sonra çok sevdi pc şimdi hiç sesi çıkmadan rahat çalışıyor tavsiye ederim..

Ilk önce hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim ve win flpyi şuanda denemiş bulunmaktayım ve nokia pc suite çalışmadı bu yüzden bağlantı kuramadım.Bazı arkadaşlar little sistem kur diyorlar ama nerdeyse hepsini denedim fakat hepsi aynı nokia pc suite hata veriyor ve bağlantı kurulamıyor.win2000 veya 98 kurmayı düşünüyorum fakat telefonum için bu işletim sistemlerine uygun pc suite yok bildiğim kadarıyla varsa beni bilgilendirir misiniz, linuxada alışamam (: anlayacağınız ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ve kuracağım sisteme antivirüs yüklemeyeceğim, Bu arada merhaba hacım .d

vala bu internet hızıyla ne torrent nede sunucu olur :D tel üzerinden bağlandığım için en iyimser 10 kbde indirio :S elinde win2000 olan varsa bi deneyebilirmi pc suiteyi veya linuxada mecbur alışacağız artık, internete tel üzerinden bağlanabileceğim ve sistemi hiç kasmayan bir linux dağıtımı veya işletim sistemi varmıdır ??

Edited by akar6640

[quote]http://www.tnctr.com/topic/203555-windows-xp-w-fundamentals-for-legacy-pcs/[/quote]

Buraya baktınmı arkadaşım, ing. ama işini görür büyük ihtimalle. Modifiyeli bir xp kurup güncellemeleri kapatırsan da kullanırsın bence.

Ona baktım indirip türkçeye bile çevirdim ama nafile chorome ile iki sekme açsam kasıyor bu diğer tarayıcılar içinde geçerli modifiye xpde denedim mesela perfect xpyi denemiştim ama kasıyor gene, şansımı bide diğer işletim sistemlerinde deneyeyim (:

[quote name='akar6640' date='29 June 2012 - 22:59 ' timestamp='1341010759' post='1217226']
vala bu internet hızıyla ne torrent nede sunucu olur :D tel üzerinden bağlandığım için en iyimser 10 kbde indirio :S elinde win2000 olan varsa bi deneyebilirmi pc suiteyi veya linuxada mecbur alışacağız artık, internete tel üzerinden bağlanabileceğim ve sistemi hiç kasmayan bir linux dağıtımı veya işletim sistemi varmıdır ??
[/quote]
bütün linux dağıtımları ile telefonundan bağlanabilirsin. Hem program, kod falan ıvır zıvırla da uğraşman gerekmiyor. Kabloyu tak, gerekli ayarları yap o okusun :) Benim önerim Xubuntu :)

Edited by andryfarukov

Flp iyidir ama zorin os puupy vu lubuntu xubuntu kullanırsan daha iyi zaten o pcde oyun oynayacak değilsin bu yüzden linux ama flp de güzeldir eğer win olcak diyorsan flpden şaşma ve ilk andw simgeler 16bit olarak geliyor ayar çrkince çok güzel oluyor flp

cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim fakat flpyi denedim ama çok kasıor vazgeçtim ondan bu önerdiğiniz linuz dağıtımları arasından hangisi hiç kasmaz yani aralarından en iyi performans alabileceğim hangisi