Jump to content

Win 8'de Korsana Geçit Yok!

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

[img]http://cdn.chip.gen.tr/images/content/2012072410420454772.jpg[/img]

Windows 8'den gelen bu haber, Windows'u korsan kullanmaya alışanları çok üzecek...

XP'den beri Windows etkinleştirmesinde değişiklik yapmayan Microsoft, 26 Ekim'de piyasaya çıkacak olan Windows 8'de yeni bir yöntem kullanmaya hazırlanıyor. Maximum PC'nin haberine göre şirket halihazırdaki etkinleştirme yöntemindeki açıkları kapatarak korsan kopyaları azaltmayı hedefliyor. Bunun için kullanılacak yöntemlerden biri, işletim sisteminin OEM sürümlerinde değişiklik yaparak kullanıcıların sistemi parayla satın almasını sağlamak. Bu amaçla OEM'lere tek bir anahtar vermek yerine üretilen her cihazın BIOS'una ayrı bir ürün anahtarı yazılması sağlanacak.
Buna ek olarak üreticiler ürün anahtarı almak için Microsoft ile doğrudan bağlantıya geçmek zorunda olacak. OEM cihazlar artık bir "Genuine Microsoft" etiketi taşıyacaklar. Daha önce Microsoft sadece orijinallik sertifikasını şart koşuyordu.
Şimdilik sadece Windows 8 (ve muhtemelen Windows RT) ürünleri için kullanılacak olan yöntemin, şirketin eski işletim sistemlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi de ihtimal dahilinde.

Kaynak:

[code]http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-e-yeni-etkinlestirme-yontemi_35208.html[/code]

windows 8'ide insanlar yaptı kesin bi hatası vardır 1-2 haftaya kalmaz crack çıkar.

windows 8'ide insanlar yaptı kesin bi hatası vardır 1-2 haftaya kalmaz crack çıkar.

[quote name='nano68' date='07 August 2012 - 19:44 ' timestamp='1344361488' post='1228565']
En kötü ihtimal trial reset gibi bişey yapılır ;)
[/quote]

aynen en kötü ihtimal öyle yaparlar ;) fakat sanmıyorum kırılmayacağını.. Kırlımasada benim için çokda problem değil Win7 ye desteğini sürdürdüğü sürece..

[quote name='MAKINCI' date='07 August 2012 - 23:21 ' timestamp='1344370893' post='1228646']
[b]Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.Acaba kul hakkı oluyor mu?, adamlar uğraşmış filan, aramızda din alimi, müftü vs olasada bizi aydınlatsa, (şaka yapmıyorum)[/b]
[/quote]
tabiki kul hakkı oluyor dinimizde insan ister iman etmiş olsun ister olmasın
malını rızası dışında kullanmak kul hakkı olur bazı insanlar iman etmemişlerin
malını rızası dışında kullanmaktan birşey olmaz derler ama öyledeğildir
alışveriş sitelerinde 12 taksit yapıyorlar peşin fiyatına kimse ben alamıyorum demesin
artık

[b]Bir Çaresi Bulunur Elbet Canım.
Ah Bir Yolu Vardır Elbet Bunun, Siz Sıkıntı Çıkarmayın
Hiç Bitmeyen Olmayacak Çıkmayacak Olumsuzlukları Bırakınn Gidin Bi Yatın
Gidin Bir Uyuyun Bir Çaresi Bulunur Çıkmazların,Siz Canınızı Sıkmayın.
Bunu Tekrar Yaşacayağız,Olumsuzlukları Düşünmeyin Gidin Savura Canım,
Bir Çaresi Bulunur Bu Çıkmazların, TNC Foruma Gelir Siz Kafanızı Yastığa Rahat Bırakın.
Ahhh Bir Yolu Vardır Elbet Canım,Rahat Olun.[/b] :D :D

Edited by Anarchosa

[quote name='MAKINCI' date='07 August 2012 - 22:21 ' timestamp='1344370893' post='1228646']
[b]Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.Acaba kul hakkı oluyor mu?, adamlar uğraşmış filan, aramızda din alimi, müftü vs olasada bizi aydınlatsa, (şaka yapmıyorum)[/b]
[/quote]
[code]http://mavikubbe.blogcu.com/nusirevan-ve-hz-omer-in-adaleti/6992031[/code]