Jump to content

Windows Vista'yı Harcadılar!

Hayalet

Recommended Posts

vistacrackdy0.jpg

Çiçeği burnunda işletim sistemi Windows

Vista'nın aktivasyon koruması, hacker'lar

tarafından tamamen kırıldı. Biraz daha farklı

olan bu metot, Microsoft'u üzecek

ve uğraştıracak türden.

Yasadışı olarak internette dolaşan yama sayesinde Vista'nın Home Basic, Premium ve Ultimate versiyonları, kılıfına uygun bir biçimde etkinleştirilebiliyor. "Bunda yeni ne var, zaten yasal olmayan Vista sürümleri internette vardı" diyebilirsiniz, fakat yeni çıkan yamanın eskilerinden farklı özellikleri var. Eski kaçak etkinleştirme yöntemlerinde beta ürün anahtarı giriliyor ya da zaman durdurma yöntemi kullanılarak etkinleştirmenin sürekli ertelenmesi sağlanıyordu. Bu şekilde etkinleştirilen Vista kopyaları ile Windows Update kullanılarak güncelleme yapılmaya çalışıldığında Vista "akıllanıyor", ve etkinleştirme işleminin tekrar yapılmasını istiyordu.

Yeni yöntem ise gerçekten, deyim yerindeyse hile yapmadan Vista'yı etkinleştiriyor. Güncelleştirme yapmak ya da örneğin Internet Explorer 7 kurmak istediğinizde kopya korumasına asla takılmıyorsunuz.

Nasıl yapıyor?

Peki bu nasıl mümkün olabilir? Microsoft; ASUS, Dell, HP gibi büyük üreticilerin sattıkları bilgisayarlarla birlikte etkinleştirme gerektirmeyen OEM versiyon Vista dağıtılmasına izin vermişti. Yeni yamanın da bundan faydalandığı biliniyor.

Microsoft neyler?

Microsoft, OEM versiyonlarında kullanılan ürün anahtarlarını engelleyerek bu yöntemle etkinleştirilmiş Vista'ları yeniden kapatabilir. Fakat bu Vista kopyaları, çevrimiçi etkinleştirmeyi başarıyla geçtikleri için Microsoft'un işi öncekinden çok daha zor.

kaynak sdn

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

Vista'yı harcadım :p

Please register to see this content.

Anlatayım ufaktan. Üstteki paketlerden birini çekin. Masaüstüne extract edin. Ben kendi verdiğimden çektim.

Ultimate İçin Anlatıyorum:

Öncelikle kullanıcı hesap denetimini kapatmanız gerek.

Denetim Masası>Kullanıcılar altında Kullanıcı hesabı denetimini aç kapa var. Ordan kapatın ve pc'yi yeniden başlatın.

Sonra paketin içindeki OEMTool.exe'yi çalıştırın. Asus seçili iken Install Emulation Driver'i seçin ve yüklensin. Ardından pc'yi yeniden başlatın.

Çalıştıra cmd yazın.

cd desktop yazın

cd paradox ( hangi klasörse artık )

cd certs yazın bir daha

SLMGR.VBS -ilc ASUS.XRM-MS yazın cmd'ye tekrar.

bir süre bekleyin 20-30 sn kadar. Bir pencere başarıyla yüklendi diyecek.

tekrar cmd'ye

SLMGR.VBS -ipk 6F2D7-2PCG6-YQQTB-FWK9V-932CC

yine 20sn kadar bekleyin. yüklendi mesajı gelecek.

mesaj geldikten sonra sistem özellikleri penceresine baktığınızda aktifleştirilmiş olduğunu göreceksiniz. kolay gele.

This one is the latest version of a PARADOX crack!

Works 100% with all versions of Vista.

Thorough procedures are included in the readme.txt file inside the ZIP file.

Overview:

1. Run oemtoolkit.exe as Admin.

2. Reboot

3. Run cmd as Admin.

4. Install the certificate by typing slmgr -ilc <lic path>

5. Type slmgr -ipk <pro key>

Vista activated!!!

check by typing this

slmgr -dlv or by going in system properties

microsoft ta okadar ugrasmıstı yazık oldu yani ne diye ugrasırlar bilmem onlar yapıyor hacker lar kırıyor hep bu boyle oluyor

bir cok bilincsiz kullaniciya yeni bilgisayar alirken isletim sisteminide birlikte satiyorlar aslinda bilgisayar alirken bir isletim sistemi alma gibi bir zorunluluk yok ama dikkat ederseniz bir cok firma microsoft ile anlasmali olarak 0 bilgisayar sattiginda isletim sisteminide satiyor, aslinda isletim sistemi almayip sadece bilgisayarin kendisinide alabilirsin microsoft bu sekilde cok iyi para kazaniyor ozellikle notebooklarin cogu lisansli isletim sistemleri ile satiliyor ozellikle yurt disina cikan arkadaslar bilir lisans olmadan baska ulkeye girerken zorluk cikariyorlar ve kisisel notebooklara el koymaya kadar gidiyor, bu sekilde lisans satip iyi para donduruyorlar microsoft'un bu gibi sistemler yapmasi aslinda iyi ama microsoft'un son yillarda bir gerileme kaydettigini sanirim herkes goruyor, office konusunda da boyle acik kaynak kodlu programlar microsoft'u cok zor durumda birakti o da yetmedi google gibi sirketlerde kiyasiya microsoft'u zorluyor en son internet tabanli office cikarmasi yurt disinda office satislarini bile kesmis durumda cunku yurt disinda bir cok ulkenin internet hizlari ciddi hizlar ve belgeleri kolayca olusturup kaydedip yine ulasabiliyorsun ve microsoft'un son zamanlarda yaptigi basarisiz isler bizi linux, mac gibi alternatif isletim sistemlerine yoneltti ama dedigim gibi 0 bilgisayar ile satilan lisanslarla microsoft iyi para goturuyor bir cok yerde de baglantisi var yani microsoft surekli ureticektir ama son yillarda gerileme var bence basarisizlar :p

ads305zzt1.jpg

Anlatayım ufaktan. Üstteki paketlerden birini çekin. Masaüstüne extract edin. Ben kendi verdiğimden çektim.

Denetim Masası>Kullanıcılar altında Kullanıcı hesabı denetimini aç kapa var. Ordan kapatın ve pc'yi yeniden başlatın.

Sonra paketin içindeki OEMTool.exe'yi çalıştırın. Asus seçili iken Install Emulation Driver'i seçin ve yüklensin. Ardından pc'yi yeniden başlatın.

Çalıştıra cmd yazın.

cd desktop yazın

cd certs yazın bir daha

tekrar cmd'ye

mesaj geldikten sonra sistem özellikleri penceresine baktığınızda aktifleştirilmiş olduğunu göreceksiniz. kolay gele.

Süper, şu an denedim ve oldu. İşlem bittikten sonra tekrar kullanıcı denetimini açmamızın bir sakıncası olurmu. :(

Ewet Bnde Denedim We oldu Bihaftadır bisürü crack deniodum ama beceremiodum bu oldu umarım ilerde problem çıkarmaz :(

şuanda bütün güncellemeleri yaptım bisorun çıkmadı ancak bişi sorcam içinde werilen ürün anahtarından başka bitane kullansak nolur acaba deneyen warmı kendimmi denim :p

onra paketin içindeki OEMTool.exe'yi çalıştırın. Asus seçili iken Install Emulation Driver'i seçin ve yüklensin. Ardından pc'yi yeniden başlatın.

Ben yukleyemiyorum OEMTOOL u yuklemeye çalısırken bende hata verıyor The emuletor driver not installed

diyor ne yapmam lazım ben 64 olanı yukledim acaba ondan ola bilirmi ?

Çalıştıra cmd yazın.

cd desktop yazın

cd certs yazın bir daha

tekrar cmd'ye

Malesef ben harcayamadım :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...