Jump to content

Windows 8 Modifikasyon Işlemleri

köylü
 Share

Recommended Posts

yaktın  beni köylü :)  bilgisayara  format atıyordum. güncellemeleri yükleme esnasında hata oluştu ve yüklemeyi geri aldı.. win8 kullanıyordum windows download integretor* programından mcrip güncellemelerini indirdim (64 adet) senin programının dediklerini eksiksiz yaptım ama yine de bazı güncellemeleri yüklerken hata verdi 3 kez baştan yaptı.. 3.de sadece 30. güncellemede hata verdi.. ama yine de iso yaptı.. sorun ne ? yüklemem gereken güncel güncelleme dosyalarının ismini yazar mısın. şu an bilgisayar telef

çok zahmet vermiyorum inşallah :)

• Editor
yaktın  beni köylü :)  bilgisayara  format atıyordum. güncellemeleri yükleme esnasında hata oluştu ve yüklemeyi geri aldı.. win8 kullanıyordum windows download integretor* programından mcrip güncellemelerini indirdim (64 adet) senin programının dediklerini eksiksiz yaptım ama yine de bazı güncellemeleri yüklerken hata verdi 3 kez baştan yaptı.. 3.de sadece 30. güncellemede hata verdi.. ama yine de iso yaptı.. sorun ne ? yüklemem gereken güncel güncelleme dosyalarının ismini yazar mısın. şu an bilgisayar telef

çok zahmet vermiyorum inşallah :)

Daha önceki postları okumuş olsaydın win8 kurulu sistemde dism nin bazı güncellemeleri entegrede hata yaptığını söylediğimizi görürdün ayrıca hata veren bir işlemde iso olussada o imajı kullandığında mutlaka hata cıkar windows 7 kurulu bir sistemde entegre etmeyi yeniden dene  hata alırsan hata veren güncelleştirmeyi ıkararak yeniden dene verdiğimiz yöntemde ve kodlarda sorun yok bu hata win8 den kaynaklanan bir hata

• 3 hafta sonra ...

Köylü Üstad çalışmalarını takip ediyorum,son yapmış olduğun sistemde 

windows önyükleme yöneticisi menüsü yapmışsınız bu işlemi nasıl gerçekleşirdiniz bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.iyi çalışmalar.

windows 7*8 kurulumu (ems etkin)

winpe kurulumu (ems etkin)

multiboot seçenekleri .......................

• Editor

bcd editörler ve easybcd kullanarak hazırladım bootice.exe visualbcd bu programlardan bazıları boot klasörü içindeki bcd dosyasını istediğin sisteme atarak çalıştırabilirsin multiboot seçenekleri için nst klasörü ve neogrub dosyasıda gerekir

Edited by köylü

@koylu;

ben senin daha önce paylaştığın win8 10 in 1'deki isonun içinden gimagex kullanarak x64 pro'yu almaya çalıştım ve sanırım başarılı oldum. Nasıl mı yaptım:

Önce 10 in 1'i klasöre çıkardım sonra gimagex'in apply sekmesinden bu çıkardığım klasördeki install wim'i gösterdim ve çıkartılacak yeride gösterdim ve win8 pro x64 dosyalarını açtım. Sonra gimagex'in capture sekmesini kullanarak yeni oluşan x64 pro install.wim dosyasını oluşturup bu senin 10 in 1 isosunu açıp içindeki install.wim'i silip onun yerine yeni oluşan x64 pro install.wim'ini atıp iso olarak kaydettim.

Lakin;

Bu single language işleminde bir sıkıntım oluştu. Dediklerini aynen yaptım ilk sayfada anlatılanı x64 pro install.wim ile Single language.exe dosyasını aynı klasöre attım yönetici olarak çalıştırdım hemen işlem tamamlandı dedi ama masaüstüne install.wim dosyası oluşturmadı.

Sence sorun ne olabilir?

• Editor
@koylu;

ben senin daha önce paylaştığın win8 10 in 1'deki isonun içinden gimagex kullanarak x64 pro'yu almaya çalıştım ve sanırım başarılı oldum. Nasıl mı yaptım:

Önce 10 in 1'i klasöre çıkardım sonra gimagex'in apply sekmesinden bu çıkardığım klasördeki install wim'i gösterdim ve çıkartılacak yeride gösterdim ve win8 pro x64 dosyalarını açtım. Sonra gimagex'in capture sekmesini kullanarak yeni oluşan x64 pro install.wim dosyasını oluşturup bu senin 10 in 1 isosunu açıp içindeki install.wim'i silip onun yerine yeni oluşan x64 pro install.wim'ini atıp iso olarak kaydettim.

Lakin;

Bu single language işleminde bir sıkıntım oluştu. Dediklerini aynen yaptım ilk sayfada anlatılanı x64 pro install.wim ile Single language.exe dosyasını aynı klasöre attım yönetici olarak çalıştırdım hemen işlem tamamlandı dedi ama masaüstüne install.wim dosyası oluşturmadı.

Sence sorun ne olabilir?

Farkındaysan anlatımda orijinal iso dosyası olacak demiştim? elinde orijinal iso yoksa 10in1 içerisinden herhangi bir sürüm export et ikinci sürüm olarak önceki export ettiğin install.wim üzerine win8 x64 core yi çıkart yani win 8 düz olanı daha sonra yeniden dene calısacagın install.wim de ikitane imaj olacak ikinci imaj core x64 olması lazım

Herkese merhaba, Bir konuda ben de Destek Olmak İstedim.

Win8 x64 sürümlerinde netfx3 etkinleştirme sorunlarını, offline yapmak tam bir muamma, ancak birkaç GPO (Group Policy) ve windows update ayarından sonra, online olarak netfx3 özelliği etkinleştirilebiliyor. İlgili Komutlar Şu Şekilde:

yönetici yetkisi ile açılmış bir cmd satırına Şu komutları yazıyoruz:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Servicing" /v RepairContentServerSource /d 2 /t REG_DWORD /f

ve ardınran şunu;

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Servicing" /v LocalSourcePath /t REG_EXPAND_SZ /f

komutlarını yazıp Enter ile onayladıktan sonra, windows özelliklerini aç/kapat penceresinden NetFX3 ü online olarak etkinleştirebiliyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Her neyse, benim asıl yardımcı olmak istediğim, aio dvd lerinde NETFX3 özelliğini x64 sürümler için etkinleştiremeyen arkadaşlar için, windows'un online netfx3 etkinleştirme sırasında download ettiği dosyaları elde ettim. ve Sayın Köylü arkadaşımızın desteklerine bir parça katkıda bulunmak istedim.

Aşağıda paylaşmış olduğum 7z dosyasını, Köylü Arkadaşımın paylaşmış olduğu C: de bulunan TEST klasörü içerisine çıkartın.

ve netfx3 entegre işlemlerinizde SADECE X64 SÜRÜMLER İÇİN komutun kaynak dosyalar gösterilen kısmını aşağıdaki şekilde düzenleyin

/Source:%systemdrive%\TEST\fx3

ve EĞER KÖYLÜ ARKADAŞIMIZIN PAYLAŞMIŞ OLDUĞU AIO 10 in 1 DVD sini kullanıyorsanız: yine ekte paylaştığım bat toplu komut dosyasını kullanabilirsiniz.

umarım faydalı olabilmişimdir.

hatalarım olmuş ise affınızı rica ediyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

NetFX3 Source Files for Win 8 x64

https://dl.dropbox.com/s/zl991r095kcpaiq/NetFX3%20Source%20Files%20by%20Can-TALAT.7z?token_hash=AAFPLgGxkOzXrxeRL-fl6mJnRm1vkD0BmXU1btUYUKDmdg&dl=1

Köylü Arkadaşımzın Daha önceden paylaşmış olduğu Win8 AIO 10in1 DVD sindeki

Tüm Sürümlere NetFX3 Entegre Etmek için düzenlediğim komut dosyası: (Tabi Ki C:\TEST Klasözü içerisine atılıpp çalıştırılacak)

https://dl.dropbox.com/s/7z8nmtelh17enox/NETFX3_byTT.CMD?token_hash=AAFRYeF1-8D3kj93RWCzIRPDDqhtlvwGf3Hi1O596Z8UvQ&dl=1

Her iki Dosyanın da Bulunduğu Dropbox Klasörü:

https://www.dropbox.com/sh/mftufg62257b21i/a5sNtnBr8a
Edited by efsane_05

:pc: ve Değerli Arkadaşımız k@ylü ile, benim NetFX3 x64 AIO çözümüm sayesinde, elinizde Media Center ve NetFX3 lü TR bir aio win8 dvd si olmuş oluyor.

işte bu harika oldu. çünkü yabancı forumlarda bu şekilde olan sürümler paylaşılıyor, buna çok moralim bozuluyordu gerçekten.

şu an deniyorum, sorunsuz çalışıyor, tüm sürümleri görüyor aynen k@ylü arkadaşımızın paylaştığı gibi, AIO.

• 8 ay sonra...

Ücretsiz Tarama Programları
Dr.Web
ComboFix
Avast Virus Cleaner
McAfee Labs Stinger

Ücretsiz Antivirüsler
Comodo Antivirus
avast! Free Antivirus
Avira Free Antivirus
AVG Anti-Virus Free Edition
Microsoft Security Essentials

Edited by asis

• 3 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Yeniden hazırlamana gerek yok aio yu cıkar kodları kullan

dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:1 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
dism /Image:%systemdrive%\TEST\wim /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\sxs /LimitAccess
dism /Unmount-Wim /MountDir:%systemdrive%\TEST\wim /commit
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:2 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
Dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Get-TargetEditions
Dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Set-Edition:ProfessionalWMC
dism /Image:%systemdrive%\TEST\wim /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\sxs /LimitAccess
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:3 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
dism /Image:%systemdrive%\TEST\wim /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\sxsx /LimitAccess
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:4 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
Dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Get-TargetEditions
Dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Set-Edition:ProfessionalWMC
dism /Image:%systemdrive%\TEST\wim /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\sxsx /LimitAccess
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:5 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:6 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:7 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
Dism /mount-wim /wimfile:%systemdrive%\TEST\dvd\sources\install.wim /index:8 /mountdir:%systemdrive%\TEST\wim
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 1 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Core x86"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 2 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Pro Media Center x86"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 3 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Core x64"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 4 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Pro Media Center x64"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 5 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Enterprise x86"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 6 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 Enterprise x64"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 7 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 PRO VL x86"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim 8 %systemdrive%\TEST\sources\install.wim "Windows 8 PRO VL x64"
move %systemdrive%\TEST\sources\*.* %systemdrive%\TEST\DVD\sources
Set isotag1=Windows NT6 Setup
Set isosetupfile=WIN.ISO
Set isoroot=%systemdrive%\TEST\DVD
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set tools=%systemdrive%\TEST\Tools
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"

Teşekkürler

• 1 yıl yıl...