Jump to content

Sizden Bir İsteğim Var Babalarınızla İlgili

nano68
 Share

Recommended Posts

Abilerim ve ablalarım bu başlığı baba'nızı 2-3 dakika düşünmeniz için açtım.

Lütfen babanıza iyi davranın.

Onu asla üzmeyin...

Ben en son gördüğümde ona bağırmıştım hayatımda ilk kez ve aklımdan çıkmıyor.

Her gittiğinizde helallik isteyin...

Bir dediğini iki etmeyin...

Sonra çok geç olabiliyor.Ben çok kötü şeyler yapmadım ama bu yaşımda kaybetmiş olsaydım büyük ihtimal bunların çoğunu yapmış olacaktım.

Baba'nızın kıymetini bilin.

Yoksa ilerde ona değil toprağına sarılmak zorunda kalırsınız :(

Her ona benziyen bir insan görünce içiniz acır :(

Yoldan geçen bir aile görünce içiniz kanar :(

Lütfen babalarımızı üzmeyelim...

Ne oldu nano babanımı kayıp ettin.Merak ediyorum,böyle manidar yazı yayınlamandan dolayı.

Şayet ortada bir kayıp varsa tahiri mekana hiçret edene mekanı cennet olamsını,geride kalanlara Allahtan sabır dilerim.Başınız sağolsun.

Baban bunları okusaydı seninle gurur duyardı.

Baban bunları okusaydı seninle gurur duyardı.

İnşalalh öyledir Azmash abi.Bazıları dalga gibi görüyor olayı,ama Allah onların başına bile vermesin böyle bir şey

bende babamı 13 kasım 2008 de kaybettim hayatımın en büyük pişmanlıkları babama olan bazı davranışlarımdır. Bu sadece baba için değil tüm sevdiklerimiz için geçerli anca kaybedince değerlerini anlıyoruz.Normalde onlar hayattayken hiç ölmeyeceklermiş gibi davranıyoruz. Çevremdeki bazı insanlara bakıyorum ben zamanında nasıl davrandıysam onlarda öyle davranıyor onlara söylediğimi sizlerede söylemek istiyorum. Anne veya  babanızı toprağa verirken kefenin bir ucundan sizin tuttuğunuzu düşünün

Başın sağolsun. Ben de zamanında çok üzdüm babacığımı, kalp krizi bile geçirdi benim yüzümden. O günlere dönebilsem de o eşeklikleri yapacağıma ölsem keşke. Şükür babam sağ; Allah (c.c.) başımızdan eksik etmesin. Rabbim herkesin sevdiklerine uzun ömür versin.

Hayat bir çiçek gibi açıp sonra solarken zaman su gibi akıp gidiyor ve o acılı gün geldiğinde üzüntüler hakim geliyor.

Babana Allahtan rahmet sizlerede sabırlar dilerim.

Mekanı cennet günahları af olsun.

Yalçın Eker

başın sağolsun. benim babam vefaat edeli 17 yıl oldu ben 19 yaşımdayım. dün annemin annesini kaybettik. ölüm bi gerçek ve çok ciddi. bu yüzden dünyalık şeylere üzülmeye darılmaya değmiyor. yarın birgün birinin başına iş gelince ancak akıl geliyor başa. o yüzden, her insan değerlidir değerini bilmek gerekir. herkes yarın ölecekmiş gibi yaşamak gerekir. ölümü kabullenmek ve yapacak bişey olmadığını kabullenmek gerekir. Allah bütün geçmişlerimize gani gani rahmet eylesin. Dünyaca varlığın olsa nafile...

Arkadaşlarınızı, dostlarınızı, düşmanlarınızı kendiniz seçebilirsiniz; ama anne ve babanızı kardeşlerinizi seçemezsiniz. Onlara iyi davranın saygılı olun demek her ne kadar kolay olsa da ki çoooook zordur. Kendinizi zaman zaman onların yerine koyun ve empati yapın. Aramızdaki zaman farkı bizi her ne kadar haklı çıkaracak olsada onların penceresinden baktığımızda haksız olduğumuzu değil yanlış davrandığımızı göreceğiz. Bizler bu günün çocuklarıyız. Bilgisayar cep telefonu teknoloji çağının çocuklarıyız. Ya onların zamanında ne vardı bir düşünün; benim babamın gençlik zamanında elektrik yoktu en büyük lüx radyo sahibi olmaktı, benim çocukluğumda televizyon çok büyük lüxtü, şimdi evimde 128 ekran plazma var ve oturup seyretmiyorum bile. Geçmişte yaptıklarım için her ne kadar pişman olsam da ki çoğu zaman ben haklıyıdım (tabii kendi penceremden) günahlarım sevaplarımdan daha fazladır. Bir çoğunu hak etmemiştir bile. mutlaka kendine göre olan doğruları onu öyle davranmaya itmiştir. benim vicdanım rahat ama gene de ona bir özür borçluyum. onun için çok şeyler yaptım sırtımda bile taşıdım , yeter mi bence yetmez elimden gelen o kadar dı o kadarını yaptım. yaptığım hatalardan ders aldım hayatım keşkelerle dolu keşke yapmasaydım keşke demeseydim dediğim o kadar çok şey varki. Ama hatalarım beni böyle değerli yaptı şimdi 75 yaşındaki felçli annemi her cuma ziyaret ederim, isteği eksiği varsa tamamlarım ve bana elleriyle yaptığı tuzsuz yemeği afiyetle yer her seferinde taşırdığı köpüksüz kahveyi afiyetle içer ALLAH RAZI OLSUN der ellerinden öperim.Siz siz olun gençler yaşım elli emekliyim. Değer verdiğim bir tek anam kaldı onu da elimden geldiğince mutlu etmeye çalışacağım. SİZ GENÇLER YADA  ANNESİ BABASI SAĞ OLANLAR ONLARA KARŞI ÇOK DEĞİL BİRAZCIK HOŞGÖRÜLÜ OLUN YETER. YARIN BENİM GİBİ KEŞKELERİNİZ AZ OLSUN