Jump to content

egeyldz1
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bi süredir masaüstü bilgisayarımda bilgisayarı yeni açtıgımda ağ bağlantısı hatası alıyorum. yani girdiğimde ağı görüyor ve tanıyor fakat internet erişimini sağlamıyor sorunu araştır dediğimde ise dns ayarı hatası veriyor.kendimce buldugum geçici çözüm yolu ise ağ bağdaştırıcısından ağı devre dısı bırakıp yeniden etkinlestirmek bunu yapınca düzeliyor ve internet geliyor.fakat  bu geçici çözüm kesin bi çözüm için yardımcı olabilirmisiniz.
hem bunun için hemde pc deki gereksiz dosyalar oldugu için geçenlerde format attım windows 7 profesyonel 32 bit. önceki işletim sistemimde buydu format atarkende yine bunu kullandım.

Makine:
i3 2430 işlemci
4 (2x2) Ram soğutmalı

1 gb 256 bit nvidia ekran kartı 9800 gt

1 tb harddisk vs..

2-3 ayda bir makinenin tüm parçalarını tek tek söküp temizlerim.

Not:anakartım asus ben anakartta sorun oldugunu düsünüyorum.

Not:Yardımcı olmaya calısan arkadaslara sonsuz tesekkurler.

Arkadaslar gelen hata bu kabloyu değiştirdim dns ayarlarım:208.67.222.222 208.67.220.220 idi. onuda otomatik yaptım yeniden baslattım ve yine aynı hatayı aldım sorun hala çözülemedi sadece ağ bağdastırıcısından yerel ağ bağlantısını devre dısı bırakıp tekrar etkinlestirdiğimde internet geliyor. konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yardım etsin lütfen.

hxxpj.jpg

Komut istemini (CMD) yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın

• netsh winsock reset all
  • netsh winhttp reset proxy
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

Sorun bu şekilde çözüme ulaşması gerekir.

Haydi kolay gele !

Driverınız güncelmi? 

evet güncel ayda bir kontrol ederim bütün driverlerimi.

Komut istemini (CMD) yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın

• netsh winsock reset all
  • netsh winhttp reset proxy
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

Sorun bu şekilde çözüme ulaşması gerekir.

Haydi kolay gele !

tesekkurler yardımınız için ama malesef bi çözüme ulasamadım hala aynı hata devam ediyor. (sanırım anakart arızası)

Anlattıklarına bakılırsa modeme bağlanıyorsun fakat internete çıkamıyorsun. Yani ip alyor gibi görünüyorsun. Yine de her ihtimale
karşı, ip alıp alamadığını kontrol etmelisin. Ethernet kartın sanki askıda kalıyor gibi bir hal var. Ayrıca,
http://support.microsoft.com/fixit/tr-tr adresinden İnternet'e ve ağlara bağlanma başlığındaki fixleri çalıştır. Bu durum zaman zaman modemden ya da aradaki switch'den de kaynaklanabilmektedir. Bu durumda da modemi yeniden konfigüre etmek gerekmektedir. Ama bir de bilgisayara sabit ip vererek deneyebilirsin. Bu da, serbest ip alıp alamadığını gösterir.