Jump to content

Windows 8 De Internet Download Manager Hatası

Share

Recommended Posts

IDM nin nerdeyse her hafta sürümü çıkar ama gariptirki yeni sürümleri windows 8 ile doğru düzgün çalışmamaktadır(belkide hazırlanan katılımsızlarda windows 8 sorun yaşıyordur) Internet Download Manager 6.09 versiyonu sorunsuz çalışmaktadır ben onu kullanıyorum firefox ta sorun yaşarsanız onunda çözümü mevcuttur windows 8 de en çok ugrastıran programların başında geliyor IDM

• 1 yıl yıl...

katılımsız kurulum kullandım ve bende aynı sorunu yaşadım. program files içindeki idm nin klasörüne girdim ve IDMan.exe ye sağ tıklayıp uyumluluk menüsünden "Bu programı yönetici olarak çalıştır" ı işaretledim. sonra çalıştırdım ve çıkan uyarıya evet dedim. sorun çözüldü :)

• Moderator

Nasıl bir mantığınız var arkadaş direkt katılımsız olmasına suçu yüklüyorsunuz.Neden çalışanlarda bu olmuyor hemen biri sorun yaşasın katılımsızdandır diyelim, bu kadar kolay mı? Tamam bazen bazı kişilerin yaptıkları hatalar yüzünden sistemlerde programlar hata verebiliyor zaten o yüzden bu piyasa bunun gibi şeylerle uğraşmak zorunda kalıyor.Bu arada dediğiniz hatayı normal kurupta alan yüzlerce kişi var netten bakabilirsiniz.Sıkıntı ana exenin izin sisteminden çıkış yapamayarak tarayıcı ile eklenti bağlantısını kuramaması...

• 9 ay sonra...

Önce sağ alttan IDM'yi kapatın. Ardından masaüstüne gelen kısayoldaki Internet Download Manager'e sağ tıklayıp özellikler ve ardından uyumluluk'a basıp yönetici olarak çalıştır 'ın yanına tik atıp tamam'a basın ve programı açın. sorun çözülecektir.

teşekkürler sorun çözüldü