Jump to content

İnternetten Film Izleyenin Interneti Kesilecek

mucit41
 Share

Recommended Posts

Film indiren ya da izleyen IP numarasından tespit edilecek ve interneti kesilecek.

Kullanıcıların internete yoğunlaşması ile her şey bu alanda yoğunlaştı. İnternet üzerinden film ve müzik indirme veya izleme olanağı sunulması ise müzik ve film sektörüne büyük darbe vurdu. Çünkü kullanıcılar parayla almak yerine korsan olarak yayınlanan film ve müzikleri indirmeyi tercih ettiler.

Yasal yoldan bu duruma ne kadar da el konmak istense de internet kullanıcılarına engel koymak biraz zor oluyor. Mutlaka bir yolunu bulup bu içeriklere erişiyorlar. Durum böyle olunca sıkı denetim ve yasaklarda ağırlaşmaya başladı.

1367065590_26kskorsanfilmlertariholuyor.
Geçtiğimiz aylarda Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik yaptığı açıklamada, "Film indirene değil, dosya paylaşana yaptırım var" demişti. Ancak, Mars Entertainment Group'un CEO'su Muzaffer Yıldırım, bu açıklamanın aksini iddia ediyor.
Yıldırım'ın açıklamasında, "İllegal sitelerden film izleyenlere de, yani son kullanıcıya da yaptırım uygulanmasını konuşuyoruz. Para ya da başka bir ceza değil. Film indiren ya da izleyen IP numarasından tespit edilecek ve interneti kesilecek" dedi.

http://www.teknolojioku.com/haber/internet/internetten-film-izleyenin-interneti-kesilecek.html

Bizim buralarda şu sıralar meşhur bir söz var. (Hiç Yemez) :D

Edited by &ULTİMATE&

kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan

Hocam gece gece sesli güldüm sayenizde :Q.

Bir kere ipnin nereye bağlı olduğunu yanlış algılayan ttnet değil facebooktur. Ttnet yani internet servis sağlayıcı bir ip atadığı zaman o ipi kullanın kişinin gezindiği siteleri ve konumunu kaydeder.

Facebook gibi sitelerde edindiği verilere göre tahmini bir veri sağlar.

Korsan film yükleyin internete bakalım ttnet nasıl yerinizi bulamıyor görürsünüz :)

Edited by reyiz

varsınlar kessinler internetimizi.

Bu çok saçma bir haber bence ben internetten film indirdim diye benim interneti keseceklerse varsın kessinler.

Türkiye nüfusunun yüzde seksen' i internetten gerek online gerekse indirerek film izliyor.

Şimdi bu babayiğitler kendi sektörlerini baltalatıp milletin internetini kestirirlermi, toplamda milyar dolarlarca para getiren bir sektörde adam yolacağı kaza dokundurturmu sizce. 

İsteseler bunu yaparlar Türkiyede Network Konusunda çok deneyimli insanlar var...

Yada Servis Sağlayıcıları Uzaktan Firewall Yükleyebilecekleri Bir Donanım Geliştirirler,yada portların çıkış noktasını kontrol altına alırlar,Media Olarak kontrol edemezler o zaman youtube dahi giriş yapılamaz,anca kara liste şeklinde uzaktan yeni ürettikleri modem'e günlük update yaparak bunu bir nevi önleyebilirler ama bu ne ttnet'in nede kullanıcının işine gelmez...

Bugün Ülkemiz her ne kadar dünyada şu sıradayız,işte kişi başına gelir şöyle böyle desede,Görünen köy klavuz istemez...

Siz hiç google Earth yada google Maps,dan şehir planlamalarına baktınız mı???

Her Ülke bir düzen içinde,Her Devlet Halkı için birşeyler yapma çabasında,ormanları güzel,parkları ayrı güzel ama En güzel coğrafya bizde,yaşanabilir en güzel 4 mevsim bizde,doğudan batısına en güzel halk bizde,ülke beş para etmez,yapanlar planlayanlar hep rant peşinde koştuğu için bazı yollar dümdüz gitmesi gerekirken U çiziyor S çiziyor...

Sözün özü,Bunlar Ülke Ekonomisi baktılar çöküntüye uğruyor,hemen bi yasa ve yen, kaynaklar ayıp ayıp diyorum sadece

kendi serverında film barındıran kaç tane site var?
Video olarak engellersen eğitim amaçlı içerikler vs. herşey pert olur.
yok ben barındıranları engellerim diyorsan, büyük şirketler bunlar yedirmezler haklarını.

abdullahTR aynen katılıyorum.

şu tüm paylaşımlarımızı torrentlere aktarsak var ya, aynı zamanda hem indir, hem yükle

son gaz indirme, yükleme, en fazla internet trafiği şişer

Zaten spam mailler yetiyor

İşin uçunda gugıl varsa kapıdan giremezsek; bacadan gireriz

Sömürmeden asla paylaşamazsın

ttgrsl.jpg

O istatistik sadece video sitelerine girilme oranlarını göstermeli.

Birde bu P2P, Web Download kısmınında video içerdiğini düşünürsek oran çok yüksek.

Bunu dememin sebebi TTNET şifrelenmiş dosyaların ve P2P'den indirileri tespit edemiyor olmasıdır.

Zor TTNET gibi cimrilikte burnunun b.k.nu yiyen firma bununla uğraşmaz.TTNET tek derdi vardır oda kullanılan internet trafiğini asgariye çekmek.hangi biriyle uğraşacaksınalayını kapatsan dahi tünellerden girersin bu sitelere(aslında bizim için iyi olur net coşar :D ).Keza bunlara yakalanan herifte de çölde kutup ayısı tarafından kovalanacak kadar bahtsız olmalı.Okyanus ortasında ufak oltaya yakalanan balık şansı olması lazım

Edited by kacaksevgilim