Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

Bilindiği gibi xp 64 bit in türkçesi yok bir arkadaşımız tarafından mümkün olduğunca türkçeleştirilmiştir.

Elbette türkçesi yok,lakin eğer arakdasımızdan kastın Turk_Eros'un çıkardığı Windows X64 sp2 2011 beta sürümü ise,yüzde 90 Türkçedir,ama sizin dediğiniz şekilde 2013 sürüm deildir,ayrıca 2011 betadan sonra 2013'e kadar olan güncellemeleri ilave edip 2013 die paylaşıma sunmuşsanız, o günlcelleme olan kısımlar haliyle ingilizce olarak kalcaktır ve sistemi bozacaktır,bu seferde sistem %80 türkçe olmuş olacaktır..Bu sıralar bende kendi bilgisayarım için 

X64 SP2 Temmuız 2013 %99 Türkçe editliyorum,zaten çok zahmetli bir iş,Şayet farklı bir arkadas tarafından editlenmişse en azından yüzde kaç türkçe olduğunu konuda dile getirebilirdiniz die düşünüyorum..!!

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elbette türkçesi yok,lakin eğer arakdasımızdan kastın Turk_Eros'un çıkardığı Windows X64 sp2 2011 beta sürümü ise,yüzde 90 Türkçedir,ama sizin dediğiniz şekilde 2013 sürüm deildir,ayrıca 2011 betadan sonra 2013'e kadar olan güncellemeleri ilave edip 2013 die paylaşıma sunmuşsanız, o günlcelleme olan kısımlar haliyle ingilizce olarak kalcaktır ve sistemi bozacaktır,bu seferde sistem %80 türkçe olmuş olacaktır..Bu sıralar bende kendi bilgisayarım için 
X64 SP2 Temmuız 2013 %99 Türkçe editliyorum,zaten çok zahmetli bir iş,Şayet farklı bir arkadas tarafından editlenmişse en azından yüzde kaç türkçe olduğunu konuda dile getirebilirdiniz die düşünüyorum..!!

Çeviren turk eros

linki premiuma çevirip indirmeye başladım  %95,63de kaldı indirdiğim okadar kısımda çöpe gitti kotamda boşa gitmiş oldu boyut çok büyük içinden özellikle winodws xp kısımları azaltılabilirdi  indirmek gerçekten çok zor yaklaşık 25gblik bir dosya bu zor oluyor

Çeviren turk eros

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim pascal kardesim,bu arada bilgilendirmek adına Wİndows X64 SP2 Hakkında ufak bir not düsmek isterim,Bilmeyen arkadaslarımıza duyrulur..!Sİstemdeki X64SP2 Ağustos 2011 ayına ait beta 1 sürümüdür.Beta 1 de otomatik güncellemeler kapanmadığından sorun ile karsılasılıyordu,bu acıdan tekrar editlenip Beta 2 olarak paylasıldı,Eğer beta 1 ise sistem içindeki,kuracak arakadaslar otomatik güncellemelerin kapanmamasından dolayı sorun yaşayabilirler,şayet düzenlenmiş Beta 2 ise sistem içindeki,gayet stabil çalışır durumda olacaktır..!

Biz aylar öncesinden düşündük fakat böyle sesli düşünememiştik :)

sorununa Editör arkadaş senden bir ay önce net bir cevap yazdı :)

http://www.tnctr.com/topic/221381-pascal-usb-multyboot-extreme-edytyon-v20/#entry1316470

Böyle devasa bir arşivi görünce insanın gözü dönüyor tabi :) Peki o zaman şöyle bir soru sorayım :) bunun içindeki windowsların cracklerini deactive etme şansım varmı? Çünkü iş yerimde kullanmak için harika bir arşiv ve işyerimde korsan winrar bile bulunmamakta. Gelen müşterilerimizin sistemlerini kurarken bu benim için büyük kolaylık olacaktır.

Günün bonus sorusu 2: Flashı yazmaya karşı korumalı yapmak mümkünmü? Müşteri makinasından ne virüs yiyeceğim belli değil çünkü. Böyle devasa bir arşivi kopyalamak bile benim için büyük bir süre kaybı olacaktır yoğunlukta.

• Editor

Böyle devasa bir arşivi görünce insanın gözü dönüyor tabi :) Peki o zaman şöyle bir soru sorayım :) bunun içindeki windowsların cracklerini deactive etme şansım varmı? Çünkü iş yerimde kullanmak için harika bir arşiv ve işyerimde korsan winrar bile bulunmamakta. Gelen müşterilerimizin sistemlerini kurarken bu benim için büyük kolaylık olacaktır.

Günün bonus sorusu 2: Flashı yazmaya karşı korumalı yapmak mümkünmü? Müşteri makinasından ne virüs yiyeceğim belli değil çünkü. Böyle devasa bir arşivi kopyalamak bile benim için büyük bir süre kaybı olacaktır yoğunlukta.

Windows ISO'larındaki lisans işlemleri hakkında bypascal cevap vermesi daha uygun.

(ancak kendi ISO'nu hazırlama yöntemine baktıysan sanırım yapabilirsin)

BONUS'a CEVAP: sistemi indirmemişsin, indirdiysen de "#--- TAKIM CANTASI ---#" klasorune bakmamışsın, bakmışsan da "Usb Protect" klasorunu görmemişsin demektir. Çünkü bahsettiğin program içinde mevcut :)  v1 de de aynısı mevcut

Kardeşim sistemi indirdim anlatıldığı şekliyle eksiksiz kurdum. Ekran çözünürlüğü seçme kısmında hangi ekran çözünürlüğünü seçersem seçeyim ekran siyah olarka kalıyor ve usb belleğin ışıkları sönüyor direk olarak. Hata nedne kaynaklı olabilir???

hocam bu sistemi windows 8 üzerinde yapamıyormuyuz? anlatımda grupdosu çalıştırınca part list de whole disk (mrb) çıkması gerek .
ama bende sadece whole disk (ntfs) çıkıyor. bir problem olurmu ?

hocam bu sistemi windows 8 üzerinde yapamıyormuyuz? anlatımda grupdosu çalıştırınca part list de whole disk (mrb) çıkması gerek .
ama bende sadece whole disk (ntfs) çıkıyor. bir problem olurmu ?

whole disk ntfs çıkanlar hdd lerin olabilir, sonuç olarak usb belleğin kapasitesi bellidir oradan usb belleğini seçip işleme devam edebilirsin, şunuda belirteyim bu sistemi win8 de hiç kullanmadım uygulama yapmadım bir bilgim yok...

Kardeşim sistemi indirdim anlatıldığı şekliyle eksiksiz kurdum. Ekran çözünürlüğü seçme kısmında hangi ekran çözünürlüğünü seçersem seçeyim ekran siyah olarka kalıyor ve usb belleğin ışıkları sönüyor direk olarak. Hata nedne kaynaklı olabilir???

şimdi dostum sistemi başka bir bilgisayarda denemelisin eğer işlemlerin başarılı olursa denediğin bilgisayarda donanımsal bir sıkıntı var demektir çünkü sistemi düzgün ve prosedürüne göre belleğine kurduysan problemsiz çalışması gerekmektedir amma illaki yeryüzündeki bütün bilgisayarlarda  da açar die bir kaide yok ama açmaması düşük bir ihtimaldir dediğim gibi donanımsal bir sıkıntın yoksa sistem çalışır...

• Editor

bypascal emeğine sağlık gerçekten güzel çalışma olmuş mümkünse sadece arka plan resmini ve menü tasarımını upload etme şansın varsa çok sevinirim teşekkürler

bu konuda daha önce de belirttiğim gibi paylaşım yapılmayacak maalesef  :shiftyninja:

tek linki kaç mbs indirdiniz kullanıyorsunuz be arkadşlar 8 mbs netim var 10 gün diyor :D 

bağantı hızın yeterli (max 900kbps ile indirme) ancak premium üyeliğin olmadığı için 25 kbps ile indirme eziyetinde kurtulman için çareler var; 5$ vererek 45 gün TNCSever olsan TNCDebrid ile bir gecede indirirsin :)

whole disk ntfs çıkanlar hdd lerin olabilir, sonuç olarak usb belleğin kapasitesi bellidir oradan usb belleğini seçip işleme devam edebilirsin, şunuda belirteyim bu sistemi win8 de hiç kullanmadım uygulama yapmadım bir bilgim yok...

yani şimdi whole disk ntfs kısmını boş mu bırakayım _

nihayet deneme fırsatı buldum ama flashdan boot ettiğimde mouse donuyor klavye aktif ama nerede ne olduğunu hangisinin üstünde olduğunu göremiyorum tab tuşunu falan değişik kombinelerle kullandım çıkamadım işin içinden. klavye ve mouse kablosuz logitech  v1de böyle bir sorun yaşamadım başına gelen yada çözmüş biri var ise ara ara windowsu açıp bakacağım konuya onun dışında birkaç şey daha deneyeceğim bakalım  

bu arada flash olarak sandisk extreme 32 gb kullanıyorum  usb 3.0 dan bağladım birde 2.0 dan deneyeceğim bakalım nolacak.. yardımlar öneriler ve düşünceler için şimdiden teşekkür ederim 

indirmek çok zor ben Premium ile denedim  yine indiremedim aynı yerden devam etmedi %95/63 mü neydi koptu dahada bağlanmadı  adil kullanım kotasınıda doldurdum hız düştü  bence dosya boyutu biraz ufaltılabilir bazı Windows sürümleir kaldırabilir örneğin Windows xp Windows 7 ve Windows 8 olsa yeter diğerleri bence çokta gerekli değil boşa yer kaplıyor

@mustafakarasan; Yönetim olarak paylaşım yapan arkadaşların her zaman arkasındayız o yüzden bu yazıyı yazma gereği duydum. Arkadaşım ikidir aynı mesajı yazıp duruyorsun. İnternetinin kopması, kotalı hesabının olması seni bağlar paylaşımı yapan arkadaşı değil. O üstüne düşeni yapmış zaten paylaşmış nasıl indireceğiniz size kalmış birşey. Ayrıca projenin içindeki işletim sistemlerinin bazıları sizin işinize yaramıyor olabilir ama bu demek değildir ki hiç kimsenin işine yaramaz. Sizin yaptığınız düpedüz bencilliktir. "Onlar benim işime yaramıyor, silin tekrar paylaşın" çok yanlış. Bu konuda şikayet gelmediğine göre demek ki işine yarayan arkadaşlar mevcut. Bu şekilde yoğun bir talep gelse olabilir fakat bir kişi istedi diye proje baştan sona değişecek değil. Paylaşımı kötülemekten vazgeçin aksi taktirde mesaj yazmanızı yasaklamak zorunda kalacağım.

Xp nin driverli olanı kurarken daha başda mavi ekranda wow32.dll dosyasını yüklenemedi hatası veriyor esc geçip sitemi kurunca yazıcı kurulmuyor wow32.dll dosyasını system32 içine atınca yazıcı kuruldu çalıştı.Bu dosyayı flash içine yani bu xp iso içine atmamız mümkünmü

Xp nin normal kurulumunda bu hatayı vermiyor.

çalışma güzel tebrik ederim..

s.a multibootu ben 2 tb lık harddiskime kurdum restart çektiim harddiskimi boot etdim multiboot menüsü gayet güzel açıldı hiren boot cd , live xp , acronis vs.. hepsi açıldır fakat win 7 ve win 8 format atmaya girince hata alıyorum aslında giriyor fakat yükle menüsünden sonra sürücü seçme menüsünde sürücü bulunamadı diyor eğer isoları dvd ye yazsam sürücüleri görüyor ben sorunu daha öncede yaşadım dvd ye yazarak kurtuldum ama ben harddiskten format atmak istiyorum çünkü multiboot 33 gb dvd ye yazılmaz flash bellek de yok bi yardımcı olurssan çok sevinirim he bi de kullandığım multi boot bu http://www.tnctr.com/topic/223538-yzmir-teknik-destek-usb-multi-boot-v-10/ konuyu açan kişiyede mesaj attım ama o pek ilgilenmedi şimdiden teşekkürler

nihayet deneme fırsatı buldum ama flashdan boot ettiğimde mouse donuyor klavye aktif ama nerede ne olduğunu hangisinin üstünde olduğunu göremiyorum tab tuşunu falan değişik kombinelerle kullandım çıkamadım işin içinden. klavye ve mouse kablosuz logitech  v1de böyle bir sorun yaşamadım başına gelen yada çözmüş biri var ise ara ara windowsu açıp bakacağım konuya onun dışında birkaç şey daha deneyeceğim bakalım bu arada flash olarak sandisk extreme 32 gb kullanıyorum  usb 3.0 dan bağladım birde 2.0 dan deneyeceğim bakalım nolacak.. yardımlar öneriler ve düşünceler için şimdiden teşekkür ederim

mouse pilini değiştir.

Xp nin driverli olanı kurarken daha başda mavi ekranda wow32.dll dosyasını yüklenemedi hatası veriyor esc geçip sitemi kurunca yazıcı kurulmuyor wow32.dll dosyasını system32 içine atınca yazıcı kuruldu çalıştı.Bu dosyayı flash içine yani bu xp iso içine atmamız mümkünmü Xp nin normal kurulumunda bu hatayı vermiyor. çalışma güzel tebrik ederim..

normalinde wow32.dll iso içinde mevcut ama neden kopyalama da bir sorun oldu anlamadım istersen sadece xp iso sunu yeniden kopyala eğer olmazsa daha önce w7 ve w8 için hazırladığım ve yakında v2 ye xp eklemek içinde bir açıklama pdf si hazırlayacağım buna istinaden sende kendi xp isonu eklersin...

s.a multibootu ben 2 tb lık harddiskime kurdum restart çektiim harddiskimi boot etdim multiboot menüsü gayet güzel açıldı hiren boot cd , live xp , acronis vs.. hepsi açıldır fakat win 7 ve win 8 format atmaya girince hata alıyorum aslında giriyor fakat yükle menüsünden sonra sürücü seçme menüsünde sürücü bulunamadı diyor eğer isoları dvd ye yazsam sürücüleri görüyor ben sorunu daha öncede yaşadım dvd ye yazarak kurtuldum ama ben harddiskten format atmak istiyorum çünkü multiboot 33 gb dvd ye yazılmaz flash bellek de yok bi yardımcı olurssan çok sevinirim he bi de kullandığım multi boot bu http://www.tnctr.com/topic/223538-yzmir-teknik-destek-usb-multi-boot-v-10/ konuyu açan kişiyede mesaj attım ama o pek ilgilenmedi şimdiden teşekkürler

bu sistemler hdd usb lerde biraz sıkıntılıdır oda active partition dan kaynaklanıyor hdd den 2 partition ise teke düşürmen gekecektir yani sana söyle söyliyim bir ipte iki aktif partition oynamaz sorunun bu sana tavsiyem 1 ad 32gb bellek alıp sistemi ona kurup rahat etmektir. Edited by bypascal

bu sistemler hdd usb lerde biraz sıkıntılıdır oda active partition dan kaynaklanıyor hdd den 2 partition ise teke düşürmen gekecektir yani sana söyle söyliyim bir ipte iki aktif partition oynamaz sorunun bu sana tavsiyem 1 ad 32gb bellek alıp sistemi ona kurup rahat etmektir.

Yani demek isteğin Tüm Harddiski silip tek parça halinemi getiriyim ?

Belleğini ntfs formatla ve kurulum PDF sini aynen uygula ayrıca konuya eklenen fix leride yükle ondan sonra açılan ekranda düşük çözünürlükle sistemi başlat mesela 800x600 veya daha düşük...

Teşekkürler fixleri yükleyince sorun çözüldü. Sorunsuz çalışıyor. Tekrar teşekkürler..

bu sistemler hdd usb lerde biraz sıkıntılıdır oda active partition dan kaynaklanıyor hdd den 2 partition ise teke düşürmen gekecektir yani sana söyle söyliyim bir ipte iki aktif partition oynamaz sorunun bu sana tavsiyem 1 ad 32gb bellek alıp sistemi ona kurup rahat etmektir.
Yani demek isteğin Tüm Harddiski silip tek parça halinemi getiriyim ?

evet tek partition yap hp format utility ile formatla sonra kurulum pdf sini uygula...

Öncelikle sağolun hocam ben bu multibootu 2 tb lık dolu bir haddiskim var (harici) biçimlendirmeden harddiskime kurabilirmiyim.
Lütfen 32 gb lık flaş bellek alın demeyin onu daha sonra alıcam ben şu an HDD den kumak istiyorum Şimdiden sağolun

Edit:Bir çok defa sordum ama bu sefer Hdd yi silmeden yapmam lazım

Edit2:Hocam ben harddiski silmeden yani formatlamadan (ama hdd ntfs) kurdum başlangıçda  çözünürlük seçme geldi 640x480 onu seçtim pc yeniden başlatılıp tekrar aynı yere geldi.
Bi çözüm bulursanız sevinirim.

Edited by byhackerman