Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

konuyu hortlatmış olacam ama. herşeyi harfiyen yapmama rağmen usb ile boot ettiğimde   Error loading operating system hatası veriyor. herşeyi sildim tekrar tekrar yükledim yaptım düzelmedi. !!!

Edit: Sorun çözülmüştür.. 

aynı problemi bende yaşıyorum sorunu nasıl çözüdğünüzü yazarsanız seviniriz.

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

s.a kingston 32 gb usbkinston  bellek alıp yaptım fix leri hepsini ekledim fakat bilgisayarlara takıp usb den bot ettiğimde error loading operating sistem diye hata alıyorum. Daha önce usb harrdiskte yaptım problemsiz çalışıyor. usb flsh bellekte neden böyle bir hata alıyor olabilirim ustalar?

eksik yaptığın bir şey vardır, kurulum talimatlarını harfiyen uygularsan sorun çözülecektir.

freebox a iso eklemeyip içindeki ısoyu silip kopyalasak olur mu

olur fakat sisteme kendi isonu ekleme diye bir pdf yayınlamıştık onu incelersen sorunsuz isonu ekler çalıştırırsın..

aynı problemi bende yaşıyorum sorunu nasıl çözüdğünüzü yazarsanız seviniriz.

arkadaşlar konuyu biraz inceleyelim.. belleğini  HP USB Disk Storage Format Tool ile formatladıktan sonra kurulumun anlatıldığı dökümanı okursanız sorununuz çözülür.

turbobitten bu kadar link imkansız gibi bir şey ya kardeş öğrenciyiz premium yok :) başka bir upload olabilir mı acaba
işletim sistemleri hariç paketi paylaşsaniz daha ıyi olabilir kardeş çok hoşuma gitti müthiş yapmışsın ellerine sağlık ama indiremiyorum :(

upload işleri  ile ilgili şemsibey ile görüş.. öğrencinin halinden o anlar ..

iyi çalışmalar işletim sistemleri hariç kalan tüm paketi paylaşabilir misiniz?

bu sistemin nasıl yapıldığı ile ilgili daha önce bir konu açıp gerekli dokümanları paylaşmıştık...

Bu proğramı içi proğram,müzik,film dosyalarıyla dolu olan bir harici hardisk içine kopyalasam bilgisayarın açılışında harici hardiski nasıl tanımlayıp format atabilirim?Ya da Harici hardiskin boş mu olması gerekir?

Velhasıl harici hardiskten bu proğramı kullanarak nasıl format atabilirim yardımcı olursanız sevinirim?

dostum daha öncede belirttik bu sistem harici diskte çokta stabil çalışmaya bilir hee çalışırmı çalışır ama bazı sistemlerde sorun olabilir. Eğer harici disk in ntfs ise sistemi diskine format çekmeden içinden bir şey silmeden kurabilirsin... kurulum dökümanını incelersen orada format hariç bütün bölümleri uygularsan kullanabilirsin...

üstad elimde birde 32 gb. kingstone micro sd card vardı. bu sistemi ona kurmayı denedim . çalışmadı sanırım desteklemiyor.

bu sistem boot olabilen her şey ile çalışır...

Merhaba,

Sayın admin bu yeni çıkan windowsları Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0 ekleyip gerekli testleri yaptıktan sonra tekrar paylaşsanız bizde onu indirsek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Eklemeleri yaptim dediğiniz gibi fakat win7 win8 kurarken hdd görmüyor eski sürümle ve ya başka bir sp1 iso ile görüyor.

Sanırım bu yeni sıkıştırma ESD Yöntemiyle ile alakalı default sp1 de bu hatalar olmuyor direkt kuruyor.

Bilgirlerinize sunarım.

Xpleri denedim sorunsuz fakat win7 ve win8 hdd leri görmüyorlar.

dostum dediğin şekilde esd yönetmiyle ilgili bir sıkıntı yok, ben tekrardan test ettiğimde bir problemle karşılaşmadım ama bir çok iso upload ediliyor bir karışıklık olmuş olabilir tekrardan upload yaparız ama siz hiç download ile uğraşmadan konuda  da ekli olan kendi isonu kendin ekle bölümünden istifade edebilirsiniz...

üstad konumuz dışı ama 32 gb. kingstone micro sd card ' ın sizce bootable özelliği varmı ?

eğer oluyorsa bu sistemi  micro sd card a yapmayı düşünüyorum.

denemelerimde malesef boot çalışmadı.

Edited by redkit57

• 2 hafta sonra ...

usbmenu bölümünü notdefteri vs aciyorsun sonra istedigin sistemleri siliyorsun ve ayrica sildigin sitemleri bulup bulunduklari yeri siliyorsun

onları biliyorumda bu ilk göreel ekrandan ansıl siliyorum mesela vistayı sildim ana ekranda kalıyo ;)

• Editor

onları biliyorumda bu ilk göreel ekrandan ansıl siliyorum mesela vistayı sildim ana ekranda kalıyo ;)

Multiboot menu üzerinden silemezsin; 

* Kendi "Multiboot menu"nu hazırlamak için buradaki konuya göz atman gerekecek..

http://www.tnctr.com/topic/233257-pascal-multiboot-menu-hazyrlama/

* Kendi ISO'nu eklemek için de bunu indirip incelersen Multiboot üzerinde istediğin ISO'ları çalıştırabilirsin;

http://turbobit.net/8w8mfwgsicnl.html

Multiboot menu üzerinden silemezsin; 

* Kendi "Multiboot menu"nu hazırlamak için buradaki konuya göz atman gerekecek..

http://www.tnctr.com/topic/233257-pascal-multiboot-menu-hazyrlama/

* Kendi ISO'nu eklemek için de bunu indirip incelersen Multiboot üzerinde istediğin ISO'ları çalıştırabilirsin;

http://turbobit.net/8w8mfwgsicnl.html

teşekkür ederim ben onu sormuştum bu arada sistem müthiş ;)

hayırlı akşamlar benim ufacık bir sorunum var multiboot'taki kaspersky'yi bi türlü çalıştıramadım freebox içine atınca da  file not found hatası alıyorum sitede gösterilen şekilde yapmaya çalışsamda bir türlü yapamıyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürle

• Editor

hayırlı akşamlar benim ufacık bir sorunum var multiboot'taki kaspersky'yi bi türlü çalıştıramadım freebox içine atınca da  file not found hatası alıyorum sitede gösterilen şekilde yapmaya çalışsamda bir türlü yapamıyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürle

Kendi ISO'nu Multiboot'a ekleme konusundaki açıklamalara uygun bir şekilde yaparsan hata almaman gerek..

FREEBOX'ta ISO'nun ismini ve LST dosyarındaki isimleri açıklamalarda belirtilen şekilde yazdığından emin olmak için tekrar kontrol et..

derlediğin LST dosyasındaki isim ile ISO aynı isimde olmalı..

yine olmadıysa FREEBOX'taki derlediğin LST dosyasının ve ISO isminin birer ekran görüntüsünü bizimle burada paylaş..

Edited by semsibey

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Bunun güncel versiyonunu yapma olasılığınız var mı?

Güncel ISO'lar ile Multiboot'u yeniden yükleme ihtimali var,

İnşaallah bayramdan sonra..

Edit1: Seçimden sonra maalesef..

Edit2: WIN7 Temmuz, ve WIN8 Agustos ISO'ları Upload ediliyor.. (19 Agustos 2014..)

daha sonra (fix'ler ve güncel WIN7/8, XP ISO'ları) Multiboot'a eklenip yeniden upload için çaba sarfedilecek..

VISTA'yı fuzuli yer kaplamaması için boş bırakabilirim!!

Edit3: Bayramlar / Seçimler bitmiyor :)

V1 upload edildi, V2 için söz verilmedi fakat imkan/zaman olduğunda upload edilmeye çalışılacak..

Israr etmeyiniz; bende hiçbir olumlu etkisi olmuyor  ...... çok terli, gaz yemiyor :)

Edited by semsibey

• 3 hafta sonra ...
  • Editor

Bunun güncel versiyonunu yapma olasılığınız var mı?

bekliyoruz ustam güncel versiyonu.

WIN7 ilk iletiye eklendi

WIN8 ilk iletiye eklendi..

Not: Bu ISO'ları v1'de de kullanabilirsiniz,

ancak v1 için indirdiğiniz klasor içindeki BOOT.LST'yi siliniz.

Edited by semsibey

• Editor

dostum selam ;

ilk önce çalışma başarılı görünüyor.ben güncel olan dosyaları indirdim lakin diğer dosyaları indirmek için eski dosyaların hepsini indirmek istemiyorum eksik olan klasörleride tekrardan upload etmen mümkün mü ?

sen kendi sorduğun soruyu anladın mı?????????

Güncel dosyalar,       Diğer dosyalar,        Eski dosyalar,       Eksik klasorler,

"ben böyle istiyorum sen öyle yap" demek gibi....

ne istediğin ve ne sorduğunu, hatta nasıl soracağını biraz düşün..

anlaşılır bir soru olduğunda anlaşılır bir cevap vermeye çalışırız.

sen kendi sorduğun soruyu anladın mı?????????

Güncel dosyalar,       Diğer dosyalar,        Eski dosyalar,       Eksik klasorler,

"ben böyle istiyorum sen öyle yap" demek gibi....

ne istediğin ve ne sorduğunu, hatta nasıl soracağını biraz düşün..

anlaşılır bir soru olduğunda anlaşılır bir cevap vermeye çalışırız.

rencide eder gibi cevap olmuş hiç hoş değil.

çalışmanın sadece güncel dosyalarını indirdim. diğer dosyalarını (vista acronis server 2012 ) indirmedim onları nasıl temin ederim. bunda anlamayacak birşey yok sadece güncel olarak verdiğiniz linkleri indirdim.

Edited by BaBaLaZz

Ne yaptıysam olmuyor tekrar baştan formatladım fixledim ama nafile sürekli "open Aero Settings File Failed"   hatası alıyorum. 

Aero ile yapılan multiboot sağlam bir yöntem değil.

Bence görselliğe gerek yok. Dos Boot ile multiboot yöntemini kullanın.

Aero Studio ile mutiboot yöntemi sorunludur! Kısacası bazı bilgisayarlarda çalışmıyor.

Konuda mevcut.

Grafix Patch

http://multi.la/s/YGMWSUMF

Edited by BOMBOM07

sistem güzel ama ufak tefek sorunlar var bazı laptoplarda açmıyor   bu dosya tüm fixleri eklenip yeniden yüklenirse iyi olur hatta  alandan kazanmak bazı Windowslar çıkarılsa 25gbden aşağı düşse iyi olur Windowsları içine bizde sonradan ekleyebiliriz en basit olarak dosya ismi eklenir aynı şekilde biz windowsu nt6 setupla hazırladıktan sonra aynı isimle yükleyebiliriz ozaman dosya dahada ufak boyutlu olmuş olur