Jump to content

Windows 8 De %100 Disk Kullanımı!

saw58
 Share

Recommended Posts

windows 8 de %100 disk kullanımı sorunum mevcut bu sorunu nasıl çözerim .pre_1369632797__306922013121233638.jpg

kimileri windows 8 in mekanik disklerde sorunlar yaşadığını söylemişti bunum için ssd disk takmam gerektiğini söyledi...acil yardım edin...şimdiden teşekkürler...

Çalıştır'a Msinfo32 yazarak Sistem bilgisini açın, Dosya Menüsünden Ver ile sistem yapılandırmanızı bit TXT dosyasına kaydedin ve bu konu başlığı altında TXT dosyasını bizimle paylaşın ki sistem yapılandırmanız hakkında bilgi sahibi olalım ve daha detaylı cevaplar verebilelim.

pre_1353902274__msinfo32.png

Haydi kolay gele !

Çalıştır'a Msinfo32 yazarak Sistem bilgisini açın, Dosya Menüsünden Ver ile sistem yapılandırmanızı bit TXT dosyasına kaydedin ve bu konu başlığı altında TXT dosyasını bizimle paylaşın ki sistem yapılandırmanız hakkında bilgi sahibi olalım ve daha detaylı cevaplar verebilelim.

pre_1353902274__msinfo32.png

Haydi kolay gele !

usta sistemim Sistem Bilgileri raporunun yazıldığı yer: 05/27/13 15:57:12
Sistem Adı: WINDOWS8
[Sistem özeti]

Öğe    Değer    
İşletim Sistemi Adı    Microsoft Windows 8 Pro    
Sürüm    6.2.9200 Yapı 9200    
Diğer İşletim Sistemi Açıklaması    Kullanılamıyor    
İşletim Sistemi Üreticisi    Microsoft Corporation    
Sistem Adı    WINDOWS8    
Sistem Üreticisi    INTEL_    
Sistem Modeli    DQ965GF_    
Sistem Türü    x64-based PC    
Sistem SKU'su        
İşlemci    Intel(R) Core(TM)2 CPU          6600  @ 2.40GHz, 2394 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci    
BIOS Sürümü/Tarihi    Intel Corp.     
SMBIOS Sürümü    2.4    
Ekli Denetleyici Sürümü    0.00    
BIOS Modu    Eski    
Temel Kart Üreticisi    Intel Corporation    
Temel Kart Modeli    Kullanılamıyor    
Temel Kart Adı    Ana Kart    
Platform Rolü    Masaüstü    
Güvenli Önyükleme Durumu    Desteklenmiyor    
PCR7 Yapılandırması    Bağlama Olanağı Yok    
Windows Dizini    C:\Windows    
Sistem Dizini    C:\Windows\system32    
Önyükleme Aygıtı    \Device\HarddiskVolume1    
Yerel Ayar    Türkiye    
Donanım Soyutlama Katmanı    Sürüm = "6.2.9200.16384"    
Kullanıcı Adı    WINDOWS8\WİNDOWS 8    
Saat Dilimi    Türkiye Yaz Saati    
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM)    4,00 GB    
Toplam Fiziksel Bellek    3,93 GB    
Kullanılabilir Fiziksel Bellek    2,93 GB    
Toplam Sanal Bellek    7,93 GB    
Kullanılabilir Sanal Bellek    6,76 GB    
Disk Belleği Dosyası Alanı    4,00 GB    
Disk Belleği Dosyası    C:\pagefile.sys    
Hyper-V - VM İzleme Modu Uzantıları    Evet    
Hyper-V - İkinci Düzey Adres Çevirisi Uzantıları    Hayır    
Hyper-V - Sanallaştırma Bellenimde Etkin    Hayır    
Hyper-V - Veri Yürütme Koruması    Evet

evet bendede var aynı sorun daha çok sistem diye bi dosya var o çalıştığı zaman oluyo sistem de zaten cpu yu %29 kullanıyo.  böyle olduğu zaman pc yi hiçye hiç dokunmuyorum. 10 dk sonra ancak kendine geliyor. 

bendede öyle oluyor napacağız...

HDDTune ile sorun olup olmadığına bakar mısın?

tamam kardeş bakacam.. başka önereceğiniz bir program varmı...

TeYyArEe hocam cevap yazınca aklım donanıma kaydı birden. HDD'nizde hiç bir sorun yok gözüküyor. Sağlık durumu ve okuma yazma hızı iyi.

Görev yöneticisinde Windows Defender'in HDD okuma - yazma kapasitesini harcadığı gözüküyor. Windows Defender işlemci kullanımı yönünden hızlı, disk kullanımım yönünden yavaş bir antivirüs. ESET gibi dosyada imza taraması gerçekleştirmediğinden, dosyanın tamamını taradığından böyle oluyor.

Bu durum çok fazla exe dosyası bulunan klasörlerde oluyor. İnternette gezinirken hdd hızını düşürmeyecektir. İstersen devre dışı bırak Defender'ı.

Kolay gelsin.

Yaw sanki daha önce ben buna cevap vermiştim gibi ya belki burda değildir ama sorun %99 yazıcılarından kaynaklıdır. yazıcıları kaldırıp bir kontrol et düzeliyorsa kalıcı çözüm olarak güncel sürücülerini bulup yüklemeyi dene, daha önce 2 kez başıma geldi.

[table]

[tr][td]Sistem donanım bilgisi[td2]Aygıt[/td2][/td][/tr]

[tr][td]İşlemci[td2]Core 2 6600[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Anakart[td2]DQ965GF[/td2][/td][/tr]

[tr][td]RAM[td2]4 GB[/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD'ler[td2][/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD-1[td2]Western Digital Caviar Blue 250 Gb SATA II HDD (WD2500KS-00MJB0)[/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD-2[td2]Western Digital My Passport Essential USB3 500GB [/td2][/td][/tr]

[tr][td]Sistem sürücüleri[td2][/td2][/td][/tr]

[tr][td]Intel Chipset Device Software[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]ICH8 Seri ATA Depolama Denetleyicisi[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Intel Rapid Storage Technology[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Çalışan yüksek HDD kullanımı olan programlar[td2]Açıklama[/td2][/td][/tr]

[tr][td]searchindexer.exe[td2]Windows arama hizmeti[/td2][/td][/tr]

[tr][td]usbguard.exe[td2]My Portable Software USB Guard yazılımı[/td2][/td][/tr]

[tr][td]plugin-container.exe[td2]Firefox eklenti yöneticisi[/td2][/td][/tr]

[tr][td]avgcsrva.exe[td2]AVG Scanning Core Module[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Son alınan hatalar[td2]Hata tarihi, türü, dosya[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-1[td2]27.5.2013 11:26 -- Application Hang -- Explorer.EXE[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-2[td2]27.5.2013 04:05 Application Hang taskmgr.exe[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-3[td2]25.5.2013 17:33 Application Hang wwahost.exe[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-4[td2][25.5.2013 16:57 -- Windows Update Failure[/td2][/td][/tr]

[/table]

Anlaşılan Windows 8 yükledikten sonra nasılsa donanımı tanıdı diye bırakmışsın. Anakart chipset sürücüsü, ve HDD denetleyicilere ait herhangi bir sürücü yüklü değil. Ayrıca My Portable Software'ye ait USB Guard adlı programı kullanmaktasın ki bu da WD My Passport HDD'yi oldukça yoruyor gibi gözüküyor. Gerekli sürücüleri yüklediğinde sorunun düzelecektir.

Haydi kolay gele !

[table]

[tr][td]Sistem donanım bilgisi[td2]Aygıt[/td2][/td][/tr]

[tr][td]İşlemci[td2]Core 2 6600[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Anakart[td2]DQ965GF[/td2][/td][/tr]

[tr][td]RAM[td2]4 GB[/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD'ler[td2][/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD-1[td2]Western Digital Caviar Blue 250 Gb SATA II HDD (WD2500KS-00MJB0)[/td2][/td][/tr]

[tr][td]HDD-2[td2]Western Digital My Passport Essential USB3 500GB [/td2][/td][/tr]

[tr][td]Sistem sürücüleri[td2][/td2][/td][/tr]

[tr][td]Intel Chipset Device Software[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]ICH8 Seri ATA Depolama Denetleyicisi[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Intel Rapid Storage Technology[td2]Yüklü değil[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Çalışan yüksek HDD kullanımı olan programlar[td2]Açıklama[/td2][/td][/tr]

[tr][td]searchindexer.exe[td2]Windows arama hizmeti[/td2][/td][/tr]

[tr][td]usbguard.exe[td2]My Portable Software USB Guard yazılımı[/td2][/td][/tr]

[tr][td]plugin-container.exe[td2]Firefox eklenti yöneticisi[/td2][/td][/tr]

[tr][td]avgcsrva.exe[td2]AVG Scanning Core Module[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Son alınan hatalar[td2]Hata tarihi, türü, dosya[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-1[td2]27.5.2013 11:26 -- Application Hang -- Explorer.EXE[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-2[td2]27.5.2013 04:05 Application Hang taskmgr.exe[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-3[td2]25.5.2013 17:33 Application Hang wwahost.exe[/td2][/td][/tr]

[tr][td]Hata-4[td2][25.5.2013 16:57 -- Windows Update Failure[/td2][/td][/tr]

[/table]

Anlaşılan Windows 8 yükledikten sonra nasılsa donanımı tanıdı diye bırakmışsın. Anakart chipset sürücüsü, ve HDD denetleyicilere ait herhangi bir sürücü yüklü değil. Ayrıca My Portable Software'ye ait USB Guard adlı programı kullanmaktasın ki bu da WD My Passport HDD'yi oldukça yoruyor gibi gözüküyor. Gerekli sürücüleri yüklediğinde sorunun düzelecektir.

Haydi kolay gele !

teşekkürler usta çok sağol ... bide My Portable Software'ye ait USB Guard adlı programı kullanmıyımi..!!!

TeYyArEe usta:

Intel Chipset Device Software   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici   ICH8 Seri ATA Depolama Denetleyicisi   Intel Rapid Storage Technology  

bu driverları bulamadım windows 8 x64 de uyumlu; windows 7 x64 driverları var ...

• 2 ay sonra...

Beyler  Artık windows 8 ve  8,1 de  %100 disk kullanımı herkesde  klasik  hale  geldi  bunun sebebi  mekanik Hdd lerden dolayı gerçekleşiyor. SSD sorun olmuyor...

Çözüm için baya bi ugraştım dün gece 5 lere  kadar   ve sonunda  buldum  en  azından  4 pc de  çözüm oldu.

Çözümü   2 aşamalıdır.

1.Aşama

Önce   Görev Yöneticisi > Hizmetler >  En altta  Hizmetleri Aç > Windows Update   satırına  Sağ tıkla  > Özellikler seçeneğine bas   ve  gelen  penceerede   Windows update i   devre  dışı bırak....

2. Aşama

Denetim masası  > Ekle Kaldır > Güncelleştirmeleri  Göster >  Burda  pcnize  yüklenmiş olan Güncelleştirmeleri Kaldırın. Bu kadar....  :D

Ben  windows 8.1  dün tekrar yükledim ve güncelleştirme   isimlerini tam olarak net  hatırlayamıyorm 

Ama  pcnin  Yaptıgı başlangıçta  ilk 3  Güncellemeler  olduguna eminim.

İnşallah sizede çözüm olur...

Beyler  Artık windows 8 ve  8,1 de  %100 disk kullanımı herkesde  klasik  hale  geldi  bunun sebebi  mekanik Hdd lerden dolayı gerçekleşiyor. SSD sorun olmuyor...

Çözüm için baya bi ugraştım dün gece 5 lere  kadar   ve sonunda  buldum  en  azından  4 pc de  çözüm oldu.

Çözümü   2 aşamalıdır.

1.Aşama

Önce   Görev Yöneticisi > Hizmetler >  En altta  Hizmetleri Aç > Windows Update   satırına  Sağ tıkla  > Özellikler seçeneğine bas   ve  gelen  penceerede   Windows update i   devre  dışı bırak....

2. Aşama

Denetim masası  > Ekle Kaldır > Güncelleştirmeleri  Göster >  Burda  pcnize  yüklenmiş olan Güncelleştirmeleri Kaldırın. Bu kadar....  :D

Ben  windows 8.1  dün tekrar yükledim ve güncelleştirme   isimlerini tam olarak net  hatırlayamıyorm 

windows 8 de %100 disk kullanımı sorunum mevcut bu sorunu nasıl çözerim .pre_1369632797__306922013121233638.jpg

kimileri windows 8 in mekanik disklerde sorunlar yaşadığını söylemişti bunum için ssd disk takmam gerektiğini söyledi...acil yardım edin...şimdiden teşekkürler...

Çözümü   2 aşamalıdır.

1.Aşama

2. Aşama

bu sorun değil galiba.çünkü aynısı bazen bende de oluyor.

HDD'nin kilitlenmesi sorun değil mi yani?

Bu sorunun nedeni birçok şey olabilir. Güncellemeler bilgisayara zarar vermez. Bunun yerine arkaplanda güncelleme yapıldığı için olabilir yazsaydınız daha doğru olurdu.