Jump to content

Her Açışta Modemi Resetlemeden Internete Girmiyor?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Hocam modeme başka bir cihazla bağlanmayı denedin mi onlarla giriyor mu ? Geçenlerde benimde başıma buna benzer bir olay geldi pc belli bir süre sonra nete girmeyi kesiyordu..Meğerse kurduğum modifiyeli windows'tan kaynaklanıyormuş.. :)

Hocam modeme başka bir cihazla bağlanmayı denedin mi onlarla giriyor mu ? Geçenlerde benimde başıma buna benzer bir olay geldi pc belli bir süre sonra nete girmeyi kesiyordu..Meğerse kurduğum modifiyeli windows'tan kaynaklanıyormuş.. :)

başka cihaz yok denemedim. benimki orjinal xp home edition sp3.

Aradaki küçük beyaz aygıtı değiştirin.Birde hatta bi cızırtı varmı bi kontrol edin. Vs vs. Bunun bir çok sebebi olabilir.Siz internete bağlı telefonla cep arayıp öyle giriyorsa modem dışında hatta bi sorun olması olağandır.

Dip not : Uyku veya hazırda bekleme modunda kapatılmış bir Windows varsayılan olarak güç tasarrufu için ağ bağdaştırıcısını kapatır. Tekrar Windows açıldığında tetikleyici başlatma olmadığı zaman ağ kullanılamaz halde kalır.

Bu durumu düzeltmek için, Aygıt yöneticisinden ağ kartınıza sağ tıklayıp, özellikler diyerek, gelen pencerede Güç Yönetimi tabı altında bulunan Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın. yazısının yanındaki check işaretini kaldırın. Bir sonraki uyku veya Hazırda beklet seçeneği ile kapatma işleminden sonra ağ bağlantınız normal şekilde çalışacaktır. 

19bur.jpeg

Haydi kolay gele !

Dip not : Uyku veya hazırda bekleme modunda kapatılmış bir Windows varsayılan olarak güç tasarrufu için ağ bağdaştırıcısını kapatır. Tekrar Windows açıldığında tetikleyici başlatma olmadığı zaman ağ kullanılamaz halde kalır.

Bu durumu düzeltmek için, Aygıt yöneticisinden ağ kartınıza sağ tıklayıp, özellikler diyerek, gelen pencerede Güç Yönetimi tabı altında bulunan Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın. yazısının yanındaki check işaretini kaldırın. Bir sonraki uyku veya Hazırda beklet seçeneği ile kapatma işleminden sonra ağ bağlantınız normal şekilde çalışacaktır. 

19bur.jpeg

Haydi kolay gele !

vayyy güzel bilgiye benziyor vede sağlam. eve gidince denicem çok teşekkür ederim.

Arkadaşım splitter bağlantından başlamak lazım. Splitter'ın bağlı mı, bağlıysa doğru mu? Doğru ise de spliter' ı devreden çıkarıp denedin mi? PPOA bağlantı şekli kalkalı yıllar oldu. PPOE bağlamalısın. Pool 32 dediğinde göre modemin Zyxell marka olmalı. Ayarlarını girip kontrol etmek gerekir. Zyxell modemler düşük şehir şebekesini pek sevmezler yani elektriği 220volt isterler. Çok aşağı değerlere düştüğünde çalışmazlar. Ayarları kontrol ettikten sonra da bir problem bulunamazsa modemi değiştirmek gerekir. Evde modeme bağlı paralel telefon var mı? Bu durumları irdeledikten sonra olay netleştirilebilir.

Eski bir TT çalışanı :)

Arkadaşım splitter bağlantından başlamak lazım. Splitter'ın bağlı mı, bağlıysa doğru mu? Doğru ise de spliter' ı devreden çıkarıp denedin mi? PPOA bağlantı şekli kalkalı yıllar oldu. PPOE bağlamalısın. Pool 32 dediğinde göre modemin Zyxell marka olmalı. Ayarlarını girip kontrol etmek gerekir. Zyxell modemler düşük şehir şebekesini pek sevmezler yani elektriği 220volt isterler. Çok aşağı değerlere düştüğünde çalışmazlar. Ayarları kontrol ettikten sonra da bir problem bulunamazsa modemi değiştirmek gerekir. Evde modeme bağlı paralel telefon var mı? Bu durumları irdeledikten sonra olay netleştirilebilir.

Eski bir TT çalışanı :)

splitter bağlı. ve doğru giriş ibelli telefon yeri belli adsl yeri belli nesi yanlış olcak anlamadım? evet devreden çıkraıp denedim splitteri ama telefonu nereye bağlıcaz? gerçi onun üstünde çok durmadım denerim. pppoa olcak diye telekomcular gelmişti arızaya onlar yapmıştı. geçen açılmayınca ie sayfasında ingilizce pppoe olması gerekir gibi bir uyarı verdi ordan esinlendim yani. deneme yanılma tarzı anlıyacağın. evet modemim zyxell 660ru- t v2 aklımda kaldığı kadarı ile. modem ayarlarında sorun olduğunuda sanmıyorum. modem ve telefon splitterle aynı hattı kullanıyor işte. saolun hepsine bakarım tekrar.

evet modem ışıkları hepsi yanıyor, ayarlarda hepsi pass test ettiğimde, bağlantı sorunlarını tanılada hiç bir sorun algılanmadı diyor. buna rağmen hala uykudan açınca girmiyor ya. hatta kapatıp açıncada modemi girmiyor. tek bir belirti var o da dediğim gibi modemin bağlı olduğu telefonla cep telefonumu arıyorum o zaman giriyor. nedir problem bilen allah rızası için yardım cı olsun lütfen..?

3-4 yıl önce aynı sorun bendede vardı.bende ev telefonundan çaldırdıgım zaman net geliyordu nve bıktım iyice.ttnet arıza kaydı ile bildirim yaptım.yarım saate geldiler.dediler işte,ev telefonundan bilgisayara gelen paralel zayıf.önce bilgisayara gelecek hat sonrada splitterdan ev telefonuna dediler.benim odaya yeni hat çektiler direkten.bağantıları yaptılar.tıkır tıkır şimdi.ev telefonu az cok cızırtılı idi o zamanlar(yeni hat çekilmeden önce).bence bi dikkat et sende bi görüş ttnet ile.müşteri hizmetleri konuşmayı bırak.arıza kaydı yap direk gelsinler baksınlar ellerinde makineler var onlarla ölçm yapıyorlar.

Edited by STAN

4440375 nolu müşteri hizmetlerini arasanız sizin hatıınızın ve modeminin durumunu gözlerler. Hattınızda cızırtı varsa yani gürültü varsa hattınızda zaiyat(kayıp) var demektir zaten. Bu durumda da hattınızın sık sık düşmesi muhtemeldir. Sistemin kısaca çalışması şöyledir: Modeminizi yeni açtınız veya reset atıp yeniden çalışmasını sağladığınız diyelim. TT ile anlaşmanız hangi hızda ise modem o hızdan bağlanmaya çalışır fakat baktı ki karşıyla senkronize olamadı, o zaman bir alt hıza geçer ve bu böyle devam eder. Hattınızdaki cızırtı nedeniyle modeminiz alt hızlarda da bağlanmaya çalışıyordur fakat bağlanamayınca da kopuyordur. Bir de, modemlerde kiralama süresi diye ayarlar vardır. Bu ayarların tamamen açık olması lazım ki modem devamlı bağlı kalsın. bana özelden ulaşırsanız teamviewer ile uzaktan yardım talep ederseniz modem içeriğinize bir bakabilirim. Arkadaşların dediği gibi, hat muayenizi cihaz ile TT çalışanları kontrol edebilir. Gürültü hattın çalışmasını engelleyecek seviyede ise hattınızı başka sağlam bir prensibal veya lokal perine aktarırlar. Artık arızalı olan hat nereyiyse.