Jump to content

Harddisk Sorunlarını Giderme

adam4
 Share

Recommended Posts

wın98 fdısk uygulaması bırcok sorunu cozer hatta 98 den sonrakı ısletım sıstemlerınde format atılamıyor olsada fdısk bu ısı yapabılır

bolumlerı olusturduktan sonra hızlı ve normal format secenegı mevcut

Bu yazılım Wd Marka 1 Tb Dosya sistemi Raw olmuş harddiskide onarabilir mi ?

Windows 7 ve 8 disk yönet ile başka bir programa gerek kalmadan NTFS'ye dönüştürülebilir diye düşünüyorum. Önce diski sil ve sonra yeniden oluşturarak NTFS biçimlendirmesini dene.

Eğer olmaz ise (..ki olabilmesi gerekir) webde raw to ntfs convert programlarını araştır.

Kolay gelsin..

HDD LLF Low Level Format Tool ile minimum 7 saatte formatlarsın max 10saat tahminime göre.

80gb hdd 30 sürüyor.Bu da trial sürümünde ,yinede iyi.Ama tüm bilgilerin gider...

Daha önce 1tb hdd raw dan kurtarmıştım 

CHKDSK/R D: komutuyla , D benim sürücüm senin sürücü harfin neyse onu yaz,işlem çok uzun sürüyor 1,5-2 gün sürde neredeyse ama sonuç başarılıydı , Linux cd siyle dosyalara ulaşmayı dene bir derim...

Bad sector onarımı için HDAT2 favorimdir.

http://www.hdat2.com/

İlk önce bir Linux CD si ile dosyalara ulaşmaya çalış , olmadı onarıma geç verdiğim komutla o da olmadı HDAT2 aracıyla Badsector onarımı yap.HDAT2 kullanırken dosyaların silinmez. direkt bu işleme de geçebilirsin...

Edited by dj sms

HDD LLF Low Level Format Tool ile minimum 7 saatte formatlarsın max 10saat tahminime göre.

80gb hdd 30 sürüyor.Bu da trial sürümünde ,yinede iyi.Ama tüm bilgilerin gider...

Daha önce 1tb hdd raw dan kurtarmıştım 

CHKDSK/R D: komutuyla , D benim sürücüm senin sürücü harfin neyse onu yaz,işlem çok uzun sürüyor 1,5-2 gün sürde neredeyse ama sonuç başarılıydı , Linux cd siyle dosyalara ulaşmayı dene bir derim...

Bad sector onarımı için HDAT2 favorimdir.

http://www.hdat2.com/

İlk önce bir Linux CD si ile dosyalara ulaşmaya çalış , olmadı onarıma geç verdiğim komutla o da olmadı HDAT2 aracıyla Badsector onarımı yap.HDAT2 kullanırken dosyaların silinmez. direkt bu işleme de geçebilirsin...

Kardeşim HDAT2 bu programı windows 8'de açadım. Hdd bad sector taraması yaptım onarımı mümkün olmayan kısmı kaldırdım. Şimdi ise exFat oluyor ama yine ntfs yapamıyorum dosya sistemini.

Düzenleme : Usb kablosunu söküp tekrar taktığım zaman exFat yaptığım kısım ayrılmamış alan olarak görünüyor.

Edited by hackermemo