Jump to content

İşlemci Performans Puanı Düştü...

MrRush
 Share

Recommended Posts

Dell İnspiron N5010 İ5 AMD HD5470 laptop , format sonrası işlemci performans puanı düştü 2.9'a , önceden 5'ti , sürücülerin hepsi kurulu , bu sistemde önceden win7 basic x64 vardı ben Ultimate x86 kurdum , işlemci sıcaklığı 51 derecelerde , pilsiz kullanıyorum direk prize takılı , şimdi az önce test yaptım yine puan 3 oldu ,değişken yani ,sorun nerden kaynaklanabilir?

Edited by dj sms

aygıtlarını kontrol et birini okumazsa düşürür zaten en düşük olan belirliyo galiba o puanı 

işlemci puanından bahsediyor toplam puandan değil. Şurada ufak bir tartışma var gözatabilirsiniz: http://bit.ly/13hcSa2

Sanırım test yapılırken işlemcinin o anki performansı baz alınıyor. Yani açık uygulamalar, işlemcinin oan ki yükü etki edebilir.

vT9u2pl.png

ısınmadan dolayı olur ben bunu yaşadım çünkü

cpu 51 derce ekran kartı 65 derece , bence herşey normal...

Önceki sistem x64 şuan kurulu olan x86 bir ilgisi olabilir mi?

Daha öncede x64 ten x86 çevirdiğim sistemler var böyle bir sorunla karşılaşmadım...

Edited by dj sms

Performans sorun gidericisini açmak için Başlat -> Denetim Masası  Arama kutusuna sorun giderici yazın ve Sorun giderme öğesini tıklayın. Sistem ve Güvenlik altında, Performans sorunlarını denetle'yi tıklayarak sorun gidericiyi çalıştırın

Bu şekilde sistem sorunlarını kontrol edebilir hatalar var ise sorunları çözmek için ipuçları alabilirsiniz, sonuçlar aşağıdaki gibi olsada yada farklı sonuçlar olsada önemli olan bilgisayarın stabil çalışması, oradaki puanlar pek önemsenmeyecek rakamlar KintaRo'nun dediği gibi. Kafaya takılacak şeyler değil.

[spoiler]pre_1372685558__system.jpg[/spoiler]

Haydi kolay gele !

Performans sorun gidericisini açmak için Başlat -> Denetim Masası  Arama kutusuna sorun giderici yazın ve Sorun giderme öğesini tıklayın. Sistem ve Güvenlik altında, Performans sorunlarını denetle'yi tıklayarak sorun gidericiyi çalıştırın

Bu şekilde sistem sorunlarını kontrol edebilir hatalar var ise sorunları çözmek için ipuçları alabilirsiniz, sonuçlar aşağıdaki gibi olsada yada farklı sonuçlar olsada önemli olan bilgisayarın stabil çalışması, oradaki puanlar pek önemsenmeyecek rakamlar KintaRo'nun dediği gibi. Kafaya takılacak şeyler değil.

[spoiler]pre_1372685558__system.jpg[/spoiler]

Haydi kolay gele !

Hey Maşallah

Allahım nazardan saklasın :)

TeYyArEe Nasa'da çalışıyor beyler, aramızda kalsın

TeYyArEe Nasa'da çalışıyor ama bende şuan kendi masamda çalışıyorum

şaka biryana işlemci fanın tozlanmış olabilir

elektirikli süpürge ile bir çektir düzelir

TeYyArEe Nasa'da çalışıyor ama bende şuan kendi masamda çalışıyorum

şaka biryana işlemci fanın tozlanmış olabilir

elektirikli süpürge ile bir çektir düzelir

Evet temizledim elektrikli süpürgeyle .

Birkaç sürücü güncellemesi yapıyorum bakalım değişen birşey olacakmı...

Edited by dj sms