Jump to content

S4 Mü Htc One Mı

drcslm
 Share

Hangisi  

37 members have voted

1. 1. Sizce Hangisi ?

• Htc One
      17
    • Samsung s4
      15
    • Diğer
      2
    • Hiçbiri
      3

Recommended Posts

Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum s4 mü htc one mi veya ikisindende uzak mı durmalıyım

bana göre artılar

ht onec -> kasa kaliteli görünüm güzel dışarda veya iç mekanda ekran görüntüsü daha hoş (bana göre)

s4 -> batarya sökülüp takılabiliyor micro sd kart yuvası var

not: iphone hiç düşünmedim önceliğim android iphone soyulma şarj sorunu ekstra TL

ben de senin gibi çok gidip geldim ve her iki telefonu da çok araştırıp sonunda tabiki htc one da karar kıldım..

şu an htc one kullanmaktayım ve kesinlikle pişman olmayacagın ve iyi ki bunu aldım diyebilecegin bir telefon..

gelen 4.2.2 güncellemesiyle beraber çok daha iyi olan htc one ı tavsiye ederim..

şimdiden hayırlı olsun..

HTC one diyorum bende S4'ün akibetini bilmiyorum ama ONE çift steryo hoparlörü için bile "one" geçerim :give_rose:

Nette tek eksik yanının HTC markası olduğunu söylüyorlar.Telefonlarının yazılımlarını güncellemekte cimri davranıyormuş.Ama HTC sağlamlığıan güvenirim. P4350 diye telefon var kaç telefon devirdi hala kendisi elimde sapasağlam.Üstelik telefonuda ikinci el almıştım.Diğer HTC kullanan arkadaşımda sağlamlığından memnun

S4 alıp birebir incelemedim ama S3 ile aynı dizayna sahip olduğu için "terlik" gibi olan tipi ve ucuz plastik hissi nedeniyle tercih etmiyorum isterse 123113 çekirdek olsun

Bence XPERIA Z de aklınızda bulunsun..Hoş internetten tipi daha güzel gözüküyordu inceledim basma kalıp gibi biraz ancak havuzun içinde video&resim çekme hisside güzel.Yanlız Z nin hoparlörü zayıf ve gün ışıgında beklediğim performansı veremiyor. En azından gün ışıgında 13 MPX kameranın hakkını veremiyor bana göre..Ama güneş arkada değilse fotograflar harika..Ne iştir anlamam ya bende bişi var ya bu telefon kameralarında... 5 yılı aşkındır kameralı telefonları inceler kullanırım gün ışıgında resimlerdeki "ışık" parlamalarını alt edebilen bir telefon kamerası göremedim.Ben mi beklentilerimi yüksek tutuyorum yoksa çok hassas ayarlar mıg erekiyor anlamadım.. :gun:

İhtiyaç meselesi. Sırf kasası sağlam diye bir telefonu alabilecek durumdaysan tabiiki HTC.

Ama HTC alırken şunları da göz önüne almalısın;

- Güncellemeler çok sınırlı olacak hatta belki bir taneden başka gelmeyecek.

- Teknik servis sıkıntılı olacak. Dış malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun iç malzemede HTC sınıfta kalıyor.

- Arayüzü de sürekli sıkıntı çıkartıyor. Ha ben launcher yükler öyle kullanırım diyorsanız tabii karar sizin.

S4 kullanıcısıyım ben. Kasanın plastik olması beni hiç bağlamadı şu an dahi bağlamıyor. Çünkü o da düşse aynı hasarı alıyor, o da. S4'ün dayanıklılık testi videoları var açıp bakabilirsiniz. Öyle kulaktan dolma bilgilere sahip insanların ''aman canım plastik bu kullanılmaz'' gibi laflara aldırmayın. Ben şu ana kadar tek bir sorun dahi yaşamadım. Aldım alalı 1 ay geçti ve 2 tane sistem güncellemesi geldi. HTC'de böyle bir şey olmayacak bunun garantisini de veririm size. Eğer kasa dayanıklı olsun diyorsanız Xperia serileri bence daha iyi. 

Htc abartıldığı kadar iyi değil, olmadı hiç bir zaman, olamaz da. Çünkü yenilikçi tek kararı kasa malzemesini düşük kalite metal seçmek oldu. Ön yargılarınızı yıkın.

Başlarda, yeter canım her zaman her zaman güncelleme ne işime yarayacak diyebilirsiniz ama daha sonraları kendinizi yasa dışı 3. şahışların yaptığı rom'ları arayıp yüklemeye çalışırken bulabilirsiniz :) 

Ayrıca telefonun tipine terlik gibi diyen arkadaşa da gülüyorum sadece :D

Edited by DrMakarna_

HTC one diyorum bende S4'ün akibetini bilmiyorum ama ONE çift steryo hoparlörü için bile "one" geçerim :give_rose:
Nette tek eksik yanının HTC markası olduğunu söylüyorlar.Telefonlarının yazılımlarını güncellemekte cimri davranıyormuş.Ama HTC sağlamlığıan güvenirim. P4350 diye telefon var kaç telefon devirdi hala kendisi elimde sapasağlam.Üstelik telefonuda ikinci el almıştım.Diğer HTC kullanan arkadaşımda sağlamlığından memnun
S4 alıp birebir incelemedim ama S3 ile aynı dizayna sahip olduğu için "terlik" gibi olan tipi ve ucuz plastik hissi nedeniyle tercih etmiyorum isterse 123113 çekirdek olsun
Bence XPERIA Z de aklınızda bulunsun..Hoş internetten tipi daha güzel gözüküyordu inceledim basma kalıp gibi biraz ancak havuzun içinde video&resim çekme hisside güzel.Yanlız Z nin hoparlörü zayıf ve gün ışıgında beklediğim performansı veremiyor. En azından gün ışıgında 13 MPX kameranın hakkını veremiyor bana göre..Ama güneş arkada değilse fotograflar harika..Ne iştir anlamam ya bende bişi var ya bu telefon kameralarında... 5 yılı aşkındır kameralı telefonları inceler kullanırım gün ışıgında resimlerdeki "ışık" parlamalarını alt edebilen bir telefon kamerası göremedim.Ben mi beklentilerimi yüksek tutuyorum yoksa çok hassas ayarlar mıg erekiyor anlamadım.. :gun:

xperia z de yazılım hatası varmış.millet geri gönderiyor telefonunu.benim arkadaşta vardı.adamın telefona su kaçtı garantiye gönderdi bakalım ne cevap gelecek.

abimin arkadaşı s4 ile çektiği fotoları fotoğrafçıdan bastırmaya gitti.fotocunun dediği hangi makinayla çektiniz bunu,benim makinadan güzel çekmiş.artık gersini siz düşünün.1.9 ghz işlemci sadece samsung da var.

htc one için birşey diyemem.tasarım özellik olarak güzel fakat hiç kullanma fırsatım olmadı.ama diğer htc ler gibiyse hiç bulaşma derim.

Bikere S4 Xperia Z ve HTC One'yi kesinlikle aynı kulvarda koşturmayın.Xperia Z HTC One ve S4'ün rakibi olamaz performans konusunda.Gerek oyun performansı gerek kullanım internet v.s yavaş kalır One ve S4'e göre.Bizzat denedim 3 telefonuda kesinlikle bu böyle.

One'ye güncelleme gelmiyecek diyenlere aldırmayın hani S3'e noldu Note 2'ye noldu telefonlar 1.senesini doldurdu daha 4.2.2 gelemedi.HTC'ye bu güncelleme geldi bile.

Android güncellemesi gelmesi bi telefon için yeterlidir zaten.Samsungta ayrıca hep bi rehbert sorunu vardı S4'de 10 saniyede rehbere giriyor nerdeyse abudik gubidik güncelleme verceğine önce bunu düzeltsin.Kasa bikere berbat yere düştrümü eziliyo resmen plastik.Camıda Gorilla 3'ün hakkını kesinlikle vermiyor düştümü direk patlar o cam elledinmi belli ben onu tek elimde sıksam paramparça ederim o telefonu yani belki olmaz ama eline aldınmı o hissi alıyorsuın telefondan.

HTC One'ın ses kalitesdi kayıt kalitesi mükemmel.Parlaklık olarak S4'den çok daha iyi.Kasa kalitesi çok iyi en azından S4'teki hissi vermiyor.Bence HTC One'ın S4'e tek kötü yani 3-4 derece daha fazla ve çabuk ısınıyor olması.Bunun dışında performans olarak zaten aynılar,pil olarak aynılar.Ben kimseye gidipte One alın demiyorum ama ben alcak olsam kesinlikle One alırdım.Gidip gör telefonları al iksinide eline kurcala falan hangisi iyi geliyorsa sana onu al.Performans olarak zaten bi fark yok aralarında ikside oldukca hızlı telefonlar.HTC One şuan Android dünyasında resmen bi devrim yarattı adamlar gerek kamera olsun mükemmel bir gece çekimiyle,gerek hoporlör olsun gerek malzeme kalitesi olsun S4'e göre kesinlikle bence bir adım daha önde

1.9 ghz işlemci sadece samsung da var.

htc one için birşey diyemem.tasarım özellik olarak güzel fakat hiç kullanma fırsatım olmadı.ama diğer htc ler gibiyse hiç bulaşma derim.

S4 de 1,9 Ghz işlemci mi var :) 

S4 işlemci özellikleri : Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

HTC ONE işlemci özellikleri :  Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1700 MHz Krait

Sonuç olarak HTC ONE'da Uygulamalarınız ve oyunlarınız için daha güçlü ve hızlı bir işlemci var (%6 civarında daha hızlı)

Edited by yagcim

S4 de 1,9 Ghz işlemci mi var :) 

S4 işlemci özellikleri : Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

HTC ONE işlemci özellikleri :  Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1700 MHz Krait

Sonuç olarak HTC ONE'da Uygulamalarınız ve oyunlarınız için daha güçlü ve hızlı bir işlemci var (%6 civarında daha hızlı)

Yok kardeşim S4'te 4+4 çekirdek işlemci oldugu için s4'ün işlemci daha güçlü.Sürekli geçiş yapıyor işlemciler arasında o yüzden yani.

Ama yani öle performans farkını gözünle göremezsin anca testlerde çıkar o yani.

Telefon alırken özelliklerinden başka, şikayetlerini de göz önünde bulundurun. 

Mesela bu sitede;

Galaxy S4'ü cepte taşımanın ekranlarına zarar verdiğini söylüyor. Cebinizde telefon üzerine uyguladığınız basınç ve onu bükmek, bazı kullanıcılara göre ekranınızda çatlaklar oluşturabiliyor. Ancak bu durumun ne kadar kullanıcıyı etkilediği bilinmiyor.

Telefonu alan kullanan kişilerden bazıların yorumları;

Bende galaksi s 4 aldım ve aldığımın ilk haftası yanlarının çizik olduğunu farkettim ilk aldıgınız zaman farkedilmedi. sonra geri verdim 3-4 hafta sonra yenisi geldi şuanki yeni olanda da arada konusurken ses gidiyor ve fotograf makinesi cok geç açılıyor. bir iki defada kendisi kapandı... eger devam ederse tekrar vercem. bence yeni alacak olanlar almayın bekleyin düzeltmeler yapılacaktır. telefon cok ısınıyor bide.

Örneğin basit bir uygulama olan rehbere girerken bazen 3-4 saniyelik bir gecikme yaşıyorum. Herhangi bir oyun yada uygulama çalıştırdığımda ekran ve kasa çok fazla ısınıyor

Samsung'un kendi sitesinde yorumları da dikkate alın.

Yok kardeşim S4'te 4+4 çekirdek işlemci oldugu için s4'ün işlemci daha güçlü.Sürekli geçiş yapıyor işlemciler arasında o yüzden yani.

Ama yani öle performans farkını gözünle göremezsin anca testlerde çıkar o yani.

Dostum ben iyi veya kötü demedim sadece kıyaslama sonucunda yazanı söyledim. Buraya yazdıklarına göre fark var demektir. Fark yok kanısında nasıl vardın adamlar aynı teknolojiyi kullanmıyor ki fark olmasın.

Ama şu da bir gerçek ki alacağınız her hangi bir bir telefonun iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da muhakkak olacaktır. Örnek biri plastik deniyor diğerinin kasası iyi deniyor.Birinin kamerasının iyi birinin kamerası kötü. Sen alırken en çok hangi özelliğini kullanacaksan onları göz önüne alarak tercih etmelisin.

Edited by yagcim

Bikere S4 Xperia Z ve HTC One'yi kesinlikle aynı kulvarda koşturmayın.Xperia Z HTC One ve S4'ün rakibi olamaz performans konusunda.Gerek oyun performansı gerek kullanım internet v.s yavaş kalır One ve S4'e göre.Bizzat denedim 3 telefonuda kesinlikle bu böyle.

One'ye güncelleme gelmiyecek diyenlere aldırmayın hani S3'e noldu Note 2'ye noldu telefonlar 1.senesini doldurdu daha 4.2.2 gelemedi.HTC'ye bu güncelleme geldi bile.

Android güncellemesi gelmesi bi telefon için yeterlidir zaten.Samsungta ayrıca hep bi rehbert sorunu vardı S4'de 10 saniyede rehbere giriyor nerdeyse abudik gubidik güncelleme verceğine önce bunu düzeltsin.Kasa bikere berbat yere düştrümü eziliyo resmen plastik.Camıda Gorilla 3'ün hakkını kesinlikle vermiyor düştümü direk patlar o cam elledinmi belli ben onu tek elimde sıksam paramparça ederim o telefonu yani belki olmaz ama eline aldınmı o hissi alıyorsuın telefondan.

HTC One'ın ses kalitesdi kayıt kalitesi mükemmel.Parlaklık olarak S4'den çok daha iyi.Kasa kalitesi çok iyi en azından S4'teki hissi vermiyor.Bence HTC One'ın S4'e tek kötü yani 3-4 derece daha fazla ve çabuk ısınıyor olması.Bunun dışında performans olarak zaten aynılar,pil olarak aynılar.Ben kimseye gidipte One alın demiyorum ama ben alcak olsam kesinlikle One alırdım.Gidip gör telefonları al iksinide eline kurcala falan hangisi iyi geliyorsa sana onu al.Performans olarak zaten bi fark yok aralarında ikside oldukca hızlı telefonlar.HTC One şuan Android dünyasında resmen bi devrim yarattı adamlar gerek kamera olsun mükemmel bir gece çekimiyle,gerek hoporlör olsun gerek malzeme kalitesi olsun S4'e göre kesinlikle bence bir adım daha önde

Az daha abartsaydınız. Hatta rehbere tıklıyorsunuz, markete falan gidip geliyorsunuz rehber sonra açılıyor :)

Adamlar 3 hafta önce verdikleri güncelleme ile eksiklerini giderdiler. Siz bunu kayda değer bulmayabilirsiniz. S4 en son sürüm güncellemeyle en son sistemi kullanırken siz hala 4.2.2 ile yolunuza devam edeceksiniz ve acaba rom yüklesem mi diyeceksiniz. Bir kere samsung ile htc güncelleme konusunda yarışamaz. s2 ye bile hala güncelleme gelirken yeni sistemler, htc daha aylar önce çıkarttığı telefonlara güncelleme vermeyeceğini duyuruyor da millet imza topluyor:)

Belli ki sağdan soldan okuduğunuz abudik gubidik haberlere fazlasıyla inanmışsınız, belli ki htc markalı bir telefonunuz var ve yüceltme çabası içindesiniz. Bunu yapsanız da telefonunuz değer kazanmayacak maalesef :)

HTC forumlarına bakın. Hemen ısınıyor ve sürekli arayüzü hata veriyor ayrıca zaten arayüzü daha yavaş ve kullanışsız millet launcher arıyor.

Cevap vermeyecektim size ama sağdan soldan okuduğunuz kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorumlara tahammül edemiyorum. HTC kendi çapında bir devrim yaptı :) Kasa sağlamlığı istiyorsanız xperia alın, sistem istiyorsanız samsung alın. HTC'nin kafasına daha yeni dank eden şeyler bunlar. 

Az daha abartsaydınız. Hatta rehbere tıklıyorsunuz, markete falan gidip geliyorsunuz rehber sonra açılıyor :)

Adamlar 3 hafta önce verdikleri güncelleme ile eksiklerini giderdiler. Siz bunu kayda değer bulmayabilirsiniz. S4 en son sürüm güncellemeyle en son sistemi kullanırken siz hala 4.2.2 ile yolunuza devam edeceksiniz ve acaba rom yüklesem mi diyeceksiniz. Bir kere samsung ile htc güncelleme konusunda yarışamaz. s2 ye bile hala güncelleme gelirken yeni sistemler, htc daha aylar önce çıkarttığı telefonlara güncelleme vermeyeceğini duyuruyor da millet imza topluyor:)

Belli ki sağdan soldan okuduğunuz abudik gubidik haberlere fazlasıyla inanmışsınız, belli ki htc markalı bir telefonunuz var ve yüceltme çabası içindesiniz. Bunu yapsanız da telefonunuz değer kazanmayacak maalesef :)

HTC forumlarına bakın. Hemen ısınıyor ve sürekli arayüzü hata veriyor ayrıca zaten arayüzü daha yavaş ve kullanışsız millet launcher arıyor.

Cevap vermeyecektim size ama sağdan soldan okuduğunuz kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorumlara tahammül edemiyorum. HTC kendi çapında bir devrim yaptı :) Kasa sağlamlığı istiyorsanız xperia alın, sistem istiyorsanız samsung alın. HTC'nin kafasına daha yeni dank eden şeyler bunlar. 

Bu okudugumdan anladım kadarıyla seninde S4'ün var.Ayırca bende Xperia Z var.

HTC'nin ısındıgının farkındayım ama onun dışında her türlü S4'ü geçer.Dediğim gibi One HTC için bi devrim zaten diğer telefonlarını koy bi kenara One ayrı bi telefon.

One'ı 3 hafta falan kullandım S4'üde 1 hafta falan kullandım.Ekran parlaklıgı olarak S4 Ezer zaten kamerası gece çekimleri mükemmel kap karanlık bi ortama agiriyon gözünün görmediği şeyleri görüyo kamera resmen gece görüşü açıyo.Kasa tasarım herşeyiyle daha iyi S4'ten.Bu güncelleme olayını bu kadarda takmamak lazım he tkaıyorsan bu kadar gidip Nexus alırsın kökten halledersin herşeyini.Ayrıca HTC One'a ne kadar kötü yorum varsa hepsi S4 içinde var istersen git bi araştır.Ayrıca artık Xperia ilede One veya S4'ü karşılaştırmayı bırakın artık ya.Xperia Z donanım oalrka eski donanıma sahip bu telefonlara göre işte niye milleti yanlış yönlendiriyonuz.Adam gitsin kendi baksın kullansın iksinide hangisi içine sinerse onu alır zaten yok bunu al şunu an diye kimsenin vebalinede giremem ben kendi gördüklerimi söylüyorum gider istediği telefonu alır adam.

Adam burada sizce ne alıyım diye sormuş, arkadaş da ben kimseye şunu al demem demiş. O zaman bu konuda ne işin var :D

Kimse de zaten başına silah dayamıyor ille şunu al diye. 

Ben sadece yanlış yönlendirenlere, kulaktan dolma bilgilerle buraya yazanlara karşıyım. Açın dayanıklılık testlerine, kamera testlerine bakın. Videoları var onlara da bakın. Karşılaştırma test videolarına da bakın. 

Ayrıca madem güncelleme önemsiz insanlar boş yere mi imza topladı HeTeCe ye gönderdi :D

Adam burada sizce ne alıyım diye sormuş, arkadaş da ben kimseye şunu al demem demiş. O zaman bu konuda ne işin var :D

Kimse de zaten başına silah dayamıyor ille şunu al diye. 

Ben sadece yanlış yönlendirenlere, kulaktan dolma bilgilerle buraya yazanlara karşıyım. Açın dayanıklılık testlerine, kamera testlerine bakın. Videoları var onlara da bakın. Karşılaştırma test videolarına da bakın. 

Ayrıca madem güncelleme önemsiz insanlar boş yere mi imza topladı HeTeCe ye gönderdi :D

Kardeşim bu iki telefon arasında sen gidipte çat diye s4 al diyebiliyosan zaten sen s4 kullanıyosundur bu telefon arasında kimse öle kolay kolay bi seçim yapamaz enazından objektif biri zaten böle bi konu açılması bile saçma.ben güncelleme önemsiz demedim bana göre çok önemli değil dedim ve sizin için çok önemliyse bekleyin nexus 5 alın o zaman.benim o testlerin hiç birine bakmamada gerek yok zaten bnen bizzat denedim hepsini.kamera gündüz çekim s4 biraz daha iyi gece çekimde ama htc farkı basıyor resmen.dayanıklılıktan bahsetmeey gerek yok cümlealem samsungun malzeme kalitesini bilyio zaten.ayrıca Xperia Z alacaklarada söyliyeyim çokta dayanıklı bi telefon değil kulaklık kapağım kırıldıgı için su geçirme olayı bitti 2 kere yere düstü ekranın sol üst kısmında eziklik oluştu yani öle çokta sağlam bi telefon değil ama pişmanda değilim aldıgım için.Ben htc oneı öneriyom kardeşim hangisini alırsan al.

insanın ihtiyaçları ve önem verdiği özellikler ön planda.gereksiz tartışmaya gerek yok.araştırmalarımdan cıkardığım sonuç..

multimedya ses ve görüntü kalitesi isteyen htc one alır.( beats audio ve stereo cift hopörlör desteği ve film izlerken lcd görüntü parlaklığı sayesinde )

fotografa önem veriyorsa s4 alacaktır(12 mp ve yazılım desteği sayesinde otofocus varlığı ile daha net ve canlı foto çekmesi sayesinde )...htc gece cekiminde daha iyi yanlız farklı teknoloji kullandığı için.

hıza önem veriyorsaki oda kullanıcı gözüyle bunu farketmek cok zor ama illaki proğram ve kagıt üstündeki yazana bakarsak 4+4 cekirdekli samsung önde.

kasa kalitesini göz önünde bulundurusak aliminyum kasa ile htc one.(htc one kullanan arkadaşım düşürdü ufak bir cizik harici bir sıkıntı yok.)

güncelleme eger önemliyse s4.htc bu konuda biraz tembel..

batarya degişilebilmesi ve hafıza genişletilebilmesi açısından s4..(s4 batarya acısından daha iyi 2600 mAh bataryaya sahip  oldugu için)

daha ince,daha büyük ekran,daha hafif diyenler için s4..(kağıt üstünde.kullanıcı gözünde bariz farkedilebilecek çok önemli farkı yok)

daha bircok özellikleri insanlar için önemli olabilir ama bariz farkları sanırım bunlar yeter. :-)