Jump to content

Gaziantep Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet aradaşlar nasipse bayramdan sonra gaziantep kilis kahramanmaş civarını gezmeyi düşünüyoruz şimdi
size bir kaç sorum olacak ilk önce gaziantep hava limanı ilçesindemi ? ilçesinden şehir merkezine servis varmı uçakların? bir günde merkezi gezilirmi yani tarih yerleri vs ve oradan Kilise giden otobüs firmaları varmı ne kadar sürede gidiyorlar biliyorsanız bir de fiyatını yazarmısınız .sonra gittikmi en meşhur kaliteli yani antepin meşhur olan şeyi şurda yenir ordan alınır dedğiniz dükkanın adresi gibi konularda bilgilendiriseniz sevinirim
birde orad bir günlük kalınacak pansiyon gibi ucuz yollu yerler varmı bildiğiniz ve fiyatları

[kh]EVET GAZIANTEP HAVALIMANI OGUZELI ILCESINDEDIR. YAKINDIR. SERVIS HIZMETI VARDIR. BIRGUNDE MERKEZI GEZEMEZSIN GEZERSIN AMA GEZMEKSE ADI. KILIS E YANLIS OLMASIN AMA 30 DAKIKADA BIR ARABA VAR FIYATINI HATIRLAMIYORUM AMA MAKSIMUM 20 TL DIR. IMAM CAGDASA GIDIP BAKLAVASINI, ISMINI YANLIS HATIRLAMIYORSAM CİĞERCİ MUSTAFA OLMASI GEREK ORAYA GIDIP CİGERİNİ, AYRICA MUKKEMMEL TADLARI ILE YORESEL YEMEKLERININ MUTLAKA TADINA BAK. FISTIGINI, BAKLAVASINI..... NEYINI ALMASAN DIYECEGIN HERSEYI ALABILIRSIN. KALACAK YER HERKESEYE UYGUN YER BULUNUR.[/kh]

http://www.gaziantep.gov.tr/

Edited by tenekecezve
Tamamı büyük harflerden oluşan ileti yasak...

Gaziantep'e gitmenizi tavsiye etmem. Aç kalırsınız orda. Gidecekseniz Urfa-Malatya-Kahramanmaraş gibi yerlere gidin. Hem havası suyu güzeldir, hem  gezilecek yerleri vardır. Yemekleri de güzeldir.

Bence Antep'e gidin askerde Antep'li devre aşçıydı yaptığı yemekler 10 numara

Bizde kasaplık alileden gelir diyordu.Zamanla kendini geliştirmiş.

Yemeklerin acısı biraz bol olabilir masaya oturmadan soğuk su isteyin....:)

Sİz kafayı yemişsiniz İstanbul-izmir den sonra en güzel şehir olarak antep gelir nufusuda 2 milyonu gecti yemekleride çok güzeldir Lafın Kısası GüneyDogunun Parisi Gaziantep'dir  

Gaziantep'e gitmenizi tavsiye etmem. Aç kalırsınız orda. Gidecekseniz Urfa-Malatya-Kahramanmaraş gibi yerlere gidin. Hem havası suyu güzeldir, hem  gezilecek yerleri vardır. Yemekleri de güzeldir.

Urfayı anladıkda Maraş'ın neresi güzel ya 3 tane caddesi var sadece sen herhalde gezmemsiisn antebi 

Her yemeğe bolca sarımsak koyup tadını tuzunu kaçırıyorlar Antepliler. Lahmacunları berbat. Urfa'da en güzel lahmacunu ve en güzel kebap çeşitlerini yiyebilirsiniz.

Siz kafayı yemişsiniz ..... 

Şehir merkezini gezmek pek önemli değil. Merkez yakınlarında ve ilçelerdeki kaplıcalar, ılıcalar ve yeşil alanlar da gezmeye değer. Gittim gördüm.

Sen şimdi diyosunki maraş daha güzel peki kabul edelim Maraş da Sanko park gibi yerler varmı prime mall gibi alışveriş merkezi varmı Burç Hayvanat bahçesi varmı Gaziantep kalesi gibi kaleniz varmı Antep yemekleri Türkiyeyi bırak Dünyada meşhur varmı söleyecek lafın daha 

Antepli olarak yazıyorum Antep Güneydogunun Parisi Diyebilirim , Yemeklere Gelince Yemegi Meshur Olan Yerde Yiyinde Görün Diyebilirim , Örnek İmam Çağdaş Baklavacı Olarak Güllüoglu :)   Gezilicek Yerler Olarak Birçok Yer Aklıma Gelenleri Yazayım  Bunlar  ve Daha Fazlası ; 

Hayvanat Bahçesi OLarakta Dünyanın En Büyük Hayvanat Bahçesine Sahiptir :)

Bayazhan Kent Müzesi 
Kendirli Kilisesi
Bey mahallesi, Oyuncak Müzesi
Atatürk anı müzesi
Gaziantep Kalesi
Yaşam Müzesi
Bakırcılar Çarşısı
Pişirici Mescidi
Savaş Müzesi
Botanik Bahçesi  
Planetaryum
Zeugma Müzesi
Sankopark AVM
Hayvanat Bahçesi 
Rumkale
Belkıs Zeugma Antik Kent
Kültür Yolu
Medusa Cam eserler Müzesi
Tahmis Kahvesi
Dülük Antik Kenti
Kemikli Bedesten
Gaziantep evleri
Burç göleti
Etnografya Müzesi
Elmacı Pazarı ya da Almacı Pazarı
Emine Göğüş Mutfak Müzesi
Naip Hamamı

Daha birçok yer mevcut :D Bu kadar yeter  şimdilik

Edited by Extended

Maraş'a bu kadar küçümser bakma kale diyorsun bil ki orada  da tarihi miras bir kale var şehir merkezi ayaklarının altında tüm güzelliğiyle, dünyaca ünlü yemek demişsinde dondurmasınıda tarhanasınıda son yıllarda gelişen tekstilini bilmediğini fark ettim ve daha nicesi dahası konuşulup tartışılır fakat memleket faşistliği yapmanın alemi yok.
Her toprağı karış karış güzeldir ülkemizin.

arkadaşım sen nerelisin acaba merak ediyorum kesi senın GAZIANTEP DE BİR KUYRUK ACIN VAR EMINIM KI SENIN SEHRIN GAZIANTEP IN YARISI GELMEZ NERELISIN KARDES BILMEDIGIN GEZMEDIGIN YER HAKKINDA GEREKSIZ BOŞ YORUM YAPIYORSUN

Edited by hasan20021301

arkadaşım sen nerelisin acaba merak ediyorum kesi senın GAZIANTEP DE BİR KUYRUK ACIN VAR EMINIM KI SENIN SEHRIN GAZIANTEP IN YARISI GELMEZ NERELISIN KARDES BILMEDIGIN GEZMEDIGIN YER HAKKINDA GEREKSIZ BOŞ YORUM YAPIYORSUN

Arkadaş maraş lı ama nedense antebi hiç begenmiyor 

Ne Urfa ne de Kahramanmaraş veya bir başka ilimiz. Hepsinin ayrı ayrı güzellikleri var.
Antep'te olanı orada başka yerde olanı Urfa'da arzulamak ya da kıyaslamak neyin kavgası ? Orayı beğenmiyormuşşş muşş kişinin tercihlerini yargılamak ne zaman özgürlüğünü  sorgulamaya eş değer olmuş ?

Neyin kavgası herkes elbet kendi memleketi ya da hoşuna giden yeri belirtecektir. Hepsi aynı yörenin komşu illeri benzerlikleri yüksek.
Bahsi geçen 3 il kurtuluş savaşında kazandığı ünvanlarla bilinir sizin gibi aklı başında insanlara yakışıyor mu ?

Çocuk gibi orası daha iyi burası daha iyi ee ne oldu sonuç neyin kavgası ? Memleket faşistliği yapmakta neyin nesi ?
Sorsak hepiniz bu ülkeye can feda dersiniz ? Ee ne bu şimdi kendi içimizde kavga ? İnsan gibi gidip/gitmeden yorum yapsanız gittim ama şunu beğenmedim diye niye karalıyorsunuz ?

Hepsinin ayrı ayrı spesifikleri var. Tartışmak size yakışmıyor ergen misiniz ? 15 yaşındaki çocuğun yapmayacağı muhabbeti yapıyorsunuz