Jump to content

Windows 8 Hata

birincikurt
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar şimdi 2 tane resim koyayım sorunlara bakın normalde windows 7 kurarken setubu açıyorum otomatik kuruluyor birinde rar hatası var çıkmıyor biride setup açılmıyor biri windows 8.1 biri ise windows 8 enterprise 64 bit Arkadaşlar Dvd fln alacak param yok ciddiyim :D yani buda otomatik kurulum galiba ama hata alıyorum.

[spoiler]http://o1307.hizliresim.com/1c/w/qw60m.bmp
http://p1307.hizliresim.com/1c/w/qw60w.bmp[/spoiler]

Edited by birincikurt

Arkadaşım Bu Siteden Enterpriseyi indirdim 8.1 de  deneme sürümüymüş microsoftun sitesinden indirdim 2side olmuyor windows7 yapıp pcyi öylemi kurayım napayım ? Hızlı indireceğim bi link verebilirmisin.

Edited by birincikurt

Fakat Windows 7dede öyle diyordu ama setubu açtım ve kurdum Fıstık gibide çalıştı Bunun kurulumuda öyle  Buda Kesin Setuptan olur Dvd  700mb lık satıyolar 3gb lık varsa 3gblık alıyım. yani 2.8 gb bu enterprise sürümü onn için en az kaç gb dvd vardır?

Fakat Windows 7dede öyle diyordu ama setubu açtım ve kurdum Fıstık gibide çalıştı Bunun kurulumuda öyle  Buda Kesin Setuptan olur Dvd  700mb lık satıyolar 3gb lık varsa 3gblık alıyım. yani 2.8 gb bu enterprise sürümü onn için en az kaç gb dvd vardır?

700 MB'lık olan CD. DVD 4,7 GB, fiyatlarıda yerine göre değişiyor 75 kuruş , 1 TL , 1,5 TL.

en fazla 1.5 tl olur herhalde bendede 1.5tl var  Ve  en başta 2 kere hatta 3 kere 32 bit enterprise sürümünü indirdim aynıydı fakat dosya boyutu değişikti hepsindede 64bitini indirdim busefer 64 bitide 4 kere üst üste indirdim yine aynı hata  ama busefer 64bitin hepsi md5 değerleri ve boyutu fln uyuşuyordu paylaşılanla ozmn bende dvd alıp o isoyu dvd ye yazdırıyım bide dvd rw dir dimi rw olunca hani silebilyioruzya içindekileri. 12 gibi gidip alırım haber veririm yazdırmada sorun çıkarsa söylerim size. Bide Bu win8 Kurduktan sonra c-d bütün herşeyimiz silniyormuş doğrumudur yoksa benim arkadaşımmı hatalı kurmuş ?

Edited by birincikurt

en fazla 1.5 tl olur herhalde bendede 1.5tl var  Ve  en başta 2 kere hatta 3 kere 32 bit enterprise sürümünü indirdim aynıydı fakat dosya boyutu değişikti hepsindede 64bitini indirdim busefer 64 bitide 4 kere üst üste indirdim yine aynı hata  ama busefer 64bitin hepsi md5 değerleri ve boyutu fln uyuşuyordu paylaşılanla ozmn bende dvd alıp o isoyu dvd ye yazdırıyım bide dvd rw dir dimi rw olunca hani silebilyioruzya içindekileri. 12 gibi gidip alırım haber veririm yazdırmada sorun çıkarsa söylerim size. Bide Bu win8 Kurduktan sonra c-d bütün herşeyimiz silniyormuş doğrumudur yoksa benim arkadaşımmı hatalı kurmuş ?

Doğru önceden dosyalarınızı yedekleyip öyle w8 kurmalısınız disk stili GPT'ye dönüştüğünden dolayı tüm partitionlar silinip yeniden oluşturuluyor.

windows8 kurduğumuz pc lerde diskler GPT mi oluyor ??

Evet MBR 'den GPT stiline dönüşüyor. Bir arkadaş Win8 MBR'yide desteklediğini söylemişti ama doğruluğunu bilmiyorum.

Dosyaları Nereye Yedeklemeliyim Acaba Nasıl Yedekliyeceğim C Ve D olarak ikiye ayrılıyor D ye atıp sistemi c ye kursam olurmu ?

Malesef olmaz harici bir diske alman gerekir.