Jump to content

Ram Mı Ekran Kartımı ?

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 55Tl Param var Şimdi Pcmin Özelliklerini Söyleyeyim.

1gb 667 Mhz  Ddr2 Ram

256 Mb Nvidia Gforce 6200 Le Ekran Kartı Win7 kurunca 314 mb oluyor :D

İşlemciyi fln sölememe gerek yok herhalde anakartımın modelini bilmiyorum fakat 2ddr2 2ddr yuvası var  şimdi 2. elde olabilir alacağım şey fakat arızalı olmasın.

Bide 2gb 50 tlye ekran kartı gördüm işte 2.el acaba onumu alsam yoksa 2gb ram alıp pcnin ramını 3gbmı yapsam. ?

Ekran kartının bilgisayar hizina pek katkısı olmayacagini varsayarsak senin bilgisayarinin biraz daha hiza ihtiyaci oldununu varsayarsak Ram alman mantıklı olacaktir. Ayrıca 50 TL ye alacagin ekran kartının mevcut ekran kartından daha performanslı olmayacagi kanaatindeyim. O yüzden en mantikli tercih RAM yönünde olmali.

Ram donmadan ziyade bigisayara verdiğin emirleri birim zamanda daha hizli işlemesini saglayacagindan genel olarak bilgisayara hiz kazandirir ancak yukarda da dediğim gibi 50 TL bütçe ile alabilecegin ekran kartının performans değeri elindeki mevcut ekran kartindan daha iyi olmayacagini düşünüyorum. Alacagin 2. el ekran kartinin model bilgisini verirsen daha iyi bir kıyaslama belki yapilabilir.

Ekran kartını karşılaştır seninkinden çok farkı varsa al oyun içinse DX bak uygun fiyatlarda 2. el çok

Ekran kartında 1 gb veya 2 gb ve 128 bit 256 bit gibi özeliklerin olması çok önemli değil burada veri yol hızları daha önemli bu yönde araştırma yapmanı öneririm bu pc için değil ilerde iyi pc toplarsan diye

Arkadaşlar merhaba, site de yeniyim, Asus P5B anakart, 8 gb ram, ati radeon x1650 ekran kartım var, pc masaüstü, windows 8 pro kurdum, aygıt yöneticisinde video denetleyici olarak sarı ünlem işareti var ekran kartım win 8'e uyumlu değilmi acaba, ekran kartını netten güncelleme yapamıyorum ne yapmam gerekir, tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Edited by Ainoslu

futan5500 Yardımların için sağol kardeş, benim pc 64 bit, önerdiğin linkten indirip kurdum fakat olmadı maalesef, tekrar çok teşekkür ederim, asus win8 için driver güncellemeleri yapmıyor herhalde kendi sitesinde win8 için driver yok.