Jump to content

16 Gb'lık Flash Bellek Biçimlendirme Hatası?

seyomontana
 Share

Recommended Posts

bende bu problem  1tblık wd harici diskimdede oluyor kimi zaman, ne yazı yazdırtıyor, ne biçimlendirtiyor.  işletim sistemiyle alakalı bir sıkıntı olabilirmi bilmiyorum ama herhangi birşey yapmadan, diski olsun, bilgisayarı olsun yeniden başlatınca düzeliyor bende.

Flash Bellek Sürekli Yazma veya Okumada İşlemi Yaptıran Bir Uygulama Varsa Virus Gibisinden Bu Türlü Hatalar Alınabilir.Flash Belleginizi Winrar İle Açınız CTRL + A Tuşlarıyla Tümünü Seçin ve SHİFT + Del yada Sadece Del tuşuyla Dosyaları Winrar Üstünden Silmeyi Deneyiniz.İşlem Başarılı Oldugu Taktirde Flash Belleginizi Biçimlendirebilirsiniz...

Edited by Ex_treme

Arkadaşlar ilginçtir flash belleğin içindekileri silme seçenekleri de gözükmüyor . dos ile biçimlendiremedim,

hp usb disk storage de işe yaramadı daha birçok proğramla denedim xp win 8 vista ile denedim olmadı. yok flash 16 tl lik bişey ancak bu bozulan ikinci flash belleğim kıl oldum yapmak için hırslandım :)

pre_1376511338__1.jpg

pre_1376511422__2.jpg

kardeşim en yakın zamanda ayrıntıları paylaşcam.... benim uğraşmamın nedeni şu eğer ki flash bellek tamamen bozulsaydı sağ tıklayıp boyutuna baktığımda boyut 0 a 0 gözükürdü ama benim flashın boyutu gözüküyor. mesela cd alıyorum bozulunca boyut 0 gözüküyor ama bunda durum farklı :D

Aşağıdaki adımları denermisin
    Run cmd

diskpart
    list disk
    select disk # (USB hangi rakamdaysa o)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    format quick fs=fat32
    assign

Bu işlemlerden sonra olması gerek sonra istediğin gibi formatla yok hala olmuyorsa usb yi tekrar programlaman gerek. Marka model çipine göre çözülebilir.

bırcok surucu wındows tabanlı calısan uygulama ıle formatlanmak ıstendıgınden sonuc alınamıyor sorunlu partıtıon sebeblı wındows aygıt ıle duzgun ıletısım saglayamaz bu durumda pc yı msdos ısletım sıstemı ıle baslatıp fdısk yapılırsa bır cok sorun cozulebılır buda olmuyorsa aygıt ınf sı yenıden yazılabılır yıne olmassa kesın donanım arızasıdır