Jump to content

Reboot And Select Proper Hatası..

BPlC0nNecti0n
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.Dün bilgisayarimi temizlemek için tüm kablolarını çıkarttım.Yani usb fis falan...kasanın dışını temizledim.Sonra taktım her şeyi eski yerine fakat şu hatayı verdi uğraştım bütün gece yapamadım.Şimdide başka pcden yazıorum.Önce Pcnin markasının logosu geliyor bayağı bekliyor normale göre sonra bu hata geliyor...

rlc05.jpg

Lütfen yardim edin kafayi yicem bir türlü olmuyor.Daha dün sapa sağlamdı..Napıcam bilemiyorum...

Edited by BPlC0nNecti0n

• Administrator

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]

biostan başlatmayı hdd seç :) Hddyi görmüyorsa kablo hasar görmüş veya dişi kırılmış olabilir (pinleri yani) bir bak istersen

Açılışta harddiski bulamıyormuş. Kablo bağlantılarını kontrol et. Biostan açılış seçeneklerine bakmanda da fayda var.

Arkadaşlar Ben her yere baktım ne kasadaki kablo bağlantılarınd ane biosta hiç bir şey yok biosta gözükmüyor zaten gözükse pc açılacak..

başka pc ye takarken  hdd üzerindeki sata kablosu ile mi taktınız yoksa taktığınız pcnin sata kablosunumu kullandınız ...
başka güç kablosunu denediniz mi hd ye gelen güç kablosu takarken sağlam oturduğundan emin olun yada güç kablosunu kontrol kalemi ile kontrol edin elektrik geliyormu

Edited by 3yl3mci

Şimdi o harddiski git bir başka bilgisayara tak eğer gözükmüyosa direk HDD generatör ile tara. Zaten oda bişey bulamıyosa geçmiş olsun.

NOT : Tak diyorsamda kapat bilgisayarı bilgisayarın kendi harddiski dursun seninkini yanına tak diğer işletim sisteminde dosyaların gözüküp gözükmediğine bak.

Edited by HalilYanar

başka pc ye takarken  hdd üzerindeki sata kablosu ile mi taktınız yoksa taktığınız pcnin sata kablosunumu kullandınız ...
başka güç kablosunu denediniz mi hd ye gelen güç kablosu takarken sağlam oturduğundan emin olun yada güç kablosunu kontrol kalemi ile kontrol edin elektrik geliyormu

Her iki kabloylada denedim çalışıyor diğer pcde...Ayrıca güç kaynağında ve kablosunda sorun yok

Kardes sorunu nasil cözdün bendede ayni sorun var nasil cözdügünü anlatirmisin acaba.

valla kardeş bende tam nasıl çözüğümü anlamadım ama gittim başka bir ilçede oturan akrabamın yanına orda taktım çalıştı.Sonra eve getirdim.Tekrar taktım evdede çalışmaya başladı.Sanırsam eve gelen elektrikle ilgili olabilir sorun ... Arkadaşların dediğini yap onların dedikleri sorunun kaynağını bulmama yardımcı oldu.Sende öyle yapabilirsin...