Jump to content

Windows 8.1 Aktivasyon Yedekleme Ve Geri Yükleme

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Windows 8.1 Aktivasyon Yedekleme Ve Geri Yükleme

Forumda sık sık soruluyor özellikle Advanced tokens manager win 8.1'de çalışmıyor diye. Size resimli olarak anlatmaya çalışacağım:

s6zw5.jpg

s6zx4.jpg

s6zxq.jpg

Resimde 1- 2 ve 3 nolu işlemleri yapalım. Sonra lisans yapmak için kullandığınız keyi bit kenara not ediniz. Eğer keyi bilmiyorsanız AIDA64 Extreme Edition programıyla işletim sistemleri sekmesinden öğrenebilirsiniz. Bu key bize bir dahaki format attığımızda o keyi cmd ekranında slmgr.vbs /ipk komutu ile gireceğiz. Öte yandan 4 ve 5. adımlardaki belirtilen spp klasörünü D sürücümüze kayıt ediyoruz.

Şimdi elimizde bir spp klasörü ve keyimiz bulunmakta. Şimdi diyelim yeniden format attık. İlk olarak internet bağlantımızı kesiyoruz. Sonra Keyimizi CMD ekranını yönetici olarak çalıştırarak komutun başına slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

şeklinde yazarak enterlıyoruz. Son olarak yedeklediğimiz spp klasörünü Resimlerde de görüldüğü üzere c:\windows\system32 klasörüne atıp üstüne yazmayı onaylıyoruz. Hepsi bu kadar artık windowsumuz tekrardan aktivasyon derdine düşmeden aktive olmuştur. Hayrını görün :)

Aktivasyon kanıtı:

Redsmoke isimli üyeden alıntıdır:

şimdi yeniden formatladım ve hiçbir şey kurmadan direkt net framework'ü sizin verdiğiniz yöntem ile başarı ile hallettim. ayrıca aktivasyonu da sorunsuz yükledim. herşey için teşekkür ediyorum.

Blidzad isimli üyeden alıntı:

ben önce cmd'den keyi girdim, sonra 2.0 klasörünü kopyaladım. sistem yeniden başlatmadan aktivasyon yapıldı bende.

Edited by sere

gizli klasörü niye açıyorsun. bende net açıkken olmadı backup senin dediğini yapacam..ama lisansı kabul etmiyor hata veriyor..

ben önce cmd'den keyi girdim, sonra 2.0 klasörünü kopyaladım. sistem yeniden başlatmadan aktivasyon yapıldı bende.

konu kilitli olduğu için cevap yazamadım key sitesine gidemiyorum sayfa bozulmuş heralde key varsa verebilirmisin

Dns'niz otomatik olduğu için girmiyor galiba. google dns veya open dns kullanınız. site erişime açık

[spoiler]slmgr.vbs -ipk KQJJJ-CTT6D-MHQTB-ND3YR-CRYRQ
slmgr.vbs -ipk YWBGW-3GDN7-MJBRV-8CCBF-F6V4Q
slmgr.vbs -ipk GT9MK-7MF6N-FXPD6-48P3J-PJ8Y3
slmgr.vbs -ipk D76PG-G9R2T-G7NRW-KRYCJ-QC74Q
slmgr.vbs -ipk 832KQ-K7NT4-6WV8Y-VVR6F-F6V4Q
slmgr.vbs -ipk CX68J-MXWM4-XD8N2-88RG8-TQ4FQ

slmgr.vbs -ipk JCT6Y-GHGNJ-QCQT6-2V3B7-WK6B3
slmgr.vbs -ipk GQ83T-Y9J97-N3F7J-8PYQD-KKT8D
slmgr.vbs -ipk H47P2-YMKNW-BCBM6-Y8RD9-DYFFQ
slmgr.vbs -ipk GXWVG-F7D3N-833JJ-PY4CQ-M7RFQ
slmgr.vbs -ipk F9DKY-W4Y6G-N434R-H4X6V-46V4Q[/spoiler]

konu kilitli olduğu için cevap yazamadım key sitesine gidemiyorum sayfa bozulmuş heralde key varsa verebilirmisin

dns ayarlarını 8888 ve 8844 yap.

gizli klasörü niye açıyorsun. bende net açıkken olmadı backup senin dediğini yapacam..ama lisansı kabul etmiyor hata veriyor..

data.dat klasörü gizli dosya akabinde cache dosyasıda öyle sanırım. O yüzden bunları yapıyoruz.

Arkadaşlar konu daha iyi anlaşılacak şekilde tekrardan düzenlenmiştir. Takıldığınız yerde sorabilirsiniz. Saygılar..

Edited by sere

kardesim ellerine saglik gercekten super paylasim bugun dedim  WMC (Windows Media Center)  aktif edeyim ve etim sonra aktif etigim sistemim tekrar aktif et diye sag alt kosede yazi cikti netimse olmadi bende geri format atim sizin dediginiz gibi yaptim sunc super yani ise yariyor herkese tavsiye ederim.yanliz bazilarini degistirirken yetki al degis uyarisi vermisti bende zaten yetki al kuruluydu hepsinin yetkisini aldim spp degistim sorunsuz tekrar aktif oldu. sakin bu WMC (Windows Media Center) sonradan aktif etmeyin uyanik  microsoft yakaliyor.

arkadaslar bende kaytlı olan keyi sildim yanlıs komutla. şimdi de telefonla aktivasyon butonu yok ne yapmalıyım yeni key eklenmiyor hata veriyor

slmgr.vbs -ipk BTQP3-NV39P-P4C7B-T37QQ-C34DH
slmgr.vbs -ipk F6KC2-FNB33-4JQ8J-9WRDC-3YFDH
slmgr.vbs -ipk GMC6J-DNR7W-CPFH4-9B3GT-H8MQH
slmgr.vbs -ipk MT2WQ-NQCTX-W6W3G-T297Q-XHF9V
slmgr.vbs -ipk KJNKV-HDJPX-KD4KQ-YWVV6-D3R9V
slmgr.vbs -ipk 73RYF-NDRMX-PGGKM-67FBK-DYFDH

bu keylerden bir tanesini cmd ekranını yönetici olarak çalıştır ve tekrar dene bakalım.

arkadaşlar ben yeni bir durum keşfettim. bildiğiniz gibi bir ara microsft yasal olarak bize sunduğu 29 tl karşılığındaki windows 8 pro lisans anahtarımız varsa şayet bu windows 8 üzerindede çalışyor. fakat durum biraz farklı . öncelikle şunu söylemek istiyorum. format atarken başlangıçta girişte windows 8 keyimizi kabul etmiyor. 

bu yüzden K434Q-JQND6-33PKD-YWBRV-RF9T7  keyini kullanarak normal format atıyoruz. windows 8.1 kurulumu tamamlandığında ve sonrasında masa üstüne eriştiğimizde yönetici olarak cmd komutunu çalıştırıyoruz. ve daha sonra komut satırına şunu yazıyoruz.

slmgr.vbs -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx şeklindeki yasal windows 8 lisans anahtarımızı giriyoruz. lisans anahtarımız internete gömüldü. şimdi internet üzerinden windows etkinleştir tıkladığımızda şonuç başarılı.

belkide oem windows 8 yüklü bilgisayarlarda bile gecerlidir bu durum . bilmiyorum. denemek lazım. 

• 3 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Gerçekten de hiç programa gerek yokmuş. spp dosyasını aktarırken bir çok klasör sahiplik iznine takıldığı halde bu yöntemle bilgisayarımı bile yeniden başlatmadan lisansımı formattan sonra tekrar yükleyebildim. teşekkürler...

ben de masaüstü pc acronis -tib- imajını exper notebook'a recover'ladım 4 aydır hala etkinleştirildi diyor. Lisans falan istemiyor. Lakin advanced tokens manager lisans yedeği almıyor. Buna istinaden ben de açtığım konudaki gibi yapıp ilerde u2 çıkarsa etkinleştirme derdinden kurtulurum :)