Jump to content

Windows 8.1 Kuranların Olumlu Ve Olumsuz Yorum?

yineben
 Share

Recommended Posts

Aslında kişiden kişiye değişir ben Asus K55VJ ürününe sahip biriyim Windows7 ve Windows8 ikisini de denedim bilgisayarımda Windows8 daha seri kesinlikle bunu belirteyim.Görünüş açısından da W8 daha iyi.Senin aklında sorun varsa yazabilirsin cevaplarım.

Aslında kişiden kişiye değişir ben Asus K55VJ ürününe sahip biriyim Windows7 ve Windows8 ikisini de denedim bilgisayarımda Windows8 daha seri kesinlikle bunu belirteyim.Görünüş açısından da W8 daha iyi.Senin aklında sorun varsa yazabilirsin cevaplarım.

antivirüs programı kurulmuyor ve başlangıç tuşu çok gıcık :thumbsdown:  :facepalm:

antivirus olayı yeni çıkan sitemlerin hepsinde oluyor onu antivurus firması halledecek microsoft değil....

sistem win7 den daha hızlı ve stabil çalışıyor...

yine tek - yonu kullanışsız metro teması onuda reglerle hellediyosunuz zaten..metroya uğramıyorum bile...

Edited by istanbul82

windows8 güzel şimdiki Windows 8.1 durumu ? tam oturmamış gibi

malum dediğiniz gibi kişiden kişiye değişir ama genel sorunlar herkesi kapsıyor

ben şahsen şuan Windows 8.1 kurun diyemiyorum

ama  Windows 8 pro  kesinlikle kurun derim çünkü sorunsuz

buradaki amaç bilgi yönünden kurmayanlara  faydalı olmak

Olumlu:

Ayarlar uygulaması daha işlevsel hale getirilmiş.

Aynı anda iki uygulama kullanma özelliği geliştirilmiş. Her uygulama ekranın yarısı kaplıyor. 1366*768 ekran çözünürlüğü kısıtlaması kaldırılmış.

Başlangıç ekranınına daha fazla özelleştirme seçeneği eklenmiş. Renkler artırılmış. Kutucukların boyutunda da daha fazla özelleştirme yapılabiliyor.

Kilit ekranı geliştirilmiş. Oturum açmadan kablosuz ağ seçme özelliği eklenmiş.

Bilgisayarımdan kişisel klasörlere gidilebiliyor.

Bilgisayar açıldığında doğrudan masaüstüne gidilebiliyor.

Internet Explorer dışındaki bir tarayıcıyı varsayılan yaptığımızda Internet Explorer'ın simgesi gitmiyor.

Sağlık, Alarm, Okuma Listesi gibi yararlı uygulamalar gelmiş.

Başlat butonu gelmiş.

Olumsuz:

Başlangıç ekranında mağaza uygulaması varsayılan olarak çok büyük yer kaplıyor.

Başlat menüsü gelmemiş. Bu benim için sorun olmasada başlat menüsü programı kullanmak zorunda kalanlar olacak.

Varsayılan olarak daha fazla arkaplan ve tema gelse iyi olurdu.

Windows Deneyim Dizini kaldırılmış. Donanımlar çok hızlı gelişme gösterdiği için Microsoft artık bu özellik ile uğraşmak istemiyor galiba.

Bilgisayarımda artık donanımlar gruplanamıyor.

Antivirüs kurulmuyor diyenler Free Bitdefender tavsiyem hiç kullanmayanlar denemelerini tavsiye edrim ,arka planda devamlı tarama yapıyor , kasma sorunu zaten yok Windows 8 için önerilen en iyi ürün , ben Avastçı olarak bir kaç aydır kullanıyorum çok memnunum .

Windows 8 ile 8.1 arasında abartılı bir fark daha göremedim hissedemedim ama güncel olan daha iyidir herzaman benim mantığım budur ...

Şu an Windows 8 e döndüm.Nedeni Windows 8.1 i laptopa kurdum,ilk açılışta siyah ekranda takılı kalıyor,bilgisayarı tekrar açıp kapatmak gerekiyor. Açılan programlar kapatılsa bile görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor,elle işlemi sonlandır yapmak gerekiyor.Yani benim kanımca daha stabil değil,yada bu sızdırılanlar son sürüm değil.18 ekimi beklemek akıllıca olacak diye düşünüyorum.

Antivirüs kurulmuyor diyenler Free Bitdefender tavsiyem hiç kullanmayanlar denemelerini tavsiye edrim ,arka planda devamlı tarama yapıyor , kasma sorunu zaten yok Windows 8 için önerilen en iyi ürün , ben Avastçı olarak bir kaç aydır kullanıyorum çok memnunum .

Windows 8 ile 8.1 arasında abartılı bir fark daha göremedim hissedemedim ama güncel olan daha iyidir herzaman benim mantığım budur ...

Avast beta çalışıyor

Şu an Windows 8 e döndüm.Nedeni Windows 8.1 i laptopa kurdum,ilk açılışta siyah ekranda takılı kalıyor,bilgisayarı tekrar açıp kapatmak gerekiyor. Açılan programlar kapatılsa bile görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor,elle işlemi sonlandır yapmak gerekiyor.Yani benim kanımca daha stabil değil,yada bu sızdırılanlar son sürüm değil.18 ekimi beklemek akıllıca olacak diye düşünüyorum.

Aynı sorun çok nadir olsa da Windows 8'de oluyordu bende.

Bence Windows 8 yada 8.1 işletim sistemi PC den daha çok mobile yada dokunmatik ekranlar için düşünülmüş. Sanki PC kullanmıyoruda Akıllı telefon kullanıyoruz. Ne yapacam ben metroyu. Her nekadar 3. parti yazılımlarla başlat gelsede 7 deki gibi güzel ve işlevsel değil. Ben bi ara yükledim denedim ama ısınamadım hiç hemen geri 7ye dönüş yaptım

Sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama combofix , facebook görüntülü görüşme çalışmıyor , metro uygulamalarını win 8 deki gibi kapatıyorum ama arka planda çalışmaya devam ediyor onu bi türlü çözemedim ve sürekli wi fi problemi yaşıyorum özellike modemi kapatıp açığım zaman sınırlı ağlantı diye hata veriyor.Onun Dışında bence metro sistemi olsun   gayet de güzel.Hala başlat menüsü yok diye birde dokunmatiklere yönelik diyenler var. onları da daha anlamadım. biraz yenilikci oldun kullanması zor değil.ben başlat menüsünü sadece pc kapatmak için kullanıyordum. ama sonuçta adamlar alt+f4 diye bir şey yapmışlar ki ben başlat varken bile çoğu zaman alt+f4 le pc kapatan bi kullanıcı olduğum için eksikliğini hiç hissetmedim. Onun dışında biraz uyumluluk sorunu giderilirse sıkıntı olmaz .

Bilgisayarı Kapat tuşunu adamakıllı Yapamamışlar

neresi zor alt tarafı mouseyi sağ tarafa götür ayarlara tıkla  yada alt + f4 yapmak çok mu zor daha ne yapsın adamlar.yada teknoloji siteleri bir çogunda var masaüstüne simge oluştur tek tıklamayla kapat. biraz yaratıcı olun.

neresi zor alt tarafı mouseyi sağ tarafa götür ayarlara tıkla  yada alt + f4 yapmak çok mu zor daha ne yapsın adamlar.yada teknoloji siteleri bir çogunda var masaüstüne simge oluştur tek tıklamayla kapat. biraz yaratıcı olun.

@__coldwar__ ben zor diye bişi yazdığımı hatırlamıyorum benim dediğiğm kapat kuşuna baınca ekranın sönüp powerin halen çalışması

@__coldwar__ ben zor diye bişi yazdığımı hatırlamıyorum benim dediğiğm kapat kuşuna baınca ekranın sönüp powerin halen çalışması

Ekranın sönmesi ve bilgisayarın açılışı ne kadar sürüyor? Ekran söndükten bir süre sonra bilgisayar kapanıyor mu yoksa elle mi kapatıyorsun?

Olumlu yönlerinden birisi açılış süresi, ve işlem hızı olarak gayat iyi. Bence en büyük sıkıntı programların Windows 8' e göre uyumlu hale gelmemesi. Bu can sıkıcı. Başlat butonu için bir çok alternatif var nette dert değil. Ama yinede windows 7 bence en iyisi. windows 8 pack çıkana kadar kullanmayın derim.

Ekranın sönmesi ve bilgisayarın açılışı ne kadar sürüyor? Ekran söndükten bir süre sonra bilgisayar kapanıyor mu yoksa elle mi kapatıyorsun?

@reyiz üstüste kaç format çektim W 8.1 hep aynı oluyor Kapata basıyorum proglar kapanıyor ekran sönüyor öyle kalıyor şimdi kas tuşuna bassamda sönük ekran geri açılıyor sanki bilgisayar beklemeden çıkmış gibi ancak basılı tutuyorum öyle oluyor power tuşuna