Jump to content

Sandisk Usb 16 Gb

ekycy
 Share

Recommended Posts

16 Gb usb bellek aldım, Win7 usb tool programı ile iso dosyasını yüklemek istedim ama win 7 usb tool programı USB yi görmüyor. Aynı belleğin 8 Gb olanını takıyorum onda sorun yaşamıyorum. Normalde belleklerin 2 si de çalışıyor...

Bu sorunumu nasıl çözebilirim?  Şimdiden teşekkürler...

16 Gb usb bellek aldım, Win7 usb tool programı ile iso dosyasını yüklemek istedim ama win 7 usb tool programı USB yi görmüyor. Aynı belleğin 8 Gb olanını takıyorum onda sorun yaşamıyorum. Normalde belleklerin 2 si de çalışıyor...

Bu sorunumu nasıl çözebilirim?  Şimdiden teşekkürler...

kardeş sen sen ol 1 TL bile olsa sandisk markasından uzak dur ben  3 tane aldım hepsi bozuldu bir daha o markayı almayacağım şimdiden at çöpe yoksa sonra içine önemli bişeyler koyarsın uçar gider tavsiyem TOSHİBA asla bişey olmuyor bende bir tane vardı kaybettim yoksa neler yaptım ona banamısın demedi

Sorunun şu olabilir:

“We were unable to copy your files. Please check your USB device and the selected ISO file and try again.”

Bu hatayla karşılaşırsanız; "cmd"yi Yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları sırayla giriniz.

diskpart
list disk
select disk # (Buraya (#) bir önceki list disk ekranında gördüğünüz flash diskinizin başındaki numarayı yazınız.)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=fat32
assign
exit
Edited by digitall

kardeş sen sen ol 1 TL bile olsa sandisk markasından uzak dur ben  3 tane aldım hepsi bozuldu bir daha o markayı almayacağım şimdiden at çöpe yoksa sonra içine önemli bişeyler koyarsın uçar gider tavsiyem TOSHİBA asla bişey olmuyor bende bir tane vardı kaybettim yoksa neler yaptım ona banamısın demedi

ilgin için teşekkür ederim, şimdi elimdekini atıp toshiba mı alayım yani?+

ultra iso ile yazdırmayı denedinizmi

Şimdi denedim, ultra iso gördü yükleme yaptı, ama beni düşündüren win 7 usb tool neden 8 Gb lık belleği görüyorda 16 Gb lık olanı görmüyor?

@ digitall sizin dediğiniz gibi bir hata mesajı almıyorum....

Win7 usb tool aracı iso dosyası orijinal microsoft dosyası olmadığı için görmüyor olabilir, bende sandisk kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım,  "rufusportable" diye bir program var gerçekten işini çok iyi yapıyor, üstelik kurulum gerekmiyor tavsiye ederim, nette ara mutlaka bulursun.

Win7 usb tool aracı iso dosyası orijinal microsoft dosyası olmadığı için görmüyor olabilir, bende sandisk kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım,  "rufusportable" diye bir program var gerçekten işini çok iyi yapıyor, üstelik kurulum gerekmiyor tavsiye ederim, nette ara mutlaka bulursun.

Onuda denedim ama malesef görmüyor usb yi :/

Merak ettiğim 16 Gb'lik usb'yi Windows görüyor mu? Başka bir usb girişinden de deneyip olmadı. HP USB Disk Storage Format Tool diye bir prg var bunun ile biçimlendirme vs. işlemlerinizi deneyebilirsiniz. Tavsiyem, tüm uygulamalarda (rufusportable, hp usb disk storage vs.. gibi) File system, Cluster size gibi menülerle oynamamanız standart ayarlarda işlem yapmanız.

Merak ettiğim 16 Gb'lik usb'yi Windows görüyor mu? Başka bir usb girişinden de deneyip olmadı. HP USB Disk Storage Format Tool diye bir prg var bunun ile biçimlendirme vs. işlemlerinizi deneyebilirsiniz. Tavsiyem, tüm uygulamalarda (rufusportable, hp usb disk storage vs.. gibi) File system, Cluster size gibi menülerle oynamamanız standart ayarlarda işlem yapmanız.

[spoiler]pre_1380917585__ekran_alnts.png[/spoiler]

Ekran alıntısından anlaşılacağı gibi Windows görüyor usb yi...

ntfs olarak biçimlendir ntfs ise fat32 olarak biçimlendir öyle dene bide

Denemiştim ama birşey değişmedi...

Aklıma birkaç şey geldi deneyebilir misin?

1- Usb belleğin driverlerini kaldırmak veya tekrar güncellemel gerekebilir. Bunun için

Çalıştır bölümüne diskmgmt.msc yazıp açılan menüde Usb Belleğine sağ tık -> özellikler -> Donanım -> Usb Belleğinizi seçin -> Özellikler -> Sürücü -> Kaldır

Usb'yi çıkartıp geri takın sonra kurulmasını 5-10sn bekleyin, sürücleri kurmazsa aygıt yöneticisine girip üsteki menülerden büyüteç simgesini tıklayın yüklenecektir.

2- Çalıştır bölümüne diskmgmt.msc yazın gelen menüden Usb belleğinizin üzerine sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

[spoiler]http://www.pendrivelinux.com/wp-content/uploads/Diskmgmt.msc.png[/spoiler]

3- Win 7 Usb Tool yeni versiyon mu? acaba kaldırıp tekrar kursanız. Belki ondandır. Yani Windowsun, ultraiso'nun görüp diğer prg. görmemesi ilginç cihaz (driver) tanıma eksikliğinden olabilir. Başka bir bilgisayarda yine Win 7 Usb Tool ile denemekte fayda var.

4- Tüm bunlardan bir sonuç olmazsa şöyle bir program buldum.

http://www.guidingtech.com/10026/create-bootable-windows-8-usb-drive-iso-image/

*Sonucu olumlu olumsuz bildirirseniz memnun olurum.

Edited by akura

Aklıma birkaç şey geldi deneyebilir misin?

1- Usb belleğin driverlerini kaldırmak veya tekrar güncellemel gerekebilir. Bunun için

Çalıştır bölümüne diskmgmt.msc yazıp açılan menüde Usb Belleğine sağ tık -> özellikler -> Donanım -> Usb Belleğinizi seçin -> Özellikler -> Sürücü -> Kaldır

Usb'yi çıkartıp geri takın sonra kurulmasını 5-10sn bekleyin, sürücleri kurmazsa aygıt yöneticisine girip üsteki menülerden büyüteç simgesini tıklayın yüklenecektir.

2- Çalıştır bölümüne diskmgmt.msc yazın gelen menüden Usb belleğinizin üzerine sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

[spoiler]http://www.pendrivelinux.com/wp-content/uploads/Diskmgmt.msc.png[/spoiler]

3- Win 7 Usb Tool yeni versiyon mu? acaba kaldırıp tekrar kursanız. Belki ondandır. Yani Windowsun, ultraiso'nun görüp diğer prg. görmemesi ilginç cihaz (driver) tanıma eksikliğinden olabilir. Başka bir bilgisayarda yine Win 7 Usb Tool ile denemekte fayda var.

4- Tüm bunlardan bir sonuç olmazsa şöyle bir program buldum.

http://www.guidingtech.com/10026/create-bootable-windows-8-usb-drive-iso-image/

*Sonucu olumlu olumsuz bildirirseniz memnun olurum.

Söylediklerini denedim ama malesef olmadı, Sanırım usb bellek bozuk, bende aldırdığım arkadaşa verdim geri iade edecek, yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkürler...

usb falan bozuk değil benimde aynı usb den var dediğin program görmüyor..bende win usb maker 2.0 programı ile iso yu atıyorum..

3 farklı programla denedim hiç görmedi, ultra iso gördü sadece, o da yanlış yükledi, yüklemek istediğim iso dosyası 3.7 Gb ama ultra isonun yüklediği 555 mb.. Neyse iade etmek en doğrusuydu benim için...