Jump to content

Hangi Virüs Türü Ve Nasıl Temizlemeliyim

canpolat11
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bayadır notebook pcmde bir virüs türü var autorun tarzı bir virüs ama bir türlü çözemedim normalde autorun virüslerini çözecek programlarım var nlarla yapıyordum bu fakat biraz farklı siliyorum başka isimle tekrar geliyorum yani virüsün ismi lkpr.ex siliyorum sallıyorum adrl.exe oluyor bun nasıl çözerim acaba hangi programla nasıl??

Combofix sadece sistem sürücüsündeki virüsleri temizliyor, herhangi bir autorun'a bağlı olmayan Klasör görünümlü bir virüsün olabilir ve klasöre girmek için onu açıyor olabilirsin veya senin D sürücünde de autorun virüsü var ise D'ye girdiğin anda virüs tekrar aktif olacaktır.

1) Combofix ile temizle
2) Hiçbir dosya veya klasör açmadan herhangi bir antivirüsle tüm sürücülerini tarat.

10 dk'da bir mesaj atman da hiç hoş değil, yardım edebilecek olan kişiler konuyu gördüklerinde yardımcı olacaklardır zaten.
Sürekli mesaj yazdığında vahiy gelmeyecek insanlara.

Edited by justpl4y

Combofix sadece sistem sürücüsündeki virüsleri temizliyor, herhangi bir autorun'a bağlı olmayan Klasör görünümlü bir virüsün olabilir ve klasöre girmek için onu açıyor olabilirsin veya senin D sürücünde de autorun virüsü var ise D'ye girdiğin anda virüs tekrar aktif olacaktır.

1) Combofix ile temizle
2) Hiçbir dosya veya klasör açmadan herhangi bir antivirüsle tüm sürücülerini tarat.

10 dk'da bir mesaj atman da hiç hoş değil, yardım edebilecek olan kişiler konuyu gördüklerinde yardımcı olacaklardır zaten.
Sürekli mesaj yazdığında vahiy gelmeyecek insanlara.

ilgilenen ve cevap yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim alıntı yaptığım arkadaşda sağolsun ama öyle vahiyle falan ilişkilendirmek hiç hoş değil ne yapalım bizde konuyla ilgilenmiyorlar zannediyorum onnu için yazıyorum

bir de new folder virüsünü biliyorum o biraz farklı şöyleki silip hep farklı dosya ismiyle türüyor

bir de new folder virüsünü biliyorum o biraz farklı şöyleki silip hep farklı dosya ismiyle türüyor

Sen dediğimi bir dene, sıkıntı çıkarsa farklı yollarla çözmeye çalışırız. Antivirüsle tarama yaparken hızlı tarama  değil de tam tarama yapman gerek, tüm dosya ve klasörleri taramadan geçir. Başlat>Tüm Programlar>Başlangıç altında ve msconfig'de "başlatma" altında tanımadığın her şeyi sil.

Arkadaşım en iyisi cd'den başlayan (Rescue Cd'leri gibi) antivirüs programları ile deneyin, olmadı ise yine Cd' den başlayan ( Windows XP PE veya Windows 7 PE olabilir) bir işletim sistemi ile boot ederek sistemi aç ve üzerine combo fix' i çalıştır büyük ihtimal ile sorununuz çözülür, yine de olmaz ise '' 2parmak '' arkadaşın dediğini yap bas formatı gitsin. Kolay gelsin...