Jump to content

besir
 Share

Recommended Posts

Hard disk flash disk dvd almaktan bıktım dizi film arşivi yapmak istemiyorum artık 10-15 sene önceki indirdiğim filmler duruyo hala silmeye kıyamıyorum 15-20 kb hızla 8-10 parçada indirdim onları :D bu yüzden dizimag üyesi olmak istiyorum dostum :D

konu ile alakasız ama merakımdan soruyorum yanlış anlamayın; dizimagde bulup torrentte bulamadığınız ne var da dizimag kullanıyorsunuz?

istediğin dizileri favorilerine ekliyorsun, yeni bölümler geldiğinde bildirim alıyorsun ayrıca özellikle bitmiş dizileri seyrederken izlediğin bölümler otomatik olarak işaretlendiğinden hangi bölümde kaldığını unutmuyorsun ve daha bir çok şey.

1okRiic.png

EPNl6Bz.png

davetiyeleri üyelerden alabiliyorsunuz, tabi üyelerde her davetiye başına 100 puan ödemek zorunda. puan sistemi yeni geldiği için çok puanımız yok, eskiden olsa puanın dibine vurmuştuk. izlenilen bölüm başına 0,8 puan, altyazı yorumuna 3 puan veriyor. işte yorum yazmak, paylaşmak vs gibi olaylara  da ufak puanlar veriyor. o yüzden puan toplamak zor biraz. o kadar eylem yaptım puanım halen 48. şimdi ben zorla biriktirdiğim bu puanla davetiye mi versem, yoksa biriktirip aşağıdaki listede olan şeylerden biri için mi kullansam karar veremedim:

GtUCfY1.png

istediğin dizileri favorilerine ekliyorsun, yeni bölümler geldiğinde bildirim alıyorsun ayrıca özellikle bitmiş dizileri seyrederken izlediğin bölümler otomatik olarak işaretlendiğinden hangi bölümde kaldığını unutmuyorsun ve daha bir çok şey.

1okRiic.png

EPNl6Bz.png

Hard disk flash disk dvd almaktan bıktım dizi film arşivi yapmak istemiyorum artık 10-15 sene önceki indirdiğim filmler duruyo hala silmeye kıyamıyorum 15-20 kb hızla 8-10 parçada indirdim onları :D bu yüzden dizimag üyesi olmak istiyorum dostum :D

indirmekle uğraşmıyorsun altyazı ile uğraşmıyorsun izleyip kapatıyorsun tertemiz :D ben izlediğim dizileri bir ara hd indiriyordumda noldu boşuna yer kaplıyor insan silmeye kıyamıyor :D dizimag tertemiz izle kapat :D

valla şimdi isim vermeyeyim ama bir torrent sitesinde her dizinin sayfası var ve bookmark ekleyerek hepsinden bilgi alıyorsun çıkınca. Ayrıca BS.Player var, tüm altyazılar otomatik geliyor. Dizimagde 720p yazıyor ama en fazla 480p. Takılarak izlemek de cabası :(

Adil kullanım kotasını geçmemiş iseniz son hızda torrentten çekersiniz, ben 8mb/s gibi bir hızla indiriyorum ve çok kısa sürede çok kaliteli izleniyor

Edited by goko953

valla şimdi isim vermeyeyim ama bir torrent sitesinde her dizinin sayfası var ve bookmark ekleyerek hepsinden bilgi alıyorsun çıkınca. Ayrıca BS.Player var, tüm altyazılar otomatik geliyor. Dizimagde 720p yazıyor ama en fazla 480p. Takılarak izlemek de cabası :(

Adil kullanım kotasını geçmemiş iseniz son hızda torrentten çekersiniz, ben 8mb/s gibi bir hızla indiriyorum ve çok kısa sürede çok kaliteli izleniyor

arkadaşım senin dediğin gibi yapabilmek için torrent sitesinden vip üyelik lazım. yoksa en az indirdiğin kadar upload etmelisin ki siteden banlanmayasın. yani aç dizimag'den 1. parça yı, yüklenmesini bekle. o bitince izlemeye başlarsın o arada da 2. ve 3. parçalar yüklenir. bu yavaş bağlantı için geçerli, normal 8 mbitte takılmadan izleniyor çünkü videolar vk.com gibi deli sunucusuları olan sitelere yükleniyor. takılma olayı senle alakalı dizimag ile değil.

arkadaşım senin dediğin gibi yapabilmek için torrent sitesinden vip üyelik lazım. yoksa en az indirdiğin kadar upload etmelisin ki siteden banlanmayasın. yani aç dizimag'den 1. parça yı, yüklenmesini bekle. o bitince izlemeye başlarsın o arada da 2. ve 3. parçalar yüklenir. bu yavaş bağlantı için geçerli, normal 8 mbitte takılmadan izleniyor çünkü videolar vk.com gibi deli sunucusuları olan sitelere yükleniyor. takılma olayı senle alakalı dizimag ile değil.

aynen ya da madem takılıyor idm ile indir sonra izle

720p görüntü kalitesi gerçekten 720p 480 filan değil vk üzerinden izlerken 720p yapıp indir birde 480p yapıp indir özelliklerinden anlarsın zaten çözünürlük ve görüntü kalitesi farkını ki hd izlemek daha güzel indirip uğraşmaya değmez bende eskiden indirip izleme taraftarıydım ama görüntü kalitesi çok iyi veriyor zaten vk sunucuları ve hızlıda arkadaşların dediği gibi

yabancı diziler için konuşuyorum ve hiçbir türk torrent sitesine girmedim bu vakte kadar. şu an zamunda da dahil hiçbir ücret ödemeden yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum. Dizimag'ı bir kez olsun aramadım. 

aynen ya da madem takılıyor idm ile indir sonra izle

normalde 8mb olan hızım full hd streamlarda bile takılmazken dizimagde eziyet çekiyorum. Hem indireceksem neden dizimag vk.com vb ile uğraşayım ki

bunun yanısıra bazı diziler için dizimag'de kendi çevirilerini yapıyor(-du en azından, ben izlerken öyleydi) ve hatalar/yanlışlar vardı. bu anlamda istediğim çevirmenden izlemek de avantaj

Edited by goko953

E biz de kullanıyoruz torrent, bende 720p den aşağı hiç bir şey izlemeyi sevmiyorum ama, dizimag çok pratik ve her zaman elinin altında. sen her şeyi torrent'den indiriyor olabilirsin ve ya dizimag'de sıkıntı yaşıyor olabilirsin ama genelleme yapman yanlış, tercih meselesi bu. mesela abim 480p DivX dublajlı filmleri seviyor, goruntu kalitesi çok farketmez diyor ama ben orjinal dili ve yüksek çözünürlük olmadan seyredemiyorum. aynı ananın aynı babanın çocuklarıyız ama tercihlerimiz farklı. o yüzden tercihlere saygı duyulmalı.

yahu valla güldürüyorsun beni :) etrafta reklam olsa ne olur olmasa ne olur? sonuçta IŞIK tuşuna basınca hem video genişliyor hemde video dışında kalan alanlar kararıyor ya da direk tam ekran buttonuna bas gitsin. böyle bir hizmeti neden beleş versinler. yani az daha zorlasan dizimag'e rakip bir siten falan var diyeceğim :D

yahu valla güldürüyorsun beni :) etrafta reklam olsa ne olur olmasa ne olur? sonuçta IŞIK tuşuna basınca hem video genişliyor hemde video dışında kalan alanlar kararıyor ya da direk tam ekran buttonuna bas gitsin. böyle bir hizmeti neden beleş versinler. yani az daha zorlasan dizimag'e rakip bir siten falan var diyeceğim :D

hayır ben sadece daha kolay daha kullanışlı ve ücret gerektirmeyen, reklamsız yöntemler de var dedim. Eğer bu davet sistemi sorun yaratıyorsa diye. Yoksa ben torrentten para kazanmıyorum birşey yapmıyorum :D