Jump to content

Windows 7-8-8.1 Iso Usb Kurulum

köylü
 Share

Recommended Posts

64 gb lık usb sandisk le ıso dosyası üzerinden gercek makinaya kurmaya kalktıgımda kuracagım sürücüyü belirleyecegim ekrana kadar geliyor yuklenecek disk bulunamadı diyor tekrar tara diyorum gene aynı şeyi söylüyor . 16 gb lık usb sandiskle aynı işlemi yaptıgımda hiç sorun yaşamadan kurulum bitiyor . neden bu sorunu yaşıyorum bir türlü çözemedim . ilk denemelerimde hiç menu ekranına bile gelemiyordum .sadece usb diyordu bir müddet bekledikten sonra mevcut vini acıyordu. sonradan köylü dostumun önerilerine göre tekrar yapılandırdım .işte bahsettiğim yere kadar gelebildim 64 gb lık diskimde . genede güzel bir paylaşım bu haliyle şimdilik 16 gb lık diskimle kullanmaya devam edecem

bazı flash bellekler sorun çıkarıyor örneğin toshiba 16gb flash bellekle win7 kuramıyorum aynı dosya aynı kodlar hp 16 gb kurulumu yapıyor en garantisi taşınabilir hdd lerden kurulum yapmak hdd yi 2 ye bölüyorum aktif bölümü multiboot için kullanıyorum diğer bölümü yedek dosyalarım için kullanıyorum

Edited by oguzhan43

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

s.a. köylü kardeşim bu verdiğin proğramı indirdim bu proğramla flashı biçimlendirdim qemu ayarlarınada baktım tmm oraya kadar iyi güzel ama win7 iso dosyalarını nereye atıcaz nasıl sıraya koyacağız bu proğramdan başka bişe kullancakmıyız iso dosyasını kendimizmi flashın içine atacağız biz atacaksak us içindeki hangi klasöre atıcaz ismini değişcezmi v.s. 

iso dosyasını iso klasörüne elle atacaksınız win7 iso ismi win7 olacak ilk mesajda ayrıntılı anlatım var sunumu okuyunuz

köylü kardeşim bende 2 tane farklı iso dosyası var hatta senin yüklediğin win7 lite 2013 32  bit ve 64 bit bunları 4 mb usb ile biçimlendirip usb nin içindeki iso dosyasına elimle atıyorum test ettiyimde isimleri çıkmıyor yanlış bişemi yapıyorum yoksa isimlerini menüde görmem için ne yapmam lazım 

iso dosyasının isimleri nedir ve hangi komutu kullandın? iso dosyasından kurulum seçeneğini seçersen iso klasörü içerisindeki isolar görüntülenir

kardeş iki isı dosyası koydum biri 32  diğer 64 bit birisine win7 yazdım diğerine win8  yaptım öylede oluyor sıkıntı yok aynı şekilde xp yide yapabilirmiyim peki kardeşim xp için nasıl yapabilirim 

• Editor

usb markaları farklılık gösterebiliyor bazılarında sorun çıkıyor bahsettiğin hata bendede oldu win8i görüyor win7 yi görmüyordu sil bastan formatladım yeniden hazırladım düzeldi kullandığım bellek hp 16 gb fakat sandiskte bu sorunu asamadım

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
  • Editor
title windows password reset
set ISOFILE=/USBMENU/rwpd.ISO
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

bildiğimiz windows7 iso dosyası kodları ile kurulabilir iso yu usb menü içerisine at veya istediğin yere atarak kodları düzenle

Edited by köylü

teşekkür ederim

gfx menü hakkında bir sorum olacaktı. köylü ustanın gfx menü değiştirme videosuna göre arka plan resmini aynı boyutlarda değiştiriyorum fakat boot ettiğimde siyah ekran geliyor ve aşağı yukarı oklara basınca yazılar birbirine karışıyor. Sadece arka plan resmini değiştirmek yeterli oluyor mu. Yardım eder misiniz

Sorun çözülmüştür arkadaşlar

[color=rgb(51,51,51)][font=Verdana][size=3][left][background=rgb(245,245,255)]Köylü kardeş yardımına daha ihtiyacım var. Yapmış olduğum multiboot usb sorunsuz olarak  çalışmaktadır. [/background][/left][/size][/font][/color]Sorun ise; iso ya eklediğim $OEM$, dvd de yükleme yaparken, multiboota eklediğim iso da $OEM$' deki yüklemeleri pas geçiyor. Yani $OEM$ i görmüyor.  Bir de windows 7  AutoUnattend.xml işlev görmüyor kullanıcı sözleşmesi, ürün seri numarası vs çıkıyor. kendi AutoUnattend.xml mizi kullanabilirmiyiz.

Edited by köylü

• Editor

AutoUnattend.xml dosyası içerisinde firadisk komutları vardır değiştirirsen çalısmaz fakat key kısmınıdüzenleyebilirsin program kurulumu için yeni bir oem vereceğim eskisi ile değiştir hem dvd den hem usb den çalısır

[attachment=1238:sources.rar]

[quote name="köylü" post="1420821" timestamp="1397048388"]

AutoUnattend.xml dosyası içerisinde firadisk komutları vardır değiştirirsen çalısmaz fakat key kısmınıdüzenleyebilirsin program kurulumu için yeni bir oem vereceğim eskisi ile değiştir hem dvd den hem usb den çalısır
[img]http://www.tnctr.com/public/style_images/master_red/attachicon.gif[/img][url="http://www.tnctr.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1238"]sources.rar[/url][/quote]
teşekkür ederim deneyeceğim

oem yine pas geçti köylü kardeş, diğer yöntemlerle usb den yükleyince oem kurulum yapıyor. Sanırım firadisk ten dolayı sorun yapıyor

Edited by köylü