Jump to content

Ttnet Tarifeleri Hakkında

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. Benim geçen ay TTNET tarifemin taahhüt süresi dolmuş. Yeni bir tarife veya kampanyaya geçmek istiyorum. Aradım az önce ve bana 55 tl 16 mb'e kadar 75 gb akk kotalı bir tarife önerdi. Daha iyi veya uygun bir tarife biliyor musunuz? 

Yoksa o tarife en uygun seçebileceğim tarife midir?

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Müşteri hizmetleri TT'den 1000 kat daha iyi. Fiber altyapısı varsa hiç ıskalam, yoksa da adslde de olsa superonline'ı tercih et bence. ttnet müşteri çekmek için 16 mbps'ye çıkarmış ama inan akşam saatlerinde 8-10'u geçemezsin zannımca.

2 senedir kullanıyorum daha hiç sıkıntı yaşamadım. AKK olayıda yok bende ayda 250-400 gb arası dosya çekiyorum.

Müşteri hizmetlerine pek işim düşmedi o yüzden nasıldır bilmiyorum ama ttnetten daha iyi olduğu kesin :D

tarifen ve ücreti nedir ArminVB paketinin?

kullandığım paket adsl 8 mbpsye kadar kadar ( aldığım net hız 7.50 mbps, 950 kb/s ile dosya indiriyorum ) 2 senedir kullanıyorum ve bu güne kadar hızım hiç düşürülmedi. Ücreti ise 59 lira. 16 megabite kadar olan paket ise 64 lira 

Edited by ArminVB

Kesinlikle TTnet ile devam etmemeni öneririm. Taahhüt süremin bitmesini 4 gözle bekliyorum. Yaklaşık 4 ay önce hız sorunundan dolayı telefon açmıştım 3 ayda anca 100 KB'lık hız 400 KB olabildi(tarife 8 MB sınırsız).1 aydır hızı 400-500 arası değişiyor. Bu fitili ateşleyen son kıvılcımdı, bu yüzden superonline kullanan arkadaşım biraz tarifen hakkında bilgi verirsen, en azından superonline tarifelerine aşina olmayan arkadaşlara yardımcı olmuş olursun.

kullandığım paket adsl 8 mbpsye kadar kadar ( aldığım net hız 7.50 mbps, 950 kb/s ile dosya indiriyorum ) 2 senedir kullanıyorum ve bu güne kadar hızım hiç düşürülmedi. Ücreti ise 59 lira.

hocam peki buradaki telefon faturası ne kadar geliyor acaba? bir de 8mbps=59 tl, 16mbps=55 tl bu biraz daha iyi gibi sanki ama

benimki yalın adsl ancak telefon hattıda açık. istersen görüşme yapabilirsin ancak ücretli.

Telefondan arama yapmadığın sürece 1 lira dahi ücret alınmıyor. En güzel yanı ise eş, dost, akrabalar genellikle ev telefonunu arıyor ve oradan konuşuyorsun. Onları aramak gerekincede cep telefonu ile arıyoruz. Süperonlineye 2 senedir sadece 59 lira ödüyorum ev telefonuna 1 lira dahi ödemedim bu güne kadar. 

Edited by ArminVB

ilk beş ay bedava var onu al bence...

ttnette mi? bir de o tarife ilk aboneler için mi yoksa herkes için mi?

ilk beş ay bedava var onu al bence...

ttnette mi? bir de o tarife ilk aboneler için mi yoksa herkes için mi?

benimki yalın adsl ancak telefon hattıda açık. istersen görüşme yapabilirsin ancak ücretli.

Telefonu kullanmadığın sürece 1 lira dahi ücret alınmıyor. En güzel yanı ise eş, dost, akrabalar genellikle ev telefonunu arıyor ve oradan konuşuyorsun. Onları aramak gerekincede cep telefonu ile arıyoruz. Süperonlineye 2 senedir sadece 59 lira ödüyorum ev telefonuna 1 lira dahi ödemedim bu güne kadar. 

hocam şimdi toparlayayım bir;

akk yok dediniz

8 mbps dediniz ve yalın internet 

59 tl 

taahhüt kaç ay acaba?

yalın adsl ancak telefonda açık. Telefon kullanılmadığı sürece ücretsiz. Sadece gelen aramalar için kullanıyoruz. 

AKK yok. ( bağlatırken var deselerde yok :) ) 

8 Mbit 

24 ay taahhüt yapılıyor. 

Edited by ArminVB

yalın adsl ancak telefonda açık. Telefon kullanılmadığı sürece ücretsiz. Sadece gelen aramalar için kullanıyoruz. 

AKK yok

8 Mbit 

24 ay taahhüt yapılıyor. 

teşekkürler hocam. bir arayım araştırayım bakalım belki yeni gelenlere bir şeyler yapıyorlardır :) :)

Arkadaşlar merhaba. Benim geçen ay TTNET tarifemin taahhüt süresi dolmuş. Yeni bir tarife veya kampanyaya geçmek istiyorum. Aradım az önce ve bana 55 tl 16 mb'e kadar 75 gb akk kotalı bir tarife önerdi. Daha iyi veya uygun bir tarife biliyor musunuz? 

Yoksa o tarife en uygun seçebileceğim tarife midir?

Ben bu söylediğin tarifeye geçtim 16mbps kadar 75gb akk sınırsız paket gayet memnunum hiç kopma hız düşme gibi derdim yok şuan , 14mbps indirme hızım dalgalanma falan da yok hızda , bu paketi önerdiklerine göre altyapın da destekliyor demek ki.

Eksiden çok yakınırdım bu lanet TTNET ten baya bir ilerleme var yani belli oluyor.

Hocam şu an kapattım telefonu ama açıkçası bana pek de cazip gelmedi. Fiber desteği yokmuş bizim burada. O yüzden bana;

50 gb akk kotalı 8mbps hızlı 100 dk ev  telefonu bedavalı 59 tl lik bir tarife önerdi.

ttnet de 75 gb akk kotalı 16 mbps hızlı tarife önerdi o da 55 tl ev telefonu için de +7 tl diyor toplam 62 tl.

bir de superonline 24 ay taahhütlü, ttnet 12 ay. 

ne bileyim sanki ttnet daha bir cazip gibi geldi :)

Ben bu söylediğin tarifeye geçtim 16mbps kadar 75gb akk sınırsız paket gayet memnunum hiç kopma hız düşme gibi derdim yok şuan , 14mbps indirme hızım dalgalanma falan da yok hızda , bu paketi önerdiklerine göre altyapın da destekliyor demek ki.

Eksiden çok yakınırdım bu lanet TTNET ten baya bir ilerleme var yani belli oluyor.

İle, ilçeye, semte göre çok değişiyor bu alt yapı problemleri. Eğer hız kıyası yapacaksan komşulardan sor soruştur derim. Bir başka kullanıcının olumlu/olumsuz yorumu senin işine yaramaz. Ama genel bir kanaat vardır Ttnet, müşterilerinin %80'inin yüzünü güldürememiştir. Dediğim gibi önce fiber altyapın var mı diye bir sorgula en iyisi fiber. Benim tarifem Superonline Fiber 3'lük paket. Bu pakete göre:

-75 GB AKK'lı 25 Mbit internet + 100 dakikalık aylık telefon görüşme hizmeti + ve 2 yıllık Turkcell TV Sinema paketi hepsi dahil 49 TL'ye...

Numaranı taşırsan ekstra telefon ücreti de yok. Bütün hepsi 49'TL'ye ne bir eksik ne bir fazla...

Yalın internet de tamamen aldatmaca. Telefon hizmeti için aldığı 10-15 TL'lik sabit ücreti internet paketine yansıtıyor yalın internet diye kakıyor...

İle, ilçeye, semte göre çok değişiyor bu alt yapı problemleri. Eğer hız kıyası yapacaksan komşulardan sor soruştur derim. Bir başka kullanıcının olumlu/olumsuz yorumu senin işine yaramaz. Ama genel bir kanaat vardır Ttnet, müşterilerinin %80'inin yüzünü güldürememiştir. Dediğim gibi önce fiber altyapın var mı diye bir sorgula en iyisi fiber. Benim tarifem Superonline Fiber 3'lük paket. Bu pakete göre:

-75 GB AKK'lı 25 Mbit internet + 100 dakikalık aylık telefon görüşme hizmeti + ve 2 yıllık Turkcell TV Sinema paketi hepsi dahil 49 TL'ye...

Numaranı taşırsan ekstra telefon ücreti de yok. Bütün hepsi 49'TL'ye ne bir eksik ne bir fazla...

Yalın internet de tamamen aldatmaca. Telefon hizmeti için aldığı 10-15 TL'lik sabit ücreti internet paketine yansıtıyor yalın internet diye kakıyor...

hocam bizim burada fiber alt yapı olmadığından sizin tarifeyi öneremedi :)