Jump to content

Cyaneogen Mod Türkiye'de Çalışırmı?

EkremKuleli
 Share

Recommended Posts

sana tavsiyem Google play de olan rom manager i yüklemen orda gerekli ayarlamaları yaptığında cihazına uygun romları görebilirsin bende galaxy tab var ve cyanogenmod 11 yani 4.4.2 yüklü her gün yeni güncellenmiş olarak çıkıyo bence rom manageri dene  

Manuel olarak yaptım açılıyor şimdi, yalnız bir şey soracağım, Google Apps'i ayrı olarak yüklemek gerekiyor, yüklemesek bir sıkıntı çıkar mı, galetis sen nasıl kullanıyorsun?

google appsi romu kurduktan hemen sonra kurun kurmazsanız google play gmail youtube vb. olmaz

onu biliyorum sadece sıkıntı olur mu demek istedim. çok gereksiz app var içinde kurmak istemiyorum.

Google apps ı kurduktan sonra örnek veriyorum sadece marketi kullanmak istiyorsan onun dışındaki uygulamalar kaldırılabilir.

merhaba arkadaşlar s3 mini telefonum için http://maclaw.pl/ adresinden cyanogenmod 11 indirdim

içindeki boot.img dosyasını türkiyede denenmiş boot.img ile değiştirmem gerekitmi yoksa sorunsuz çalışırmı

Boot.img değişimi başka cihazlardan portlanan romlar için gerekli hocam onun dışındakilerde sorun olmaz.

Google Apps lite olan sürümüde var ..youtube google play gibi sadece gerekli olanları deneyebilirsin.Ayrıca cyanogenmod 4.3.1 kullanıyorum herkese tavsiye ederim şarj süresi yapılabilen ince ayarlar ...En iyisi bence

Sadece cyanogen değil hemen bütün romlar çalışır yeter ki uygun kernel yükle diğer taraftan gaps ları da yüklersen dadından yenmez bir diğer konu cyanogenlere çok özenmesen daha iyi olur ham işletim sistemi olmalarının yanin da gösellikten çok uzak miui romlar garçekten çok kullanışlı eski tip romlarda alandan kazanmak için tr dil seçeneğini sildikleri de oluyor ama 10 da birinde görülüyor. son olarak telefonunun hızlı olmasını istiyorsan kesinlikle kernelini dikkatli seç hız konusunda romdan daha önemlidir. 

Ben Samsun S4 Mini 3G için Cyanogenmod 10.2'yi dediğim gibi manuel olarak yükledim. Installer yüklemeyemedi. Ardından Google Apps paketinide aynı şeklilde yükledim. Gerçekten güzel oldu. Herşeyi düşünmüşler ve nerdeyse her şey için bir ayar koymuşlar. Rootsuz androidde Go Launcher, exDial gibi ekstra programlarla yapabildiğimiz şeyler, Cyanogenmod ile hazırda geliyor. Ayrıca bu işlemi yaparken telefon hafızasına da format attım tertemiz oldu, baya yer açıldı. Pil kullanımında bir iyileştirme oldu mu onu henüz ölçemedim ama aklında soru işareti kalan arkadaşlar düşünmesin geçsin derim. 

ik1hKHU.png

rom değiştirmeden önce eski telefonun imajı nasıl alınır, hani rom yüklerken bi aksilik çikarda tel bozulur servise gitmesi gerekir, yada yenisini beğenmezsin eskiye dönmek için, varmı bi yolu?

Bunun için çeşitli senaryolar üretilebilir ve çeşitli durunlar söz konusu olabilir. Ama yinede;

Genelde en yaygın kullanılan yöntem custom recovery ile backup almaktır. Bu yöntemde recovery ye ulaşılabiliyorsa geri yükleme ile telefon ilk hale döner. Bundan sonraki işlemler orjinal recovery yi geri yükleyerek root u kaldırmak olacaktır. Bundaki tek sorun boot logo nun geri gelmemesi. Yeni yüklenilen rom un boot logo su işlenmiş ise o kalıyor. Onunda çözümü stock recovery yi yüklemeden önce orjinal boot logo yu flashlamak.

Ama oluşan sorundan dolayı yukarıdaki işlemi yapamıyorsanız, telefon hiç açılmıyorsa diyelim farklı üreticilerin cihazları için kullanılan programlar ile fabrika ayarlarına döndürülebilir. Bunlar ne mesela mtk işlemcili cihazlara sp flash tool, mtkdroid..  Yada samsung cihazlar için odin gibi...

Hocam haklısınız da garantiye gönderebilirim telefonu o yüzden uğraşmıyorum. Ufak bir kasa açıklığı ve pil performansı düşmesi sorunu yaşıyorum. Yarıyıl tatilinde göndereyim diyorum

Gönderme durumunuz bu kadar yakınsa uğraşmaya değmez. Hemde zaten garanti süresi bitmeden bu işleri yapmamak lazım. Servisler milleti soymak için her fırsatı değerlendiriyorlar. Zengin değiliz ki onlara ayrıca para ödeyelim.

Gönderme durumunuz bu kadar yakınsa uğraşmaya değmez. Hemde zaten garanti süresi bitmeden bu işleri yapmamak lazım. Servisler milleti soymak için her fırsatı değerlendiriyorlar. Zengin değiliz ki onlara ayrıca para ödeyelim.

Aynen o yüzden hem daha güzel sistemler gelene kadar dokunmayım sisteme diyorum