Jump to content

Cd-Key Yerine Farklı Bir Sistem

xunaf
 Share

Recommended Posts

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım Projeden db de seçili kullanıcı adı db adı db şifresi hersey doğru yine hata yine hata :(

Sabah şu hatayı error.log ta gördüm 

[13-Mar-2014 06:58:25 Europe/Istanbul] PHP Warning:  mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/xunaf/public_html/login.php on line 27

bizim burada yaptırdığımız sorgu 

$sorgu = mysql_query("SELECT * FROM kullanicilar WHERE kullanici='$kullanici' AND sifre='$sifre'");
	$satir = mysql_num_rows($sorgu);

Google ceviriden baktığımda 

[13-Mar-2014 06:58:25 Avrupa / İstanbul] PHP Warning: mysql_num_rows () parametre 1 27. satırda / home / xunaf / public_html / login.php verilen kaynak, boolean olmasını bekliyor
Edited by xunaf

Aksam dan beri deneye deneye yapamadım baska hostta da denedim yanılmıyorsam arama  yaptırdığımızda ekrana echo kodundan once ki yansıtmada bı sorun var hocam buyrun link ;

https://www.mediafire.com/?0gz1vzv1a32edy1
Edited by xunaf

Kintaro Hocam sabahtan beri uğrastık msqlde dönüşte sıkıntı varmıs  okula gitim bilgisayar öğretmenlerinden birinden yardım aldım sağolsun eni konu 2 saat kadar benimle ilgilendi hostun icine attığımız login.php nin üzerinde çok uğraştı sonuç olarak deneme amaçlı bir tane daha giris.html oluşturup içine form olusturduk admin ve kullanıcı adı girip giriş butonuna basıldığında login.php nin içindeki kodlardan databesi tablolarını sorgulattırıp dönüşte çalışıp çalışmadığını anlamak için ekrana bir dialog mesajı yazdırarak denedik hostta sorun yok gayet iyi çalışıyor.

Sıkıntı bizim imputtan alınan verileri http.submit koduyla login php arasında olduğunu söyledi yani yine uygulama başarısız. 

--------------------------------------------
kullanici = Input.GetText("kullanici");
sifre = Input.GetText("sifre");

if kullanici ~= "" and sifre ~= "" then
post = {user = kullanici, pass = sifre};
donus = HTTP.Submit("http://www.benimsite.com/login.php", post, SUBMITWEB_POST, 20, 80, nil, nil)

--yukarıda en basından beri kendi sitemin adresini reklam olmasın diye vermiyorum denerken ben sürekli değiştiriyorum bunları.

şu kodları bir daha gözden geçirirmisiniz rica etsem.

Sorun çözüldü Pairs hocam allah sizden razı olsun valla çok dua edicem size.

Bu arada nasıl yaptığına gelirsek arkadaşlar aynı örneği toparlamaya kalksam benim kapasite yetmicek :D pairs 'in verdiği sql dosyasını kendi hostuma yüklemeye calıstığımda hata vermişti pairsin pc deki localhost ile bizim sitenin portları uyumusmadığından dolayı sabahtan beri eziyet cektirmiş bize saolsun hallediverdi.