Jump to content

Windows 8.1.1 De Icon Cache Dosyası

DeTrOiT
 Share

Recommended Posts

Walla sen bu işi biliyon kardeş...LocalLow klasörüne bakıyormusun 1 saatir beymim kitlendi....sağol kardeşim...bir sorum daha olacaktı ben imagares dll değişritdim farklı iconlarla ama sistemde değişen icon yok...  dll problem yok ama windows kendi iconları hafızaya almış editlediklerimi göstermiyor ...iconlar bazı yerlerde var bazı yerlerde yok dalmaçyalı gibi oldu..nasıl hallederiz saygılar..

Edited by DeTrOiT

• Editor

bildiğim yanıldığıma yetmez :( bir ton dosya var hepsini değiştirmek istiyorsanız. hangi icon nerede bakmak lazım. shell32.dll dosyasında da var benzer iconlar. 64 bit için imageres.dll 2 tane zaten vs vs.. var oğlu var. forumda liste vardı galiba araştırın bence  :unknw:

yok ben değiştirdim sorun yok ama windows imagares dll deki iconların bazılarını hatta çogonu gostermiyor ama başka bilgisayarda aynı windows sürümde aynı onda sıkıntı yok bende sıkıntı oldu en kötüsü dll ler benim bilgisayardan editlenip onun kine yüklendi onda sorun yok bende var yenin  anlamadım...

Aşağıdaki kodları bir BAT dosyası içerisine yapıştır ve Yönetici olarak çalıştır

TaskKill /F /IM Explorer.exe /T
CD %UserProfile%\AppData\Local
Attrib -R -S -H -A IconCache.Db
Del IconCache.Db
Start Explorer.Exe

IconCache ön belleği bu şekilde yeniden yaratılacak ve eklemiş olduğunuz Icon'lar aktif hale gelecektir

Haydi kolay gele !

1. Aşağıdaki klasöre git.
2. C:\Users\Kullanıcı adın\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer  içindeki tüm dosyaları seçip yeniden adlandır de. Ve adını aaaaa koy.
3. Bazıları kullanıldığı için adlandırılamayacak. Onlara karışma.
4. Windows gezginin olan exploreri yeniden başlat.
5. C:\Users\Kullanıcı adın\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer yine git. ve
aaaaa ismii verdiğin tüm dosyaları sil.
6. C:\Users\Kullanıcı adın\AppData\Local dizinindeki varsa IconCache.db dosyasını silip sistemi yeniden başlat