Jump to content

Windows 8.1 Update 1 X64 8In1 Uefı Mayıs

köylü
 Share

Recommended Posts

Harddisk in bütün bölümlerini sildiniz mi ? 

şöyleki silme işlemi bile yapamıyorum zaten silinmiş hatta hiç biçimlendirilmemiş dedim ya freedos geldi bilgisayar ve biçimlendirme silme işlemi yapamıyorum. Sadece yeni diyebiliyorum yeni dediğim zaman da belirttiğim hatayı alıyorum.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

şöyleki silme işlemi bile yapamıyorum zaten silinmiş hatta hiç biçimlendirilmemiş dedim ya freedos geldi bilgisayar ve biçimlendirme silme işlemi yapamıyorum. Sadece yeni diyebiliyorum yeni dediğim zaman da belirttiğim hatayı alıyorum.

bu arada 1000mb bir alan var sadece oraya dokunmadım. Silmem mi gerekiyor orayı da. Bir de 8 gb ssdsi var pcnin orayı hiç göremiyorum. Sadece 930gb bir alan bölümlenmemiş ve 1000mb bir alan bulunmakta.Teşekkürler.

bu arada 1000mb bir alan var sadece oraya dokunmadım. Silmem mi gerekiyor orayı da. Bir de 8 gb ssdsi var pcnin orayı hiç göremiyorum. Sadece 930gb bir alan bölümlenmemiş ve 1000mb bir alan bulunmakta.Teşekkürler.

Bütün bölümleri silip tekrar dene yada Emre028 in dediği gibi başka bi sistem dene  

@gokaygur

8 gb ssd bölümünü siz göremezsiniz onu sistem zamanla sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre hızı artırmak için kullanır. Yeni nesil bir laptopa uefi kurulum yaparsanız açılış daha hızlı olacaktır.  Aşağıdaki konuyu bir inceleyin. Uefi kurulumu kabaca anlatmıştım.

http://www.tnctr.com/topic/254169-windows-81-ve-windows-7-tek-flashtan-uefi-kurulum/

Ayrıca şu linkte ayrıntılı anlatım var:

http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedir-windows-7-ve-windows-8-uefi.html

Edited by S_EroL

@gokaygur

8 gb ssd bölümünü siz göremezsiniz onu sistem zamanla sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre hızı artırmak için kullanır. Yeni nesil bir laptopa uefi kurulum yaparsanız açılış daha hızlı olacaktır.  Aşağıdaki konuyu bir inceleyin. Uefi kurulumu kabaca anlatmıştım.

http://www.tnctr.com/topic/254169-windows-81-ve-windows-7-tek-flashtan-uefi-kurulum/

Ayrıca şu linkte ayrıntılı anlatım var:

http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedir-windows-7-ve-windows-8-uefi.html

Çok teşekkürler yorum için. Tam olarak anlayamadım okudum fakat. Yinede indirip deneyeceğim. Açıkçası bilgisaarcıya götürmek istemiyorum yakınımda da yok zaten. Şuan bütçem de yok kendim halletmeye çalışıyorum. Açıkçası bu olmuyorsa eğer uygun bir sürüm arıyorum. İsteğim 64bit tr 8.1 pro sürümü ve uefi olsun istiyorum. Usbden kurulum yapacağım ama dediğim gibi sistemim freedos biosa giremiyorum mesela. Direk saat ve tarih yazma yeri geliyor siyah ekran başka bir şey olmuyor.Lütfen yardım edin resimli anlatım veya video ve uygun sürüm hususunda teşekkür ederim.

Kısaca yapmanız gerekenler bu çalışmayı indirip iso dosyasını winrar gibi bir programla fat32 flashınızın ana dizinine çıkarmak. Galiba bahsettiğiniz laptopta boot menü Fn+F12 olması lazım. Sonra yapmanız gereken bilgisayarın açılışında Fn+F12 tuşlarını basarak bilgisayarı flashtan uefi ya da efi modunda başlatmak. Gerisi zaten normal işlemler. Tabi biçimlendirme ekranında bütün bölümleri silip tekrar oluşurun.

arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun. dediğiniz gibi diğer bölümü sildim 1000mb bölümü olacak gibi ama yinede bu pylaştığınız dvdyi atayım mı?Şuan atmadım ve biçimlendirme tamamlandı.Ama atmam gerekiyorsa o dosyayı iptal edip kopyalayacağım ve tekrardan formata başlayacağım.Hemen bir cevap atabilirseniz. Birde uefi de kurulum yapıp yapmadığımı nereden anlayabilirim konudaki windowsu indirdim. f12 ile efi kurulumu seçtim ve bütün dosyaları sildim. şuan biçimlendirme yapabiliyorum formatada başlayabilirim ama dediğim gibi kurulum için yine de Engineering nin dediği dosyayı indirip kopyalayım mı teşekürler.

Kısaca yapmanız gerekenler bu çalışmayı indirip iso dosyasını winrar gibi bir programla fat32 flashınızın ana dizinine çıkarmak. Galiba bahsettiğiniz laptopta boot menü Fn+F12 olması lazım. Sonra yapmanız gereken bilgisayarın açılışında Fn+F12 tuşlarını basarak bilgisayarı flashtan uefi ya da efi modunda başlatmak. Gerisi zaten normal işlemler. Tabi biçimlendirme ekranında bütün bölümleri silip tekrar oluşurun.

1000mb bölümü silip f12 ile boot optionsa girdikten sonra biçimlendirme yapabiliyorum. Ama formatı başlatmadım. Çünkü sizin söylediğiniz dosyayı kopyalamam gerekiyor mu gerekmiyormu sormak istedim. Şuan kopyalamadan format atabiliyorum ama sistemimin uefi olmasını istiyorum. Boot tan efi usbyi seçtim ama yine de emin olamadım. Kopyalamam gerekiyor mu söylediğiniz dosyaları bir de sistemin uefi olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Teşekkürler

arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun. dediğiniz gibi diğer bölümü sildim 1000mb bölümü olacak gibi ama yinede bu pylaştığınız dvdyi atayım mı?Şuan atmadım ve biçimlendirme tamamlandı.Ama atmam gerekiyorsa o dosyayı iptal edip kopyalayacağım ve tekrardan formata başlayacağım.Hemen bir cevap atabilirseniz. Birde uefi de kurulum yapıp yapmadığımı nereden anlayabilirim konudaki windowsu indirdim. f12 ile efi kurulumu seçtim ve bütün dosyaları sildim. şuan biçimlendirme yapabiliyorum formatada başlayabilirim ama dediğim gibi kurulum için yine de Engineering nin dediği dosyayı indirip kopyalayım mı teşekürler.

1000mb bölümü silip f12 ile boot optionsa girdikten sonra biçimlendirme yapabiliyorum. Ama formatı başlatmadım. Çünkü sizin söylediğiniz dosyayı kopyalamam gerekiyor mu gerekmiyormu sormak istedim. Şuan kopyalamadan format atabiliyorum ama sistemimin uefi olmasını istiyorum. Boot tan efi usbyi seçtim ama yine de emin olamadım. Kopyalamam gerekiyor mu söylediğiniz dosyaları bir de sistemin uefi olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Teşekkürler

Aşağıdaki resimdeki gibi iso dosyasını flasın ana dizinine çıkartıp, açılışta da uefi olarak başlattıysanız uefi olarak kurulur.

pre_1406186577__untitled-1.jpg

köylü, on 02 Jun 2014 - 13:10, said:

Baska  yolu yok maalesef tüm diskleri silmen gerekiyor yeni bölüm oluşturduğun zaman uefi için gerekli bölümler kendiliğinden oluşacak ve disk gpt ye dönecektir

Aomei partition asistant pro ile veri kaybı yaşanmadan çalışan sistem ya da x64 win pe üzerinden gpt ile mbr arasında dönüştürme yapılabilir :) 
https://onedrive.live.com/redir?resid=8FC33F93E3470CE8!3909&authkey=!ADolSTRTFdzqpkY&ithint=file%2c.exe

kafama takılan bir sey var onu soracam simdi indirdim kurdum bir problem yok herşey isteiğim gibi ama internetde gezinirken sürekli pop up bir sayfa açılmakta bu yazılımla alakalı birseymiş gibi geldi bana yeni kurmus olduğum halde sürekli böyle bir pop up  reklam açılmasının sebebi nedir yada deneyipde böyle birseyle karsılasan varmı

sunuda belirteyim kafa karışıklığı olmasın mağazadan indirdiğimiz facebook ve twitter uygulamaları yüzünden olabilirmi ?

kafama takılan bir sey var onu soracam simdi indirdim kurdum bir problem yok herşey isteiğim gibi ama internetde gezinirken sürekli pop up bir sayfa açılmakta bu yazılımla alakalı birseymiş gibi geldi bana yeni kurmus olduğum halde sürekli böyle bir pop up  reklam açılmasının sebebi nedir yada deneyipde böyle birseyle karsılasan varmı

sunuda belirteyim kafa karışıklığı olmasın mağazadan indirdiğimiz facebook ve twitter uygulamaları yüzünden olabilirmi ?

Tarayıcın Chrome ya da Firefox ise "adblockplus" eklentisini, Internet Explorer kullanıyorsan eklentiler menüsünden sol tarafta izlenme korunmasını tıkla, aşağıda izlenme korunmasını çevrim içi alın'ı tıklayıp gelen ekrandan "Easylist" ve "Truste" ekle diyerek belirtmiş olduğun popuplardan büyük ihtimalle kurtulursun, saygılarımla.

Edited by Ainoslu

• 4 hafta sonra ...

Çok teşekkürler eski sistemime kıyasla acayip hızlı açılıyor.

Bunun win7 halini yaparsanız çok sevirinirim.Çevremde yeni win8'li bilgisayara win 7 kurduran oluyor tanıdıklardan. uefi kurarım hızlı açılır benim başım daha az ağrır o zaman bu niye yavaş diyen olmaz.Yukarıda arkadaşa katılmıyorum ben seçmeli aktivasyon olayında bence güzel bir seçek, orjinal seriali olan özellikle laptop gibi arkadaşların pclerine işletim şifresi ile kurulum yapmayı tercih ederim şahsen.Yoksada aktivasyonun kaçarı yok zaten

İkinci olarakda bunu multiboot programına diğer işletim sistemlerini kullanabilecek şekilde beraber yazdırmanın yolu var mı?

Birde işletim sisteminin olmadığı hdd'leri gpt yapsak performans farkı olur mu?Bende hdd çokta pc'de:)

Edited by crixallis