Jump to content

Windows 8.1 Update 1 X64 8In1 Uefı Mayıs

köylü
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Normal bir win8.1 i UEFI boot veya UEFI kurulumlu hale getirmek mümkünmü?Usb den bahsetmiyorum.Mevcut iso ya UEFI boot özelliği kazandırılabilir mi?

Ayrıca bu değişikliği yapmamız bize çok yarar sağlar mı?

Cevaplayabilirseniz sevinirim.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Windows 8.1 Update 1 X64 8in1 UEFI Mayıs

FCBVu1v.gif

Daha evvel verilen 16in1 sistemi içerisindeki x64 sürümler alınarak uefi kullanıcıları için tekrar upload edilmiştir önceki verdiğimden farkı yoktur link olarak premium link veriyorum uzun ömürlü olmayabilir alternatif link ekleyebilen eklesin

iso boyutu:3.21gb

iso sha-1:E3FFC497511F72A70544E6A15FC4160B3994A6F0

link:

http://ncrypt.in/folder-VWBERmTv

Alternatif

http://yadi.sk/d/saqSKvP4QwsGS
http://yadi.sk/d/Bp-uD4RZQxzaW

http://yadi.sk/d/Xyo_gM_vR2zqc

http://yadi.sk/d/2Y9loLxxRTMLT

Tesekur ederim anladigim kadariyla silip bolum
olusturdugumuz zaman mbr gbt oluyor
basta belirtmedim ama verilerimi silmeden
gpt yapmanin bir yolu varmi sizler
bu konuda uzman oldunuz icin soruyorum
tekrar tesekur ederim

mbr yi gpt ye cevirmek mümkündür. veri kaybı olmadan tabi

bunun için acronis disc direktor tarzı bir program kuıllanabilirsiniz. convert to disk GPT

yalnız gpt yi mbr yapmak isterseniz tüm diski silmeniz gerekir.

mbr yi gpt ye cevirmek mümkündür. veri kaybı olmadan tabi

bunun için acronis disc direktor tarzı bir program kuıllanabilirsiniz. convert to disk GPT

yalnız gpt yi mbr yapmak isterseniz tüm diski silmeniz gerekir.

Çeşitli programlarla dosya kayıpsız gpt to mbr ya da mbr to gpt çevrilebilir.

http://www.disk-partition.com/gpt-mbr/convert-mbr-to-gpt-without-data-loss.html

Çok güzel olmuş, ellerine sağlık. Umarım 32bit serisininde 8in1 versiyonunu yaparsın tek dvd sığması için. :give_rose:

16in1 mayıs zaten dvd boyutunda. Sadece install.wim dosyası 4 gb geçtiği için uefi kurmak isteyenler için köylü usta 64 bit olanları ayırıp vermiş. uefi kurulumun şartı öncelikle tek dosya max 4g olmalı ve sadece 64 bit sistemleri destekliyor..

Öncelikle teşekkürler, çalışmayı indirip uefi olarak kurulum yapan ve bilgisayar açılış kapanışlarında açık bir hızlanma gören arkadaş var mı acaba? Ben motun arkadaşımızın paylatığı  Win 8.1 Enterprise Up1+ Office2013 Sp1 Nisan X64   i kurdum fakat bilgisayar win 7 den daha ağır açılıp kapanıyor. Kurulumda hata yapmadığımı da düşünüyorum bilgisayar yeni uefi destekliyor bios da açık, kurulumdan önce de bütün harddiski formatlayıp gpt ye çevirdim ve win 8.1'i kurdum. Acaba içerisinde office vs olduğundan mıdır? Orjinal MSDN WİN 8.1 kurup key aktivasyon vs uğraşmak da istemiyorum. Tek istediğim şu bilgisayar seri açılsın ve kapansın uefi yi kullanabileyim.

Öncelikle teşekkürler, çalışmayı indirip uefi olarak kurulum yapan ve bilgisayar açılış kapanışlarında açık bir hızlanma gören arkadaş var mı acaba? Ben motun arkadaşımızın paylatığı  Win 8.1 Enterprise Up1+ Office2013 Sp1 Nisan X64   i kurdum fakat bilgisayar win 7 den daha ağır açılıp kapanıyor. Kurulumda hata yapmadığımı da düşünüyorum bilgisayar yeni uefi destekliyor bios da açık, kurulumdan önce de bütün harddiski formatlayıp gpt ye çevirdim ve win 8.1'i kurdum. Acaba içerisinde office vs olduğundan mıdır? Orjinal MSDN WİN 8.1 kurup key aktivasyon vs uğraşmak da istemiyorum. Tek istediğim şu bilgisayar seri açılsın ve kapansın uefi yi kullanabileyim.

Bilgisayarın seri açılıp kapanması donanımla da doğru orantılıdır. Ben mesela bu sistemi gigabyte anakartlı, pentium işlemcili ve 4 gb ramli bir bilgisayara uefi kurdum 10 sn de açılıyor. Bu dediğim bilgisayarda ssd yok 1 tb hard disk var. Ssd li başka bir bilgisayara kurduğumda da 10 sn de açılıyor ama anakartı çok iyi sayılmaz. Yani uefi olması her zaman açılışı çok etkilemeyebiliyor.

Bilgisayarın seri açılıp kapanması donanımla da doğru orantılıdır. Ben mesela bu sistemi gigabyte anakartlı, pentium işlemcili ve 4 gb ramli bir bilgisayara uefi kurdum 10 sn de açılıyor. Bu dediğim bilgisayarda ssd yok 1 tb hard disk var. Ssd li başka bir bilgisayara kurduğumda da 10 sn de açılıyor ama anakartı çok iyi sayılmaz. Yani uefi olması her zaman açılışı çok etkilemeyebiliyor.

Hocam dediğim gibi sistem yeni i5-3210M- gt635M-500gb 7200rpm-4gb1600mhz ddr3.   hardiski tamamen formatlayıp gpt ye çevirip win8 kurduktan sonra tekrar win 7 ye dönerken kurulum esnasında "windows bu bölüme kurulamaz gpt formatında bölüm" uyarısı vermesi gerekiyordu o uyarıyı vermedi demek ki win8'i mrb formatında yüklemiş dolayısı ile de uefi den yararlanamadım motun arkadaşımızın paylaşımında. Bu sistem pentium işlemcili bilgisayarda 10 sn de açılıyor ise uefi den yaralanıyor olmanız lazım.

Hocam dediğim gibi sistem yeni i5-3210M- gt635M-500gb 7200rpm-4gb1600mhz ddr3.   hardiski tamamen formatlayıp gpt ye çevirip win8 kurduktan sonra tekrar win 7 ye dönerken kurulum esnasında "windows bu bölüme kurulamaz gpt formatında bölüm" uyarısı vermesi gerekiyordu o uyarıyı vermedi demek ki win8'i mrb formatında yüklemiş dolayısı ile de uefi den yararlanamadım motun arkadaşımızın paylaşımında. Bu sistem pentium işlemcili bilgisayarda 10 sn de açılıyor ise uefi den yaralanıyor olmanız lazım.

Hocam anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla sistem uefi kurulmuyor olabilir. Uefi kurulumu fat32 flashtan yapmanız lazım. Ayrıntılı bilgi için

http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedir-windows-7-ve-windows-8-uefi.html

Teşekkür ederim hocam dediğim gibi sistem uefi olarak kurulmuyormuş, vermiş olduğunuz linkdekilerde anlatılanlarla usb bellek ile format attım, bu sistemi kurdum artık bilgisayar 12 saniyede açılıyor. Sistemi hazırlayan köylü ve yardımcı olan S_Erol arkadaşımıza teşekkürler.

• 1 ay sonra...

paylaşım için teşekkürler önclikle. benim sorum indirdiğim bu windowsu flasha boot etmem gerekiyor bir çok program denedim fakat olmadı. denenmiş bir program var mıdır? teşekkürler

merhabalar kuruluma başlarken dil seçeneği seçiyorum. şimdi yükle diyorum. İleri dediğim zaman şöyle bir hata alıyorum hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamamı tıklayın diyor. sürücü bulamıyor. bilgisayarı yeni aldım freedos geldi. kurulum yapamıyorum yardım lütfen...

paylaşım için teşekkürler önclikle. benim sorum indirdiğim bu windowsu flasha boot etmem gerekiyor bir çok program denedim fakat olmadı. denenmiş bir program var mıdır? teşekkürler

merhabalar kuruluma başlarken dil seçeneği seçiyorum. şimdi yükle diyorum. İleri dediğim zaman şöyle bir hata alıyorum hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamamı tıklayın diyor. sürücü bulamıyor. bilgisayarı yeni aldım freedos geldi. kurulum yapamıyorum yardım lütfen...

USB ye rufus programı ile boot edebilirsiniz.

O şekilde olmazsa DVD alıp düşük hızda yazdırın öyle format atın.

USB ye rufus programı ile boot edebilirsiniz.

O şekilde olmazsa DVD alıp düşük hızda yazdırın öyle format atın.

şöyle bir problem var lenovo y510p aldım freedos geldi pc ve dvdroomu yok o yüzden tek şansım usbden atmak. bir şekilde hallettim usb olayını şuanda format ekranındayım fakat sürücü seçme bölümleme yerine geldiğimde windowsun kurulacağı yer için yeni bölüm oluşturulamadı hatası alıyorum. hata 0xd756fca0 kodu. hiçbir şeilde yeni bölüm oluşturulamıyor ve oluşturulamadığı için de formatı başlatamıyorum acil yardım lütfen....

ayrıntılar sekmesinde windows bu diske yüklenemez. seçilen diskte MBR bölüm tablosu var EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir yazıyor.Lütfen yardım..

şöyle bir problem var lenovo y510p aldım freedos geldi pc ve dvdroomu yok o yüzden tek şansım usbden atmak. bir şekilde hallettim usb olayını şuanda format ekranındayım fakat sürücü seçme bölümleme yerine geldiğimde windowsun kurulacağı yer için yeni bölüm oluşturulamadı hatası alıyorum. hata 0xd756fca0 kodu. hiçbir şeilde yeni bölüm oluşturulamıyor ve oluşturulamadığı için de formatı başlatamıyorum acil yardım lütfen....

ayrıntılar sekmesinde windows bu diske yüklenemez. seçilen diskte MBR bölüm tablosu var EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir yazıyor.Lütfen yardım..

Harddisk in bütün bölümlerini sildiniz mi ?