Jump to content

Windows 7 Siyah Ekran

yanliz_kaptan
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba çok karşılaştığım bir sorunu çözemedim bir türlü site üzerinden 3-4 adet modifiyeli windows 7 de denedim ama olmuyor. özellikle 64 bit lerde ve çift ekrankartlı bilgisayarlarda kurulum sonrası yeniden başlayıp masaüstü gelceği sırada ekran siyah oluyor. ama bilgisayar normal açılıyor açılış sesi filan geliyor. ama ekranda görüntü yok. sizce neden olabilir bu sorunu enaz 20 pc de başıma geldi. cd den kurulum - flashtan kurulum düzelmiyor. bios ayarları default yapıldı olmadı sürücüler yüklendi olmadı. bilgisayar sadece en iyi yapılandırma dediğimde açılıyor ama normal siyah ekrana düşüyor. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Bende bu sorunla çok karşılaştım. Genelde çift ekran kartlı makinelerde ekran kartı sürücülerinin sırasını yanlış kurduğumda başıma geliyordu.

Eğer sende sadece çift ekran kartlı bilgisayarlarda siyah ekran sorunuyla karşılaşıyorsan sürücü sırasında hata yapıyorsundur.

Önce onboard ekran kartının sürücüsünü kurup ondan sonra harici ekran kartının sürücüsünü kurarsan sıkıntı kalmaz. 

Neticede baya bir windows sürümü denemişsin. Sorun bence sürücülerden kaynaklı.

ekran kartı driveri eklediğimde benımde başıma gelmişti driver sürüm yükselt yada düşür muhtemelen düzelir,wındows 7 ve uzerı sıstemler otomatık yukluyor donanımı gorunce ondan olabılır

Edited by CE_OS

arkadaşlar merhaba çok karşılaştığım bir sorunu çözemedim bir türlü site üzerinden 3-4 adet modifiyeli windows 7 de denedim ama olmuyor. özellikle 64 bit lerde ve çift ekrankartlı bilgisayarlarda kurulum sonrası yeniden başlayıp masaüstü gelceği sırada ekran siyah oluyor. ama bilgisayar normal açılıyor açılış sesi filan geliyor. ama ekranda görüntü yok. sizce neden olabilir bu sorunu enaz 20 pc de başıma geldi. cd den kurulum - flashtan kurulum düzelmiyor. bios ayarları default yapıldı olmadı sürücüler yüklendi olmadı. bilgisayar sadece en iyi yapılandırma dediğimde açılıyor ama normal siyah ekrana düşüyor. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

siyah ekranda iken
ctrl+alt+del > görev yöneticisi başlat > Dosya > Yeni Görev(Çalıştır) bu alana explorer.exe yaz enter

yada

Sorun: Windows gezgininin (explorer.exe) başlatılmaması. Bir virüs explorer yerini belirten kayıt defteri girdisine başka parametreler veya kendisini ekliyor. Dolayısıyla siz windows gezgini (masaüstü vs dahil) beklerken aslında çalıştırılmıyor veya farklı parametreler yüzünden çalışmıyor.

Çözümü: CTRL+ALT+DETELE ye basarak Görev Yöneticisini çalıştırın. Dosya menüsünden Yeni Görev'i seçin ve regedit.exe yazın.
Açılan kayıt defterinde aşağıdaki kayda gidin ve Shell kayıt içeriğini explorer.exe olarak değiştirin. 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Edited by herz